Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Staniki  

  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
03/06/2011 10:46 am  

...biustonosze, biustniki, cyckonosze, kagańce - w związku ze stanikową dyskusją w temacie o kwestiach drażniących.

Lubicie? kolekcjonujecie? Strzelacie z nich jak z procy?

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
03/06/2011 8:33 pm  

Uuu...jaki ja koszmar mam za sobą z tym związany. Między piętnastym a dziewiętnastym rokiem życia przeszłam w sumie pięć zabiegów chirurgicznych w obrębie piersi. Żadna tragedia, ale na rozmiarze odbiło się to fatalnie. Nie na "wielkości" tylko na rozmiarze właśnie. W fiszbine pasowały tylko te z rozmiaru D, a w miseczce tylko te z B. O obwodzie wolę nie mówić. Wybór w sklepach był jaki był, sprzedawczynie kompetentne tak, że zastąpić je mogła np wiewiórka z uporem wciskały mi 75B (to chyba jakiś obowiązkowy rozmiar)...ech szkoda gadać. W efekcie żałowałam sobie na buty i torebki ale staniki miałam szyte na miarę u gorseciarki.
Aż nastał dobrobyt... ogrom rozmiarów i modeli w sklepach, przeszkolone bra-fitterki, możliwość zakupów przez internet, stanikomania, lobby biuściastych....żyć nie umierać 🙂

[edytowane 3/6/2011 od annadagmara]

call me Amber


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
03/06/2011 9:22 pm  

Dokładnie, kiedyś nosiłam "standardowe" i "typowe" 75 beeee co z tego, że miało za małe miseczki i za luźny obwód, który latał mi po tułowiu jak chciał ;D Ale na szczęście trafiłam na odpowiednie strony i jest mi już wygodnie 🙂 Okazało się, że rozmiarów jest nie 5 , ale co najmniej 10 razy tyle ;D i że D to wcale nie są dwa berety, które nadają się tylko na głowę. Polecam wszystkim dziewczynom i kobietom ^^


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
03/06/2011 9:38 pm  

Ciekawy temat... xDD
No więc, ja, jako piętnastolatka (rocznikowo 16 xD), nie mam problemu z kupnem stanika. xD Noszę tylko czarne, bo to jest mój ukochany kolor i w innym źle się czuję. xD
A skoro o tym mowa, niedługo będę musiała sobie kupić nowy do sukienki na bal gimnazjalny... Tylko żeby wytrzymał bez ramiączek. xD

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
Greeney
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 59
03/06/2011 10:00 pm  

Ja z kolei mam wnerw w sklepach, bo nigdy odpowiedniego stanika znaleźć nie mogę. A bra-fitterki nie spotkałam żadnej dotąd ;p
W obwodzie jestem dość szeroka, za to miseczka pasuje mi zazwyczaj A. No i jak bym nie szukała, to nie ma nic powyżej 75A (inną sprawą jest, że czasem nawet rozmiaru A nie mogę znaleźć :/), tak jakby była zasada, że ten kto ma miseczkę A, musi być chudziutki i cieniutki.

Mówicie o stronach internetowych - może macie jakieś godne polecenia? 🙂

[img]http://img190.imageshack.us/img190/7118/thebeatlesbanwa4.jpg[/img]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
03/06/2011 10:06 pm  

Polecam Balkonetkę 🙂
Na 99% jestem przekonana, że powinnaś nosić inny rozmiar niż 75 A ;>


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
03/06/2011 10:41 pm  

Absolutnie uwielbiam staniki! I nie wyobrażam sobie bez nich życia. Lubie też chodzić bez... szczególnie jak jej tak gorąco. Unikam jak ognia tego paskudztwa jakim są puschupy. Wiecie, że przy dłuższym noszeniu mogą zdeformować piersi? Zresztą podobnie jest z źle dobranym zwykłym stanikiem.


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
04/06/2011 12:57 am  

jak nie muszę to nie noszę,jakoś nigdy nie przepadałam za noszeniem staników.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
04/06/2011 2:34 am  

Ja zawsze kupuję na oko, nigdy nie mierzę - i jak na razie zawsze trafnie.

Mam 3 identyczne staniki Wonderbra kupione na fajnej wyprzedaży - cyc w nich pierwsza klasa, stanik jakości bombowej, z tym, że nie wskazane dla osobników którym zdarza się zasnąć w pełnym rynsztunku 😀 - mam otarcia na plecach. Ostatnio nabyłam cieliste cudo za 8 zł - do wszystkiego.

Do tej pory mam staniki z czasów gimnazjum(wartość historyczna i sentymentalna) kiedy byłam większa niż teraz, - jakie namioty.. 😀

[edytowane 3/6/2011 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/06/2011 2:59 am  

Ależ Fatty staników nie nosi się na oku ;] To raczej zły sposób doboru rozmiaru 😉


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
04/06/2011 3:04 am  

Są odpowiednio wyłupiaste, więc miarodajne.. 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
zaneta83
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 55
04/10/2011 7:28 pm  

ja tez mam problem z dobraniem stanika:) zawsze mierze:) trochę czasu to zajmuje najbardziej lubię t-shirt bra, bez żadnych szwów:)

"Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta".


OdpowiedzCytat
Nu91
 Nu91
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 40
10/08/2012 10:34 pm  

dołączam do stanikomaniaczek:) zdecydowanie mogę polecić staniki pani Ewy Michalak (mam kilka w kolejkcji :), Only Her (mają sklep we Wrocku i sklep internetowy) a także Comexim 😀 Wszystko to są nasze polskie firmy, więc wg mnie dodatkowa zachęta.
Noszę 65 C/D w zależności od fazy cyklu. Głownie jasne i kolorooowe 😎 i koronki królują 😉

Przyszła kosmetolog i wielbicielka zioł:)
Kocham i dostaję miłość:) W końcu ona jest najważniejsza


OdpowiedzCytat
  
Praca