Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wypadaają zęby czy nee? ;|  

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

Mandziuul
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 3
25/06/2006 11:28 pm  

Jak oznajmiłam mojej mamie, że zostanee wege powiedziała, że wegetarianinom wypadają zeby? Jak too...

Mandziuul xD


OdpowiedzCytat
kadra
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 125
26/06/2006 12:09 am  

jafne, fe fyfadają... nie fiefiałaś o tym?
a fifiałaś fiedyś fefetarianina z fębami?

Wogole wegetarianie to biedacy... wypadają zęby, mają problemy w porodem, zwykle to anemicy, anorektycy... czego jeszcze na nas nie wymyślą...

[edytowane 25/6/2006 od kadra]


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
26/06/2006 12:09 am  

No to się przyjrzyj ludziom, i zauważ, komu wypadają zęby. Nie znajdziesz na pewno ani jednego wegetarianina z protezą.

To właśnie mięso, drób, wędliny, sery, masło, tłuszcze zwierzęce, jajka i słodycze, obniżają pH, są silnie kwasotwórcze i niszczą zęby. Warzywa i owoce posiadają właściwości zasadotwórcze neutralne w stosunku do masy kostnej i zębów, przynajmniej większość. Kwaśny smak owoców, nie świadczy o ich kwasotwórczym działaniu na organizm, lecz spowodowany jest obecnością kwasów organicznych.

Spożywanie dużych ilości posiłków kwasotwórczych przesuwa pH śliny w kierunku kwasowym, tzn. działa odwapniająco na szkliwo zębów.

[edytowane 25/6/2006 od bezciała]


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
26/06/2006 1:21 am  

Mandziuul, nie wydaje Ci sie, ze to pytanie jest troche infantylne?

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
26/06/2006 1:41 pm  

Euridice, ono jest bardziej infantylne, niż możnaby to wyrazić słowami 😉 .

Ależ oczywiście, Mandziuul, poświęcamy się dla zwierząt. Ja np. mam problem z dojściem do sklepu, bo jestem tak słaba, że jest mi trudno. Na głowie zostały mi już tylko trzy włosy, a z zębów zachował mi sie jeden jedyny - na przedzie. Poza tym, wiem, że będę bezpłodna, bo nie jem mięsa. W mojej książeczce zdrowia widnieją już prawie wszystkie choroby świata. Wszystko to znoszę z miłości do zwierząt 😀

[edytowane 26/6/2006 od Srebrna]


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
26/06/2006 8:33 pm  

no pewnie,że wypadaja!
ja już straciłam wszystkie :casstet:


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/06/2006 8:42 pm  

Ja w dzieciństwie jadłam mieso i piłam mnóstwo mleka, a moje zęby zaraz po wyrośnięciu się zepsuły - nie od słodyczy, bo były na kartki. To nie ma nic wspólnego z wegetarianizmem. A sztuczna szczęka czeka mnie pewnie przed 40-stka.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
ana:)
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 187
26/06/2006 9:23 pm  

oj zabki, zabki, kiedy to bylo
dobrze ze chociaz na zdjeciach moge podziwiac siebie z uzebieniem:D

[edytowane 26/6/2006 od ana:)]


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
27/06/2006 11:39 pm  

mi wypadly tydzien po przejsciu na wege, a to i tak niezly wynik bo wiekszosc ludzi traci zeby jesli nie zje miesa 2 dni pod rzad

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
28/06/2006 1:50 am  

Do tego wypadają włosy i rozdwajają się paznokcie. Za to twarz obrasta sierścią i nie można mieć dzieci.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
28/06/2006 3:34 pm  

Ludzie, przestańcie się naśmiewać z biednej Mandziuul... 😉
Pytanie infantylne -ale wie ktoś ile to dziecko ma lat? Nie za dużo chyba. Dobrze, że nie boi się pytać.
Mandziuul, pewnie zorientowałaś się już, że to, co mówi Twoja mama, to wierutna bzdura jest, nietrudno się zorientować po tych wszystkich wypowiedziach 😉


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
28/06/2006 3:54 pm  

O, dziękuję Iwona, ten temat rzeczewiście należałoby potraktować poważnie, tym bardziej że naprawdę bardzo wiele osób dorosłych kojarzy wegetarianizm z wypadaniem zębów.


OdpowiedzCytat
~naTaLia~
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 5
28/06/2006 4:15 pm  

moja rodzinka ogolnie jest negatywnie nastawiona do mojego wegetarianizmu, ale juz tego nie okazuja, ale jeszcze mnie nie straszyli wypadajacym,i zebami i puki sa moje zeby sa na miejscu 😛


OdpowiedzCytat
Aga16
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 53
01/07/2006 1:35 am  

no mi ząbki spod aparaciku wszystkie wypadły :p został sam aparacik 😛 a tak serio Mandziuul, to nie bierz wszystkiego, co ci mówią tak serio, bo ludzie lubią różne głupoty wmawiać...


OdpowiedzCytat
Cybil
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
01/07/2006 2:08 pm  

haha i od weganizmu robią się kołtuny i można dostać rzeżączki...

www.animalia.prv.pl

go vegan!

cybil


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca