Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wypadaają zęby czy nee? ;|  

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
01/07/2006 3:49 pm  

a tak wogole to skad bierze sie swiete przekonanie ludzi ze tak naprawde jest?!

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/07/2006 5:13 pm  

Z niewiedzy? Zauważ, że nawet osoby będące od dawna wegetarianami, jak podupadają na zdrowiu, to często podejrzewają o to swój wegetarianizm. Mamy gdzieś zakodowane, że brak mięsa jest szkodliwy. Ktoś nam chyba trochę wyprał mózgi. Inna sprawa, że wegetarianie zazwyczaj mają o niebo lepszą wiedzę nt. odżywiania niż wszystkożercy.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
jci
 jci
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 19
08/07/2006 10:42 pm  

haha ja mam aluminiowy stelaz na zebach wiec mi to nie grozi.... powiedz mamie, ze ostatnio implanty, koronki, mostki i inne pierdoly sa bardzo modne ;p

Jci™


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
13/07/2006 2:22 pm  

Oczywiście, że wypadają...Wege dzieciakom (mleczaki)...Ja tam jestem od paru miesiecy wege
(bodajże od 8) i zeby wcal mi nie wypadaja...Nawet te mleczne (wiem, to patologia mieć mleczne zeby w wieku 14 lat ale to nie moja wina ;P) hehe

P.S. Ja słyszałam, ze jak się jest wegeto ci paznokcie wypadają;P
P.s.2. A tak w ogole to pochwalę się , że moja mama powiedziała "Dzięki wegetarianizmowi Aniajest zdrowsza i szybciej rośnie..." czy jakoś tak to leciało nie pamietam...Wiec możesz powtórzyć swojej mamie ze wee dzieci szybciej sie rozwijaja i rosna 😉 I to nie bedzie gliupia plotka tak jak to o zebach 😉


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/07/2006 2:38 pm  

Moje paznokcie mają się bardzo dobrze i nie jest to zasługa żelatyny 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
13/07/2006 3:37 pm  

A moje nie wiem...czy jak jest trn biały pasek na końcu paznokcia, a nad nim jest takimniej biały, pod tą różową warstwą to znaczy że się rozdwaja?to wyglada jakbym miała jeden poazur a pod nim drugi...Co pomaga na takie pazury tak w ogole?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/07/2006 3:58 pm  

Może tabletki ze skrzypu? Zawierają dużo krzemu, on buduje paznokcie. Nie wegetarianie jedzą galaretki. Mnie się niszczą skórki, ale to od płynu do mycia naczyń i proszku do prania, a smarować zapominam...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
13/07/2006 4:02 pm  

dzięki!


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
27/07/2006 11:06 pm  

a mi się strasznie zęby psują 😮 wypaść jeszcze nie wypadły 😉
prawdopodobnie czegoś mi brakuje, ale nie wiem czego. taki mam niekoleżeński przewód pokarmowy, ze nie wszystko chce przyzwoicie trawić i dlatego wielu rzeczy nie jem 🙁
a w ogóle to niech się wam nie wydaje, że jak się rezygnuje z miesa to już jest gwarancja zdrowia. bo co może powiedziec ktoś, kto nie je mięsa 6 miesięcy? znam kilka osób, których takie przekonanie zgubiło. i znam też takich, którym się zęby psują:P

nie można rozpowszechniać mitu, że wegetarianizm jest zawsze zdrowszy od mięsajedzenia. tylko zdrowy wegetarianzm jest zdrowy 😀

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
28/07/2006 12:32 am  

Mi się zey zawsze psuły i nie ma to wielkiego związku z dietą. tak mówią np. osoby, które nie maiły z zębami problemu i wychwalają np. zalety picia mleka. Ja mleko piłam, a zęby się psuły.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Katikot
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 57
28/07/2006 1:19 am  

Mi też się zęby psuły od zawsze, jak jeszcze nie byłam wege też. U mnie fatalne zęby są chyba rodzinne, moi rodzice też mają od zawsze problemy z uzębieniem, a wege nie są, więc raczej nie ma związku między byciem wege a stanem uzębienia.


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
28/07/2006 4:00 am  

Zęby nie kwiatki po deszczu nie rosną. Jednak poprzez prawidłowe odżywianie i prawidłowe mycie można postępujące pogorszenie jakości zębów powstrzymać.

Po pierwsze: zamiast pasty do zębów używać sody oczyszczonej

Bardzo ważne jest też regularne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych za pomocą nici dentystycznych.

Po trzecie wegetarianizm a jeszcze bardziej weganizm, wpływa korzystnie na poziom ph śliny!

Daffnia, Lily i Katikot, postępując ściśle według wyżej podanych wskazówek bardzo szybko zauważycie pozytywne zmiany. Przede wszystkim już w pierwszej fazie kamień nazębny zacznie się kruszyć a osady nazębne zostaną usunięte. Z czasem będzie też wzmocnienie dziąseł zauważalne.

Zobaczcie:
Dieta wegetariańska i jej wpływ
na niektóre aspekty zdrowia jamy ustnej
[url] http://www.medicus.com.pl/fs/fs_arch_2004-03.html[/url]

nie można rozpowszechniać mitu, że wegetarianizm jest zawsze zdrowszy od mięsajedzenia. tylko zdrowy wegetarianzm jest zdrowy

Najchętnie bym się z tobą jeszcze raz pokłócił Daffnia, ale niestety masz rację,
tylko zdrowy wegetarianzm jest zdrowy! 😛


OdpowiedzCytat
Katikot
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 57
28/07/2006 4:08 am  

Ech, ja to odmieniec chyba jestem - sody używałam i było jeszcze gorzej, miałam rekordową liczbę dziur-13...:( a co do nici to jestem jakaś lewa - zawsze sobie dziąsła kaleczę:/


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
28/07/2006 5:30 am  

Co do zębów to jeżeli ktoś używa miejskiej kranówki niech się nie dziwi, że zęby się psują.
Znakomita książka napisana przez dentystę (niestety w języku angielskim) została już dawno wydana, uważam, że w każdym gabinecie stomatologicznym powinna być do zdobycia.

Weston Price: Nutrition and Physical Degeneration
(polecam)

ABC psucia się zębów (biała mąka, biały cukier i kranówka)

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
28/07/2006 1:36 pm  

Ech, ja to odmieniec chyba jestem - sody używałam i było jeszcze gorzej, miałam rekordową liczbę dziur-13...:( a co do nici to jestem jakaś lewa - zawsze sobie dziąsła kaleczę:/

Dziąsła krwawią na początku, gdy dopiero zaczynasz używać nici dentystycznej. Po kilku dniach, krwawienie powinno ustąpić albo weź po prostu zamiast nici Nicio-wykałaczki, te nie wrzynają się tak głęboko w dziąsła. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest w twoim przypadku konieczne! A jeżeli zęby wypełnił twój stomatolog amalgamatem (mixturą rtęci oraz stopów srebra, cyny i miedzi) to nie zwlekałbym z wymianą tych plomb na białe plomby.

Picie miejskiej kranówki np. w Gdyni określiłbym jako bardzo niebezpieczne dla zdrowia.
W przypadku spożywania takiej wody zdrowy wegetarianizm nie jest możliwy.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca