Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Matka, lekarz, namowy.  

Strona 3 / 3 Wstecz
  RSS

INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
28/03/2011 3:18 am  

Czytałem niedawno badanie opublikowane w 2011 r. gdzie w konkluzji twierdzą, że jeżeli ktoś nie pracuje w zimie na dworze, to powinien suplementować D3

Zapewne większość osób z tego forum nie pracuje w zimie na świeżym powietrzu, toteż D3 byłoby warto suplementować w zimowych miesiącach


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
28/03/2011 3:34 am  

Czytałem niedawno badanie opublikowane w 2011 r. gdzie w konkluzji twierdzą, że jeżeli ktoś nie pracuje w zimie na dworze, to powinien suplementować D3

Zapewne większość osób z tego forum nie pracuje w zimie na świeżym powietrzu, toteż D3 byłoby warto suplementować w zimowych miesiącach

No to jeszcze za mało czytałeś, bo ponoć najnowsze dane mówią, że światło słoneczne w naszym klimacie w ogóle nie jest w stanie zimą zsyntetyzować u nas witaminy D, i nie ma to nic wspólnego z pracą na dworze (swoją drogą, wiele tych dworów u nas jeszcze zostało? :P).

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
28/03/2011 4:24 am  

Problem z D3 jest normą w tej strefie geograficznej bez względu na dietę a w wszystkich znanych mi dobrych publikacjach dotyczących wegetarian i wegan jest napisane, że nie ma problemu jeśli zażywa się odpowiednią ilość kąpieli słonecznych i [u] ewentualnie [/u] prowadzi suplementację.]

Tylko ze w naszej strefie aż przez około pół roku nie da się "zażyć odpowiedniej ilości odpowiednich kąpieli słonecznych" więc suplementacje (jeśli nie je się dużo ryb) nie są ostatecznością, lecz koniecznością, niestety tak jest (oczywiście tą suplementacją może być naświetlanie odpowiednimi lampami; może to dotyczyć także niewegetarian, bo wielu ludzi wcale nie je dużo ryb, a jajka i mleczne produkty nie są wystarczającym źródłem, nawet produkty wzbogacane nie wystarcza kiedy ktoś już ma spore niedobory )

[edytowane 27/3/2011 przez an]

ania


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
28/03/2011 11:21 am  

An miałam na zajęciach ale z przedmiotu bardziej weterynaryjnego to co napisałam wyżej ale nikt nie jest nieomylny.

Jakiś czas temu krążyła tu publikacja na temat tego, że wege i wegan wprawdzie mają mniejszą gęstość kości (dowód przesłanek odnośnie np osteoporozy) ale jednocześnie są bardziej elastyczne i mniej podatne na złamania więc w praktyce jest wszystko dobrze.

[edytowane 28/3/2011 od Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/03/2011 1:12 pm  

Gęstość kosci możesz poprawić przez ćwiczenia fizyczne.


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
28/03/2011 11:46 pm  

Gęstość kosci możesz poprawić przez ćwiczenia fizyczne.

I tak i nie. Ćwiczeniami można poprawić gęstość tylko niektórych kości.

No to jeszcze za mało czytałeś, bo ponoć najnowsze dane mówią, że światło słoneczne w naszym klimacie w ogóle nie jest w stanie zimą zsyntetyzować u nas witaminy D, i nie ma to nic wspólnego z pracą na dworze (swoją drogą, wiele tych dworów u nas jeszcze zostało? 😛 ).

Strasznie absurdalne rzeczy mi tu opowiadasz 🙂 Nigdy nie widziałaś słonecznej pogody w zimie?

No prosze cie... nie rób jaj 🙂

[edytowane 28/3/2011 od xxl]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
29/03/2011 12:08 am  

Najprostsze dane z Wikipedii:
[url]W strefie klimatu umiarkowanego ilość światła słonecznego dostarczana przez około połowę roku jest za mała, aby skóra człowieka mogła sama wytworzyć dostateczną ilość witaminy. [/url]

Polecam również zapoznanie się z materiałami przekazywanymi przez mgr Małgorzatę Desmond.

A jeżeli chcesz 2 razy wypowiedzieć się w wątku, to postaraj się użyć edycji posta, a nie pisać jednego pod drugim.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
29/03/2011 12:21 am  

Najprostsze dane z Wikipedii:
[url]W strefie klimatu umiarkowanego ilość światła słonecznego dostarczana przez około połowę roku jest za mała, aby skóra człowieka mogła sama wytworzyć dostateczną ilość witaminy. [/url]

Polecam również zapoznanie się z materiałami przekazywanymi przez mgr Małgorzatę Desmond.

A jeżeli chcesz 2 razy wypowiedzieć się w wątku, to postaraj się użyć edycji posta, a nie pisać jednego pod drugim.

Wiesz co, zacznijmy od tego że jakiś tam magister o którym pierwszy raz słysze to nie jest dla mnie autorytetem, ja raczej czytuje publikacje Oxford Journals, Neurology i inne cenione w świecie nauki 😉

Poza tym pisząc tutaj, że przez pół roku mamy za mało nasłonecznienia to Ameryki nie odkryłaś. Ja sie w mojej wypowiedzi ustosunkowałem do innego absurdu, którym sie ze wszystkimi podzieliłaś:

światło słoneczne w naszym klimacie w ogóle nie jest w stanie zimą zsyntetyzować u nas witaminy D

Dziękuje, dobranoc 🙂


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
29/03/2011 2:18 am  

[I tak i nie. Ćwiczeniami można poprawić gęstość tylko niektórych kości.

Wszystkich. Doprowadzając do nich qi.

[edytowane 28/3/2011 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca