Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

bo wege znaczy zdrowszy  

  RSS

Paulina_p
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 239
27/08/2007 2:28 pm  

Zdrowie

* ryzyko raka piersi u kobiet:

- codziennie jedzących mięso w porównaniu do kobiet spożywających mięso mniej niż raz w tygodniu: 3,8 razy większe

- jadających jajka codziennie w porównaniu z kobietami jadającymi jajka raz w tygodniu: 2,8 razy

- jadających masło i ser 2-4 razy tygodniowo: 3,25 razy

* ryzyko wystąpienia raka jajników u kobiet jadających jajka 3 lub częściej razy w tygodniu w porównaniu z kobietami jadającymi jajka rzadziej niż raz na tydzień: 3 razy większe

* ryzyko wystąpienia raka prostaty u mężczyzn jadających codziennie mięso, jajka i nabiał w porównaniu z mężczyznami jadającymi te produkty sporadycznie lub w ogóle: 3,6 razy większe

* liczba uczelni medycznych w USA: 125

* liczba uczelni medycznych w USA uczących studentów zasad zdrowego odżywiania: 30

* średnia ilość godzin wykładów poświęconych odżywianiu w amerykańskiej szkole medycznej: 2,5 godziny

* najczęstsza przyczyna śmierci w USA: zawał serca

* jak często zawał serca zabija w USA? Co 45 sekund

* przeciętne ryzyko śmierci na zawał serca w USA: 50%

- u Amerykanina nie jedzącego mięsa: 15%

- u Amerykanina nie jedzącego mięsa, jajek i nabiału: 4%

* ryzyko wystąpienia zawału serca po ograniczeniu spożycia mięsa, nabiału i jajek o 10%: 9%

* ryzyko wystąpienia zawału serca po ograniczeniu spożycia mięsa, nabiału i jajek o 50%: 45%

* odsetek zmniejszenia ryzykawystąpienia zawału serca po wyeliminowaniu mięsa, nabiału i jajek ze swej diety: 90%

* średni poziom cholesterolu u ludzi odżywiających się dietą opartą na mięsie: 210 mg/dl

* ryzyko zgonu na skutek choroby serca u mężczyzn, gdy ich poziom cholesterolu we krwi wynosi 210 mg/dl: ponad 50%

źródło; http://viva.eko.org.pl/


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
11/03/2008 6:18 pm  

oprócz tego wege 75% żadziej umierakją na raka, 70% żadziej mają choroby serca,mają niższe ciśnienie krwi a mleko matek-wegetrianek jest kilkakrotnie mniej skażone toksynami 🙂

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/03/2008 6:43 pm  

No tak, ale to dane nt. Amerykanów, a sama rezygnacja z fast foodów, nawet gdyby jadło się mięso, przyczyni się do poprawy zdrowia. Natomiast trudno być wege i jeść fast food.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
11/03/2008 6:43 pm  

jak bylam w lutym u endokrynologa, babka zbadal mi cisnienie i spytala czy zawsze mialam takie niskie? niestety nie wiedzialam bo zawsze w czasie badania bylo w normie (a widac dieta wege je dosyc obnizyla)

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
czarna
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 188
11/03/2008 8:03 pm  

hehehe :))))))zeby wszyscy troszke inaczej mysleli...zeby w ogole mysleli...

Live and let live!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/03/2008 8:13 pm  

Dieta wege raczej reguluje ciśnienie, a nie obniża normalne. Jeśli się obniżyło nienormalnie to znak, że coś się dzieje w organizmie niekorzystnego raczej.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
11/03/2008 8:35 pm  

o cho...ra 🙁

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
12/03/2008 5:56 pm  

może powinnaś się więcej ruszać albo jesz za mało sodu/chloru/potasu. dużo potasu mają banany. sód i chlor znajduję się w soli-najlepiej używać kamiennej. staraj się jak najczęściej ruszać, choćby zwykly spacer.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
12/03/2008 7:05 pm  

Albo trzeba więcej pić po prostu.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
12/03/2008 8:12 pm  

* ryzyko wystąpienia raka prostaty u mężczyzn jadających codziennie mięso, jajka i nabiał w porównaniu z mężczyznami jadającymi te produkty sporadycznie lub w ogóle: 3,6 razy większe

To mi się pododa. 🙂

[edytowane 12/3/2008 przez Stanisław]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
13/03/2008 1:55 pm  

jesli chodzi o banany to jem min 1 raz dziennie(a jem co dzien niemalze), ostatnio tez wypijam litry nektaru bananowego-jest przepyszny!! banany to moje ulubione owoce;) faktycznie za malo sie ruszam! ale nie mam czasu, moja doba jest strasznie krotka bo spie do 10 godz dziennie, inaczej jestem do niczego. Poza tym jest za zimno. Ale jak przyjdzie lato to znow bede pokonywaly kilometry na rowerku;D

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
13/03/2008 8:10 pm  

A propos endokrynologa, ja mam niedoczynność tarczycy. Ale najlepsze jest to, że ŻADNE objawy tej choroby
(oprócz wyników badań) mnie nie dotyczą! Odkąd jestem wegeterianką, zamiast czuć się gorzej, czuję się z dużo lepiej, a pozostałe wyniki mam świetne. Śmiać mi się chce, jak mi ktoś mówi, że jak nie będe jeść mięsa, to zacznę chorować:) Dziwne, że przez tak długi czas nic mi nie było... 🙂
Poza tym wszystko zależy od ułożenia sobie diety. Jak sobie źle dobrać składniki, to żadna nie będzie zdrowa - ani mięsna, ani wege. A ruch też jest każdemu potrzebny. Ja mam komfort, bo mam psa, więc jestem z nim prawie codziennie na godzinnym spacerze po południu, nie licząc porannego i wieczornego spaceru. Na dodatem wszędzie raczej chodzę pieszo i... mieszkam na 4 piętrze!

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
  
Praca