Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak... pomozcie czemu wciskaja na sile!!!  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

13Explode13
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
29/01/2006 9:50 pm  

😡 jak wytlumaczyc rodzicom ze nie chcę jeść mieśa i chcę przejść na weganizm!! od 2-och dni bylam zadowolona dopoki na sile nie wcisneli mi kotleta do ryja!! :casstet: pomozcie :exclam:

13Explode13


OdpowiedzCytat
Natalka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 124
30/01/2006 1:25 am  

jak CI mogli na sile wcisnac 😮 ja to osobiscie bym sobie nie dala 😎 jak cos chce to tak ma byc, daze do wyznaczonego celu i nikt nie jest w stanie mi przeszkodzic. a moze masz za malo samozaparcia do zmiany diety, jak rodzice beda widzieli, z emoga wciskac Ci te kotlety, bo sie dajesz to juz tak zawsze bedzie. Musisz byc stanowcza w swoich wyborach.
Powodzenia zycze 🙂


OdpowiedzCytat
karmita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 64
30/01/2006 2:41 pm  

jeśli trzynascie toTwój wiek , no to mała musisz poczekać jeszcze z4-5 lat

Karmita


OdpowiedzCytat
13Explode13
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
31/01/2006 6:58 pm  

nie mam 13-tu lat 😡 mam silną wolę i mogłabym wogole nie jeść,a oni poprostu nie rozumieją tego że ja nie lubie i brzydze sie :casstet: :casstet: :casstet: mięsem nawet rozmawialam z nimi o tym 😮 ale wyprowadze sie bo chyba za stara jestem na mieszkanie z rodzicami ale dzieki...

13Explode13


OdpowiedzCytat
Natalka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 124
31/01/2006 9:46 pm  

to ile masz lat, jesli wolno spytac ?


OdpowiedzCytat
karmita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 64
01/02/2006 11:13 am  

właśnie ile?

Karmita


OdpowiedzCytat
ciotka_tyrania
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
03/02/2006 2:31 pm  

eee, ja miałam trzynascie jak przeszłam i rodziców się dało bardzo łatwo przekonac. szczegolnie, ze niechec do jedzenia mięsa przejawialam od 6 roku zycia. najpier byly rozmowy, potem klotnie,a potem przestałam w ogole jesc(2 dni mojego strajku głodowego, he he he). i dali mi spokoj. przez pare lat jedynie musiałam sie codziennie spowiadac czy ugotowalam sobie obiad(mama kategorycznie odmowila gotowania dwoch"badz wege ale gotuj sobie sama") i czy go zjadlam. dzisiaj i siostra i mama wola wege.mojej "produkcji" 😎

btw, głupia prośba, ale Karmita: daj mi linka doobrazu z Twojego avatar, albo błagam wyslij mi ten obraz na maila(ciotka_tyrania@gazeta.pl), na cokolwiek. widziałam to w dublinskiej govindzie i nawet chcialam po znajomosci zarekwirowac, ale chyba te znajomosci byly zasłabe;-)
w kazdym badz razie bardzo mi sie podoba. no i te sentymenty...


OdpowiedzCytat
Hobbit
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 220
03/02/2006 4:37 pm  

Może powinnaś pokazać rodzicom, jakieś artykuły, czy książki naukowe (wydane przez naukowców, a nie przez organizacje ekologiczne, czy ideologiczne, to raczej by rodziców nie przekonało), które spokjnie i racjonalnie wyjaśniają, że wegetarianizm nie jest szkodliwy dla zdrowia ( przypuszczam, że obawy Twoich rodziców są natury zdrowotnej). Poza tym, jeżeli nie będziesz zła, żę próbuje Ci coś takiego doradzać, może nie wskakuj od razu w weganizm, ale zacznij od łagodniejszej formy wegetarianizmu, np. z nabiałem.Ppotem możesz go stopniowo eliminować,i będzie to na pewno mniejszy szok dla Twoich rodziców, a także, na pewno Twój organizm lepiej przyjmie takie powolne przestawianie się...wielu wegan tak zaczyna.
Może sympatycznie by też bylo, gdybyś znalazla przepisy na jakąś smakowitą potrawę wegetariańską i spro bowała sama przyrządzić takie żarcie dla calej rodziny... Wtedy rodzice zobaczyliby, że kuchnia wege, to nie jakieś biedne "postne" byle co (pewnie tak myślą), ale naprawdę fajna rzecz, którą można się porżadnie i smacznie najeść


OdpowiedzCytat
karmita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 64
03/02/2006 4:47 pm  

eee, ja miałam trzynascie jak przeszłam i rodziców się dało bardzo łatwo przekonac. szczegolnie, ze niechec do jedzenia mięsa przejawialam od 6 roku zycia. najpier byly rozmowy, potem klotnie,a potem przestałam w ogole jesc(2 dni mojego strajku głodowego, he he he). i dali mi spokoj. przez pare lat jedynie musiałam sie codziennie spowiadac czy ugotowalam sobie obiad(mama kategorycznie odmowila gotowania dwoch"badz wege ale gotuj sobie sama") i czy go zjadlam. dzisiaj i siostra i mama wola wege.mojej "produkcji" 😎

btw, głupia prośba, ale Karmita: daj mi linka doobrazu z Twojego avatar, albo błagam wyslij mi ten obraz na maila(ciotka_tyrania@gazeta.pl), na cokolwiek. widziałam to w dublinskiej govindzie i nawet chcialam po znajomosci zarekwirowac, ale chyba te znajomosci byly zasłabe;-)
w kazdym badz razie bardzo mi sie podoba. no i te sentymenty...

ok.a ty mnie swojego na jacek.barczak@swedwood-lubawa.com.pl

swoją drogą to fajnie w tamtej govindzie jest ,nie?

Karmita


OdpowiedzCytat
ciotka_tyrania
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
03/02/2006 5:49 pm  

ano, fajnie. smacznie, miło, klimaciarsko i tanio(w swietle europejskich zarobkow 😉 ... )


OdpowiedzCytat
druida
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 11
05/02/2006 9:06 pm  

biedaczka bardzo wspołczuje takze swojego czasu miałam problemy z rodzicami, ale nie az tak drastyczne, do teraz czasami przy objedzie jest gadanie, to rodzice sa juz tacy zacofani i to gadanie blebleble nie jestes wstanie zastapić białka odzwierzecego, jkoś żyje i jest mi wspaniale z tym, że nie jem mięsa, osobiscie dziwie sie ze dałaś sobie je wcisnąć jak to możliwe?!!! ja jak już coś sobie postanowie to zawsze jest na moim i daże do tego zaciekle, tłumaczac i rozmawiajac, a jak sie nie da i tak robie swoje!


OdpowiedzCytat
Natalka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 124
05/02/2006 9:17 pm  

hehe widze, ze druida ma podobny charakterek do mnie, tez jestem uparta i nie dala bym sobie nic wscinac 🙂


OdpowiedzCytat
13Explode13
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
06/02/2006 1:07 am  

🙂 Wyszłam na swoje!! 😀 troche klotni no ale w koncu... 😛 a tak chcieli mnie wkurzyc i jak na zlosc codziennie robili cos z miesem ale jak powiedzialam ze nie bede nic jadla na ich zyczenie dali spokoj 😀 tak sie ciesze... 🙂 :exclam: ale jak oni moga jesc caly czas to obrzydlistwo? :casstet: czy nie sa swiadomi ze maja przed soba cielaka albo prosiaka? a gdyby polozyc im na talerzu zywego kurczaka? ciekawe czy zezarli by!! 😡 😡 😡 😡 😡 😡 😡 😡 :casstet:

13Explode13


OdpowiedzCytat
Hobbit
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 220
06/02/2006 1:12 am  

Gratulacje!!!!! 🙂


OdpowiedzCytat
karmita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 64
06/02/2006 10:14 am  

wiesz ,to jest tak jak zz tymi co do kościoła chodzą i nie wiedzą po co? chodzą tam bo to taka tradycja a na Boże narodzenie zabijają świnię ,bo przecież Bóg się rodzi...

Karmita


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca