Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

co na to że jesteś wege twoja rodzina?  

Strona 13 / 17 Wstecz Następny
  RSS

Intria
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 30
20/01/2012 2:59 am  

Rozumiem, że to temat do narzekania 😀 Także, jak pewnie w większości przypadków, mój wegetarianizm spotyka się z powszechnym brakiem akceptacji. Ciągle słyszę komentarze, aluzje. Nie raz słyszałam, że wyłysieję albo od razu umrę 😀 Ale takie teksty dają tylko motywację do wytrwania w wege : )


OdpowiedzCytat
summergloss
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 4
24/02/2012 3:51 pm  

Witajcie! Ja dopiero zaczynam z wegetarianizmem :cool:. Mój tata ogólnie się nie wtrąca. Moja mama twierdzi, że wypadną mi wszystkie zęby, moja babcia mówi, że będę miała anemię i będę wyglądała jak moja przyjaciółka, również wegetarianka, która odżywia się źle ( waży 38 kg przy 160 cm wzrostu). Twierdzi też, że dieta wege jest bardzo droga (2000 zł miesięcznie), ale jej nie uwierzyłam. Mam do was więc pytanie. Ile około miesięcznie kosztuje dieta wegetariańska?


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
24/02/2012 3:58 pm  

Witaj na forum.
Tu (i pewnie nie tylko) jest poruszony temat kosztów diety wegetariańskiej
[url] http://wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-5374-page-1.html [/url]

call me Amber


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
24/02/2012 4:00 pm  

Witaj 🙂

[url] http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-6038-page-1.html#pid96546[/url]

Tu jest o weganizmie, ale chyba nie ma wielkiej różnicy.

Generalnie możesz odżywiać się za 300 złotych i możesz za 10 tysięcy.
Wegetarianizm na pewno nie jest droższy niż mięsożerstwo, trwają spory, czy jest tańszy 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
24/02/2012 6:54 pm  

[b] summergloss[/b] Zapytaj w bibliotece o "Zmierzch swiadomosci łowcy. Wszystko o wegetarianizmie" Marii Grodeckiej.

[edytowane 24/2/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
summergloss
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 4
25/02/2012 1:52 pm  

Dzięki 😎 Heh, dzisiaj też u mnie było, co to będzie, jak mi przez wegetarianizm wszystkie żeby wypadną :rotfl:

[edytowane 25/2/2012 przez summergloss]


OdpowiedzCytat
Rubina
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 19
27/02/2012 5:28 pm  

Wypaść to pewnie nie wypadną 😉 Ale muszę być z wami szczera - przez ok 7 lat nie jadłam nabiału (a taka tam dolegliwość przez którą musiałam wyłączyć nabiał z diety) i stan moich zębów stał się opłakany. Leczę je już od roku i dopiero połowa jakoś wygląda. Dietę trzeba umiejętnie zbilansować, ja niestety wtedy się tym nie przejmowałam (byłam bardzo młoda).


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/02/2012 12:15 pm  

Nie tylko nabiał wapń zawiera...


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
28/02/2012 12:39 pm  

... i nie samym wapniem żyją zęby.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/02/2012 12:44 pm  

a to też


OdpowiedzCytat
Nivi
 Nivi
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 62
08/04/2012 3:10 am  

Moja rodzina reagowała różnie. Zależy kto.
Mama stwierdziła, że jestem głupia i tyle, że mięso ma niezbędne składniki, których nie ma nigdzie poza nim. (Poza tym moja mam ciągle wierzy, że moja dieta to "moda" i w końcu zmądrzeję i wrócę do "mięska" 😉 )
Babcia zaczęła lamentować. Stwierdziła, że się rozchoruję, wypadną mi włosy i zęby i umrę. (Co ciekawe, mam się dużo lepiej :D) I tak już od ponad roku codziennie wysłuchuję, że mam anoreksję, wyglądam jak szczur, przecinek, itp itd. (Może dlatego, że babcia, jak i mama mają trochę kg nadwagi, chyba im się normy poprzewracały 😉 )
Tata - chyba najprzyjaźniej. Nie skomentował, nie ocenił. Po prostu przyjął do wiadomości. Nie widzi w tym nic złego, ale jak mówi - sam by tak nie mógł.
Reakcje były więc różne.
Najbardziej pamiętliwa była jednak reakcja jednej z ciotek. Gdy, przy okazji rodzinnego obiadu, wyszło, że nie jem mięsa, krzyknęła "Ty chyba nie należysz do żadnej sekty?!"
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

[b][url]http://www.youtube.com/nivienne22[/url][/b] [img]http://www.suwaczek.pl/cache/0b1f6d72c9.png[/img] [img]http://www.suwaczek.pl/cache/eb4b6c60e4.png[/img]


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
08/04/2012 4:25 am  

mama od początku mnie wspierała.
większym wyzwaniem była babcia, która wreszcie po 5 latach zrzędzenie zaakceptowała to 😎

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
Rubina
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 19
09/04/2012 2:13 pm  

Z moją babcią to samo. Zawsze jak przyjdziemy z mamą do niej, to próbuje wcisnąć nam kotlety albo gołąbki, wtedy my uciekamy do domu, a ona ma wyrzuty sumienia.


OdpowiedzCytat
Aleksandra96
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 8
01/05/2012 12:46 am  

Ja moja mamę postawiłam przed faktem dokonanym i zaakceptowała, czasami robiłam przy niej kanapkę z szynką, ale później jej nie jadłam. Nawet jak się nie zgadzają to chyba nie zamykają was w pokoju z kawałkiem mięsa. Są pewne sposoby na rodziców 🙂


OdpowiedzCytat
Izzzaaa
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 1
07/05/2012 10:27 pm  

Witam, moja mama ze względu na swoją miłość do czerwonego mięsa powiedziała, że nie i koniec. Wyjechałam do Stanów na rok i wróciłam jako osoba bezmięsna. Wkurzyła się, ale mięsa nie zaczęłam jeść... ;D od czasu do czasu jem białe mięso, bo mam 17 lat i muszę, ale to jest mniej więcej jedna ryba na miesiąc. Także mogę powiedzieć, że postawiłam rodziców przed faktem dokonanym.


OdpowiedzCytat
Strona 13 / 17 Wstecz Następny
  
Praca