Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Okropny film wczoraj widziałam  

kazamuko
stały bywalec

Film Kraina Traw stworzony przez jednego z ekipy Monty Pytona. Patologia do potęgi dotyka tam niemal wszystkiego. W tym tego, na co jestem osobiście niezmiernie wyczulona, czyli dziecka, jego dzieciństwa, sposobu wychowania. Moim zdaniem nic w tym filmie nie jest normalne. Ktoś słabszej kondycji psychicznej, po przejściach mógłby zeschizować. Jaki cel przyświecał twórcy ?Nie mam pojęcia. Osobiście nie polecam. Owszem jest ładna scena wprowadzająca, gdy kamera przedziera się przez trawy i dopada konika polnego, który wygląda nie jak owad, a jakiś niesamowicie skomplikowany robot, rodem z filmów sine ficion. Scena końcowa rzuca ciut światła. We mnie jednak pozostają wątpliwości, czy po tylu latach życia w chaosie, patologii, można skorzystać z danej przez los szansy i odmienić swoje życie. Czy to jest realne z tym ogonem wlokącym się za istota ludzką, wypaczoną przez najbliższych. Film przykry i przygnębiający. Pokazujący brudy tego świata, zależność i bezbronność dziecka. Lubię kino dające do myślenia, ale ten film jak dla mnie, to jeden wielki koszmar.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/08/2006 11:24 pm
kazamuko
stały bywalec

KLIMT. Film ciężki, przykry, chaotyczny. Jak dla mnie pozbawiony sensu. Pokazujący brudy tego świata, widziane oczami osoby chorej psychicznie. Jak ludzie to pełni wad, ułomni, często psychicznie chorzy. Jak dzieci to niechciane, kiepsko wychowywane, pokazane bez empatii. Jak seks to mechaniczny, okupiony chorobami i zbędnym potomstwem. Jak zwierzaki to pomijając koty, w klatkach do eksperymentów medycznych. Mam wrażenie, że wszytko jest w nim mi obce. Nie ma miłości, przyjaźni, muzy, celu. Są używki, prostytutki, nawet ładne, ale wyzbyte uczyć, przeraźliwie puste. Są choroby, makabryczna śmierć w osamotnieniu. Jest tłum, obłuda, niszcząca krytyka, wieczne spory, oszalała kamera, często wiruje co tylko w połączeniu z treścią pogłębia dekadenckie nastroje. Dla mnie to już drugi z rzędu film pozbawiony piękna, ciepła, pozytywów. dotyczący dewiacji, chorób psychicznych. Jak córcia wróci idę z nią na kreskówkę.

[edytowane 24/8/2006 od kazamuko]

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2006 6:32 pm
Koniara
stały bywalec

Nie widziałam tego filmu ale z tego co piszesz, to nie jest chyba za fajny ;/ Nie lubie takich filmów ponich odrazu psuje mi się humor i do końca dnia jestem przygnębiona.
Pozdrawiam

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/01/2007 12:50 am
Olla
 Olla
bywalec

Jesli moge dodać... to nigdy nie rozumiełam zachwytu znajomych dot. Monty Pythona, gdyż nigdy mnie tego filmiki nie śmieszyły. Wydawały mi się głupie, psychiczne wręcz. Tak jak piszesz Kazamuko. No i jeśli ten film ma właśnie klimat skeczy Pythona to nie dla mnie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/01/2007 12:56 am
Wege-Aneta
forumowy expert

kamazuko jest to mozliwe. Sama tego doswiadczylam na skórze patologi, a raczej psychicznie i dzis widze Światło. pozdrawiam

[edytowane 1/1/2007 od Wege-Aneta]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/01/2007 1:36 pm
adamrozew
stały bywalec

Chcialem stworzyc taki temat, a tu widze ze juz ktos mnie wyprzedził.
Dla mnie film ktory jest brudny, okropny i budzi we mnie (w przenosni) odruchy wymiotne to film "Nieodwracalne" Straszny film.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/02/2009 11:22 pm
Dyzio
stały bywalec

Miałem okazję spotkac się z tym filmem ale wzbudzil we mnie taką odrazę, że oglądalem go niecałe 5 minut :mad2:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/02/2009 11:40 pm
Roach
bywalec

To że ktoś(Terry Gilliam) należał do Monty Pythona to nie znaczy że ten film ma być śmieszny.. Jego filmy są raczej z reguły przygnębiające. Pamięta się o nich przez całe życie. Muszę nadrobić braki i obejrzeć "Krainę Traw". Ja osobiście niezbyt lubię "fajne" filmy, sztukę typu fast food. Grupa Monty Python to zupełnie inna bajka, ale to mój ulubiony typ humoru. Nie ma wątpliwości że ich twórczość jest "psychiczna". To jest humor absurdalny.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/09/2009 3:19 pm
lamdre
forumowicz

A ja uważam, ze ten film jest bardzo dobry, ma klimat, a że pokręcony? hmm taki styl - przynajmniej oryginalny, nieholywoodzki. On zresztą wyreżyserował jeszcze bardziej pokręcone Las Vegas Parano z Johny Deepem czy 12 małp. Film godny zobaczenia ale raczej dla widzów o mocnych nerwach - ta dziewczynka zagrała koncertowo a i Jeff Briges był znakomity.

Cokolwiek robisz lub marzysz, że możesz to zrobić - Zacznij tylko. W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/09/2009 1:59 pm
pontonica
bywalec

Paradoksalnie zachecilas mnie do obejrzenia tego filmu. Kompletna patologia - to cos dla mnie 😀 I z recenzji, ktore wlasnie przeczytalam wynika, ze film ma jednak sens, ze chodzi o cos wiecej. Bardzo chetnie sie nad nim zastanowie. Dzieki 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/09/2009 8:33 pm
  
Praca