Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

vege-T-shirt z vege-nadrukiem; gdzie?  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

krówka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
08/05/2007 7:13 pm  

Vega71- o ile się nie mylę, to udowodniono tylko tyle, że rośliny reagują na bodźce, ale na bodźce przecież reagują również bakterie i wirusy. Nie ma przesłanek ku temu, aby uważać, że rośliny odczuwają strach, lęk, cokolwiek. To, ze reagują na bodźce nie świadczy o tym, że są świadomymi, czującymi istotami. Porównanie reakcji na bodźce, do odczuwania lęku jest ostrym przegięciem, moim zdaniem.


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
08/05/2007 10:59 pm  

Vega71- o ile się nie mylę, to udowodniono tylko tyle, że rośliny reagują na bodźce, ale na bodźce przecież reagują również bakterie i wirusy. Nie ma przesłanek ku temu, aby uważać, że rośliny odczuwają strach, lęk, cokolwiek. To, ze reagują na bodźce nie świadczy o tym, że są świadomymi, czującymi istotami. Porównanie reakcji na bodźce, do odczuwania lęku jest ostrym przegięciem, moim zdaniem.

Jesli rosliny potrafia lepiej rosnac przy muzyce, jesli reaguja identycznym zalamaniem fal elektormagnetycznych na sytuacje zagrozenia to moim zdaniem moga miec wrazliwosc i emocje.

Kilkanascie lat temu uwazano ze aura nie istnieje, dzisiaj bez problemu mozna jej zrobic zdjecia. Istnieja terapie z drzewami. Istnieja zdjecia wody ktora zmienia strukture krysztalow pod wplywem roznych emocji.

Ja wierze w to ze rosliny maja zdolnosc odczuwania i to nie sa proste biochemiczne bodzce. Przy okazji wkleje pare linkow.

Jedno jest pewne wiele razy widzialam ludzi ktorzy moga wlozyc byle patyk w ziemie i ten patyk wyrosnie na cudna rosline bo te osoby kochaja te rosliny, mowia do nich, glaskaja je i wszystko rosnie jak szalone.

Znam tez osoby ktore potrafia zabic kazda rosline naprawde zapewniajac jej dobre warunki z punktu widzienia technicznego dbania o rosliny.


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
08/05/2007 11:04 pm  

to ze wloza patyk w ziemie i wyrosnie z tego roslina nie swiadczy o czuciu roslin.ludzie ktorzy rozmwaija z kwiatkami,puszaja im muzyke itd to pojeb.....(w dobrym tego slowa znaczeniu),ktorzy oprocz tego urzyzniaja im glebe,podlewaja systematycznie,wystawiaja na dzialnie slonca,utrzymuja im stala temp.itd czyli......daja im najlepsze mozliwosci do wzrostu.bez glaskanie tez by wyrosly


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
06/06/2007 7:29 pm  

Apropos koszulek to mam dwie z ViVY i są naprawdę niezłe, a pieniążki idą na zacny cel 🙂


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
29/07/2008 11:04 pm  

mam juz koszulki i naszywki z punkklimaty ale szukam czegos mocniejszego. mam koszulke "nie zjadam swoich przyjaciol" i torbe "zwierzeta sa moimi przyjaciolmi a ja nie zjadam przyjaciol". czesto widze glupi usmiech na widok. kolega ostatnio usmial sie z koszulki i powiedzial ze on akurat zjada. tylko ze oni nie zdaja sobie sprawy z tego wszystkiego. mialam ochote koledze powiedziec ze w takim razie przyprowadze mu krowe i niech ja zabije i zje. albo niech w takim razie tez swojego kota zje skoro zjada zwierzeta bo przeciez co to za roznica. tak wiec szukam jakiejs koszulki z czyms bardziej przekonywujacym. jakies zdjecie z rzezni czy jakis napis- nie wiem. ma ktos jakies pomysly?


OdpowiedzCytat
ozzi_93
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 100
30/07/2008 12:08 am  

Ej a mi się nie chce otworzyć strona internetowa sklepu punkklimaty 😡
Może podacie jeszcze raz


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
30/07/2008 12:12 am  

Cytat :
[i] Wielu z nas je mięso tylko dlatego, że byliśmy nim karmieni od urodzenia. Gdybyśmy mieli osobiście zabijać, zdejmować skórę i patroszyć zwierzę aby przygotować sobie posiłek, wielu z nas poważnie rozważyłoby inne znane , alternatywne pokarmy jako źródło białka. Uwaga ta nie jest tu przytoczona dla wydawania osądu, lecz dla zilustrowania faktu, jak często trwamy przy wyborach, które mogą nie służyć naszemu najlepszemu dobru tylko dlatego, iż nie zatrzymaliśmy się aby przeanalizować inne możliwości. Wiele z naszych wyborów jest po prostu opartych na nawykach.[/i]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
30/07/2008 1:19 am  

No tak ,a co w związku z tym cytatem ? Jakoś mi tak nie pasuje do tematu o t-shitach z nadrukiem vege.
Skoro już , to dorzuciłabym do stwierdzenie ,że " wiele naszych wyborów jest po prostu opartych na nawykach " jeszcze kulturę i tradycję. To tak jak z religią . Jest nam narzucona gdy jesteśmy niczego nieświadomi.
😉


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
30/07/2008 1:37 am  

http://www.ninetyeightclothing.com/newShopPl.php <- tutaj można coś wygrzebać. Kasa co prawdę na wege sprawy nie idzie, ale ciuchy jakościowo są fajne, nadruki trwałe.
Mam tę koszulkę: i jest wielce łokej 🙂

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
30/07/2008 1:56 am  

No tak ,a co w związku z tym cytatem ? Jakoś mi tak nie pasuje do tematu o t-shitach z nadrukiem vege.

Ayno wstawiłem ten cytat tutaj dlatego, ponieważ chciałem sie odnieść do wypowiedzi Tcioflove, która opowiada w poście , że przyprowadziłaby swojemu koledze krowę albo kota żeby te zwierzęta zabił i je zjadł.
Wiem, że to nie na temat ale ja po prostu chwytam wątek i rozwijam go dalej 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
30/07/2008 2:14 am  

Wiem, że to nie na temat ale ja po prostu chwytam wątek i rozwijam go dalej 🙂

Zanim zareagowałam przeczytałam wypowiedź tcioflove , jednak nie skojarzyłam jej z Twoim cytatem. Pomyslałam ,że po prostu pomyliłeś tematy. 😀


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
30/07/2008 6:54 pm  

No i wlasnie. dlatego moje dzieci bede wychowywac jako wegetarian ale jesli pozniej stwierdza ze chca jesc miesa to nie bede im tego wybijac glowy. dam im wybor mimo ze moze nie bede go popierac. ale co z tymi koszulkami? 🙂


OdpowiedzCytat
leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
04/08/2008 12:49 am  

Nie mgoe na vivie znaleźć tych ksozulek ejst tylko jakas gazeta i dwie torebki, dalby ktos link? please


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
04/08/2008 1:12 am  

Nie mgoe na vivie znaleźć tych ksozulek ejst tylko jakas gazeta i dwie torebki, dalby ktos link? please

http://sklepik.viva.org.pl/-c-1_21.html


OdpowiedzCytat
Baby_lemonade
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 35
17/08/2008 5:27 pm  

Ja na ebayu sa fajne, wystarczy wpisac 'vegan' lub vegetarian. Szkoda tylko ze wiekszasc jest z usa.. na stronie pety tez mozna zamowic jakies ubrania, przypinki.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca