Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wasze kultowe filmy  

Strona 1 / 13 Następny
Hobbit
bywalec

Chcialbym zainicjować temat zupelnie niezwiązany z wegetarianizmem. Czy macie swoje ulubione "kultowe" filmy, takie, które mozecie oglądać po kilka, kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt razy i nadal wam się nie nudzą i ciągle znajdujecie w nich coś nowego...
dla mnie np. czymś takim jest większość produkcji Monty Pythona ( choć nie wszystkie, zdarzaly im się też niewypaly), a oprócz tego zarąbista komedia "Big Lebowski", przy której po kazdym obejrzeniu śmieję sie bardziej niż za poprzednim razem, a poza tym film, który wiele osób uwaza za kiczowaty, a dla mnie jest piękną poetycką baśnią o ludzkiej samotności i niespelnieniu - "Przyczajony tygrys ukryty smok". to tylko kilka, móglbym wymieniać wiele innych... a jakie są wasze typy?

[edytowane 24/2/2006 od Hobbit]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/02/2006 2:26 am
marcelinka
bywalec

ja uwielbiam "Shreka" moglabym go ogladac setki razy i i tak mi sie nie znudzi 😉
oprocz tego "nigdy w zyciu", "tylko mnie kochaj", "gdzie jest nemo?", "zakochani", "krolowa chmur"
a z tych powazniejszych to "tato", "znamie", "szosty zmysl", "piekny umysl"

jeszcze pewnie kilka, ale teraz nie pamietam 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/02/2006 10:29 pm
sieklik
bywalec

a ja uwielbiam ogladac filmy z Jimem Carreyem ;p

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/02/2006 12:24 am
Ada
 Ada
rozmówca

Dla mnie kultowymi filmami są wszystkie części MATRIXA;) musicie przyznać że to cudeńko-jedyne w swoim rozdaju...jest jeszcz pare innych filmów które polecałąbym wam....np.hm...napewno fimy czarno białe;)w tym prawie wszystkie komedie...normalnie czysta poezja:)no i może komedie polskie typu MIŚ;);p

Pytaniem jest nie to, 'czy myślą?' lub 'czy potrafią mówić?', tylko czy potrafią odczuwać ból.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/02/2006 12:35 am
Justyna:)
bywalec

Angielski pacjent, 7 lat w Tybecie, Imię Róży...

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/02/2006 1:57 pm
Ireth
bywalec

"Piekny umysl", "Hero", "Dogville", "Pluton", "Zycie jest piekne", "Wielki blekit" i "Porozmawiaj z nia".

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/02/2006 6:27 pm
matylda
rozmówca

A dla mnie ,natury romantycznej choc bardzo ukrywanej przed bliskimi, ulubionym filmem jest naturalnie film o milosci.
Gra w nim dwoje moich ulubionych ( choc nie sa jedynymi ktorych lubie, ale piszemy o filmach ulubionych...) Tom Hanks i Meg Ryan
" e-m@il für Dich"
Nie wiem jak po polsku przetlomaczono ten tytul, przepraszam.....ale musi byc jakos ....email dla Ciebie
Ogladalam juz go ze 100 razy ale zawsze kiedy jestem sama i spokojnie moge sobie poplakac....nie tylko w koncowej scenie. To film przesycony porozumieniem dwojga dusz.......

matylda

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/02/2006 8:55 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

"wszystko o mojej matce","porozmawiaj z nią","między słowami","życie jest piękne","czekolada","reqwiem dla snu"...
a z dzieciństwa pamiętam taki filmik "dom dusz"...wiem że wtedy zrobił na mnie niesmaowite wrażenie...chciąłabym go teraz tak z ciekawości zobaczyć..żeby odkryc co tez mogło tak wtedy zafascynować 12letnią dziewczynkę:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/02/2006 9:09 pm
misia
rozmówca

Wichrowe wzgórza- ekranizacja z 1992r. z Ralphem Fiennesem i Juliette Binoche (grali później razem w Angielskim Pacjencie); Zielona mila; Pasja; Karol. Opowieść o człowieku, który został papieżem; Pożegnanie z Afryką; 😉 Tańczący z wilkami i kilka innych

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/02/2006 11:04 pm
Justyna:)
bywalec

" e-m@il für Dich"

to jest "masz wiadomość" 😉

misiu, te Wichrowe wzgorza tez uwielbiam :red:

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/02/2006 12:18 am
amadzia
forumowicz

moim ulubionym filmem,który znam na pamięć jest "Wyjście awaryjne" (ale pewnie dlatego że była to jedyna kaseta video w domu - w czasach kiedy jeszcze video robiło szał 🙂
a poza tym uwielbiam kino francuskie, a szczególnie francuskie komedie, no i oczywiście filmy Bareji,
inne filmy które utkiwły mi w pamięci to może jeszcze "Wywiad z wampirem", "Pearl harbor"...

A nie cierpię filmów typu "Teksańska masakra piła mechaniczną" nie rozumiem jak może podobać się film ukazujący rózne (coraz bardziej makabryczne) sposoby zabijania ludzi. OKROPIEŃSTWO

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/02/2006 11:00 am
Majowa
bywalec

Moje kultowe to : "American Beauty" ; serial "Miasteczko Twin Peaks", "Prosta Historia" i ogólnie wszystkie filmy Lyncha - chociaż w "Mullholland Drive" moim zdaniem trochę przegiął, jeszcze "Kill Bill" i "Urodzeni mordercy", "The Wall" - kiedyś wałkowałam na okrągło ale to stare dzieje, "Jańcio Wodnik" , "Amores Perros", "Czarny kot, biały kot"

też jak u Hobbita - "Monty Python i św. Graal" - po prostu król Artur "jadący na koniku" jest genialny. No i oczywiście "Chłopaki nie płaczą".

Może mi sie coś jeszcze przypomni to dopiszę.

No i ogólnie to nie lubie japońskich horrorów m.in. ze względu na to, że w prawie wszystkich pracuje ten sam charakteryzator, który przerabia dzieci na niebiesko i każe im straszyć - jak ktoś nie wie o czym mowa - patrz np."Ring".

A jeszcze z takich co lubię - to lubię filmy z Seanem Pennem np. "21 gram" , "Droga przez piekło" - po prostu cholernie lubię się na tego faceta gapić.

[edytowane 28/2/2006 od Majowa]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/02/2006 4:07 am
silje
bywalec

ja jeżeli oglądam telewizje to żadko są to filmy... do kina po prostu albo nie mam czasu albo kasy żeby pójść. i chyba nigdy nie miałam kultowego dla mnie filmu.lubie seksmisję 🙂 to rzecz naprawde kultowa. a pozatym muminki i smerfy 😀
a na serio ostatnio dorwałam dvd z "czasem słońce,czasem deszcz" i włączyłam ze sceptycznym podejściem.okazało się że stał sie dla mnie czyms kultowym i napewno będe do niego wracać.piękny jest.na swój kiczowaty sposób 😛

[url=http://www.sandemo.pl] [img]http://www.sandemo.pl/userbary/05.png[/img] [/url] http://www.forum.sandemo.pl/index.php?ap=128

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/02/2006 8:54 pm
Bleks
bywalec

"Vinci" "Dziewczyna z perłą" "Erin Brokowich" i w ogóle inne filmy z Julią Roberts..... "Piraci z Karaibów klątwa Czarnej Perły" "Cast Away: Poza światem." 😀
No i wczoraj obejrzałam..."Miś"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/03/2006 4:38 pm
Admin
stały bywalec

- Ekranizacje opowiadań Iwaszkiewicza w reż A. Wajdy.

- Cała filmoteka Spike'a Lee

- Jim Jarmush, szczególnie starsze, zanim zaczął obsadzać w rolach bardziej znane nazwiska

- Mąż fryzjerki (Le Mari de la coiffeuse)

- Filmy L. Bunuela

- Luc Besson (te wczesniejsze z lat 80-tych + Nikita)

Z mniej poważnych:

- filmiki z Erikiem Robertsem (bratem Julii Roberts) - w poważnych on raczej nie grywał, podobnie jak i siostra zresztą 😉

- odcinkowy remake Nikity 😛

- Star Trek (seria z Voyagerem szczególnie)

- Kariera Nikodema Dyzmy, Czterdziestolatek

- Przystanek Alaska (jestem posiadaczem wszystkich, bodaj 120 odcinków heh...)

Wege Studio

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/03/2006 6:35 pm
Strona 1 / 13 Następny
  
Praca