Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co ostatnio ogladaliscie?  

Strona 9 / 20 Wstecz Następny
pawel747
bywalec

Tak działa na mnie przede wszystkim widok wieżowców, braku zieleni, tłumów zapracowanych i zabieganych ludzi, między którymi trzeba chodzić wężykami... Masakra. No, to w sumie nie tyle właśnie Tokio, co każde wielkie i "upakowane" miasto. Poza tym było coś jeszcze, czego nie potrafię określić... Może tylko różnice kulturowe, z którymi trzeba się oswoić i które po pewnym czasie zaczynają się wydawać piękne 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/01/2009 9:16 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

"Lost in Translation"
ehhh... przypomnieliście mi ten film 😉 tak go z kimś oglądałam że pamiętam tylko czerwoną torebkę głównej bohaterki 😉 (wspomnienia)
musiałam go obejrzeć 2 raz i strasznie mi się spodobał.
inny niż cała masówka JU-ES-EJ

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/01/2009 10:30 pm
Linek
bywalec

"Czym sobie na to zasłużyłam" Almodovara z cudowną Carmen Maura.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/01/2009 11:16 pm
adamrozew
stały bywalec

"Boże Narodzenie" Film oparty na autentycznych faktach. Opowiada historię zołnierzy niemieckich, brytyjskich i francuskich ktorzy w wigilię 1914 roku nie tylko nie sztrzelali do siebie, ale spiewali wspolnie kolędy, wzajemnie sie czestowali i opowiadali o swoich bliskich, jak rowniez mieli wspólną mszę. Robi wrazenie bo to fakt autentyczny.
Wszyscy jestesmy tacy sami, sami tez tworzymy podziały.

[edytowane 1/2/2009 przez adamrozew]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/02/2009 11:12 pm
Dyzio
stały bywalec

Na mnie ostatnio duże wrażenie zrobił film "Otchłań". Fabula oparta o wydarzenia fikcyjne z wątkiem sciencie-fiction lecz zakończenie romantyczne i niesamowite, że same łzy cisną się do oczu. Może ktoś z Was oglądał ten film ? :hallucine:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2009 12:08 am
adamrozew
stały bywalec

Dzuma wedlug Camusa -film ktory trzeba obejrzec (ja poraz 3) i ksiazke ktora trzeba przeczytac tylko dlaczego w okresie szkolnym

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2009 2:53 am
rubia
forumowy expert

"Dżuma" dobra rzecz. W ogóle Camus to świetny pisarz i filozof, stawiający ważne i trudne pytania ("Obcy" też baaarrdzo mi się podobał). A czy możesz, Adamie, powiedzieć, czy ten film to była jakaś nowa adaptacja? Widziałam kiedyś "Dżumę", ale to był stary film jeszcze chyba z lat 80-tych. Jeśli jest jakaś nowsza wersja, to chętnie obejrzę. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2009 12:02 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

"Dżuma" bardzo mi się podobała jako książka, nie oglądałam filmu.
My oglądamy od 2 tygodni "Wiedźmina" , codziennie lub co 2 dni wieczorem po jednym odcinku, bardzo odpręża-biorąc pod uwagę, że resztę czasu poświęcam na naukę albo na denerwowanie się, że nie jestem w stanie się za nią zabrać. Ale saga o Wiedźminie jest o wiele lepsza niż film. Polecam. Choć przyznaję szczerze, że wielbicielką książek/filmów fantastycznych nie jestem (a wręcz przeciwnie).

"Lost in Translation"- jak dla mnie bardzo "ciepły" film, ale nie zahaczający o kiczowatość i nudę. Oglądałam go już kilka razy

""Boże Narodzenie" Film oparty na autentycznych faktach. Opowiada historię zołnierzy niemieckich, brytyjskich i francuskich ktorzy w wigilię 1914 roku nie tylko nie sztrzelali do siebie, ale spiewali wspolnie kolędy, wzajemnie sie czestowali i opowiadali o swoich bliskich, jak rowniez mieli wspólną mszę. Robi wrazenie bo to fakt autentyczny."

Adamie- to przypomina mi film "W księżycową jasną noc" na podstawie książki Whartona. Tylko, że niestety w tym filmie gorycz wojny wygrała z chęcią przełamania barier i wspólnym świętowaniem Świat. niestety

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2009 12:59 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

"Lost in Translation"- jak dla mnie bardzo "ciepły" film, ale nie zahaczający o kiczowatość i nudę. Oglądałam go już kilka razy

Oj, ja też, to jest jeden z moich dwóch ukochanych po wsze czasy 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2009 1:25 pm
adamrozew
stały bywalec

Hm mam wrazenie, ze czytalem tą ksiazke Whartona a nic nie pamietam, natomiast dobrze pamietam ksiazke Whartona o milosci mezczyzny do znacznie starszej Pani, natomiast tytułu znowu nie pamietam:) tej ksiazki.
Wiedzmin ksiazkowy jest znacznie lepszy od filmowego, z fantastyką tak czesto bywa.
Film oddalem wiec nie pamietam roku. Nakrecił go L.Puenzo , z muzyką Vangelisa (zreszta link do tej muzyki umiescilem kiedys w temacie co dzisiaj sluchacie. Wydaje mi sie ze jest to wczesniejszy film

[edytowane 2/2/2009 przez adamrozew]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2009 8:57 pm
adamrozew
stały bywalec

Juz sobie przypomnialem 🙂 Spoznieni kochankowie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2009 9:57 pm
Sagamore
stały bywalec

się mi wczoraj obejrzało "Gomorra" film o mafii wrośniętej szczególnie głęboko w pewne warstwy włoskiego społeczeństwa. Trudny lecz dający do myślenia..

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/02/2009 5:18 pm
Inessa
forumowicz

Ja oglądałam ostatnio "Zmierzch" i "Pan życia i śmierci"

Inessa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/02/2009 9:16 pm
xGetBoredx
bywalec

Zmierzch - podchodziłem sceptycznie bo wydawał mi się przereklamowany, ale był znośny
Memento - nie zdawałem sobie sprawy, że będzie zawiły w takim kierunku, pomysł genialny

No i w kolejce czekają na mnie: Gra o życie (Nemesis Game), Przeczucie, Numer 23. Muszę się za nie zabrać do końca tygodnia.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2009 12:09 am
Loviisa-chan
stały bywalec

Miałam obejrzeć rano "21 Gram" ale "tak jakoś" włączyła mi się "Amelia" i obejrzałam sobie po raz trzeci...cudne cudne cudne, ciepłe, optymistyczne i wesołe ^^ francuski dzień dziś mam 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2009 5:11 pm
Strona 9 / 20 Wstecz Następny
  
Praca