Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pytanie do rodziców małych dzieci  

Strona 2 / 2 Wstecz
n.i.x
stały bywalec

No przesadzają w tych bajkach z ta kobiecością i męskością.. lalki barbi to tez takie wieszaki ,a dziewczynki później tylko sie chcą odchudzać..

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/06/2011 8:53 pm
rzymianin
bywalec

Ja za młodu lubiłem oglądać Atomówki, Laboratorium Dextera czy np. Ed,Edd, Eddy. Chociaż ogólnie to włączało się RTL 7, czy później Minimaxa i oglądało wszystko po kolei :P.
Zwykłe kreskówki nigdy nie wyjdą z mody, dzieci zawsze je lubiły oglądać.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/06/2011 9:36 pm
Pocahontas
bywalec

Tak w ogóle to większość zeszła z tematu, miałam na myśli bajki, czyli filmy animowane, nie seriale animowane 😛 Czyli generalnie głównie disney, dreamworks, tworcy shreka itd...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/06/2011 11:10 pm
tru
 tru
stały bywalec

Uwielbiam Atomówki. Połączenie infantylności z perwesyjną psychodelią 🙂 Ale też bym jej dzieciom nie pokazał.
Nie mam wątpliwości, że nie dam dostępu do tv dzieciom. Zrobię raczej coś na kształt serwera mediów, gdzie będą bajki i programy samodzielnie wybrane. Z ciekawości zajrzałem do programu TV - o tej porze za moich czasów była wieczorynka, tymczasem na TVP1 jest Seks, kasa i kłopoty odc. 10 Serial obyczajowy USA 2007. Innych programów wolę nawet nie sprawdzać. Potem 5 minut reklamowego prania mózgu, następnie dopiero bajka o 19.10
To Timmy! odc. 19 Serial animowany. Z ciekawości obejrzę....

Edit : aaa to odłam Baranka Shawna, uwielbiam Shawna 🙂

[edytowane 27/6/2011 przez tru]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/06/2011 11:14 pm
Pocahontas
bywalec

O, patrzcie co znalazłam na głownej:P(sama prawda)

[img] [/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/06/2011 2:41 am
rzymianin
bywalec

"Babe-świnka z klasą", może nie bajka, ale bardzo fajny film familijny. Można oglądać w każdym wieku, w dodatku to jeden z tych filmów z prawdziwym przesłaniem. Gorąco polecam. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/06/2011 3:58 am
Fatty
weteran forum

Postacie żeńskie w bajkach disneya są zbyt kobiece i pomagają zakorzenić w dziecku kult piękna(...) Wielki biust, anormalne wcięcie w talii

kobiecość to coś innego niż proporcje 😛 Ale rozumiem o co chodziło.

Za mych czasów przedszkolnych furorę robiła zabawa w lwy- zawsze byłam Simbą... zaraz, zaraz, we wszelkich zabawach zawsze byłam samcem :rotfl:

Swoją drogąodnośnie zakorzeniania : to bajki Disney'owskie zakorzeniły w człowieku wizję wielkiej miłości, przeznaczenia, dopasowania i wszczepiły romantyzm, w społeczeństwach nie posiłkujących się tego typu bajkami romantyzmu brak.

Nie potrafię ocenić które lepsze, dawne czy obecne albowiem czas wyprał mnie z wyobraźni dziecięcej i nie będę potrafiła ocenić, do "starego" Disneya mam sentyment ogromny 🙂 produkcje rysunkowe a nie komputerowe to istna uczta dla oczu.

[edytowane 28/6/2011 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/06/2011 9:43 pm
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca