Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czego nie powinna jeść Weganka?  

  RSS

Nowicjuszka
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 8
03/09/2011 1:32 pm  

Od jakiegoś czasu jestem wegetarianką.Ale od kilku dni dochodzę do wniosku,że to za mało.Już nie jem jaj i staram się nie pić mleka.I chciałabym się was zapytać czego nie powinnam jeszcze jeść jako Weganka?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/09/2011 5:43 pm  

Miodu.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
magda00245
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 44
10/09/2011 3:59 pm  

Weganizm to styl życia, często mylony z wegetarianizmem, którego zwolennicy dążą do minimalizacji eksploatowania zwierząt. Przede wszystkim dotyczy diety, ponieważ właśnie na potrzeby żywienia wykorzystuje się najwięcej zwierząt. Weganie nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego (mięso, nabiał, jajka, miód), są przeciwni zabijaniu zwierząt w celu pozyskiwania surowców na kosmetyki czy ubrania (skóry, futra, wełna, jedwab), wykorzystywaniu ich w celach rozrywkowych (polowania, zoo, rodeo, cyrk) czy testowaniu na nich kosmetyków.

Ludzie decydują się na weganizm ze względów etycznych, zdrowotnych, ekologicznych, duchowych lub religijnych.

Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne stwierdziło, że dobrze zaplanowana dieta wegańska jest zdrowa i jest w stanie zapewnić wszystkie potrzebne składniki odżywcze[1]. Według niektórych lekarzy taka dieta dodatkowo obniża zagrożenie zachorowania na nowotwory, choroby układu krążenia, osteoporozę, otyłość i inne[2].


OdpowiedzCytat
Skyler
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 6
16/01/2012 6:28 pm  

Ja uważam, że to twoja osobista sprawa, co uważasz za moralne, a co nie. Ktoś wcześniej wspomniał, że nie powinnaś jeść miodu - ja też chcę zostać weganką (szczerze mówiąc 99% swoich wszystkich informacji na temat weganizmu wiem ze stron anglojęzycznych i muszę przyznać, że trudno jest znaleźć po polsku chociażby mniejszą połowę tego, co przeczytałam po angielsku) i wiem, że gdy już weganinem zostanę, to jeść miodu nie będę, bo jest to dla mnie nieetyczne. Ale wiem, że są ludzie, których nie bardzo obchodzą na przykład owady - i ta kwestia pozostaje do rozstrzygnięcia właśnie Tobie.
Postaraj się przeczytać jak najwięcej artykułów, jak tylko możesz i na pewno odwiedź stronę Wikipedii.

[edytowane 16/1/2012 przez Skyler]


OdpowiedzCytat
Marek866
początkujący
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 5
10/03/2015 6:48 pm  

Nie sztuką jest zostać weganem i nie jeść mięsa. Sztuką jest nie jeść mięsa, bo tego nie chcesz - a przez to zostać weganem. Niby drobna różnica, ale jednak wymowna.


OdpowiedzCytat
Kazeka
początkujący
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 9
19/07/2016 3:24 pm  

Pięknie zostało to wyżej napisane


OdpowiedzCytat
  
Praca