Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Spotkanie ogólnoforumowe?   

Strona 23 / 26 Wstecz Następny
Bellis_perennis
Famed Member

O, wtedy to ja również zapraszam, autobusem z Wawy do Olsztyna jest 3,5 godzinki 😀 Skoro już tak się czasem dojazdów przerzucamy ;p

Jak z Poznania do Warszawy 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/06/2011 11:11 pm
Sobota66
bywalec

Moim celem nie była kłótnia, tylko wyłonienie optymalnego miejsca, jak widać niestety przerodziło się to w egoistyczne udowadnianie, że "JA". A pomyśleliście o innych ? Chodzi o takie miejsce, gdzie większość będzie miała 3-4 h a nie pół doby jak do Wawy.

A tak ciężko korzystać z wyszukiwarki połączeń, po co zgadywać jakiejś bzdury skoro można sobie wpisać i sprawdzić. Co do Kraków-Poznań faktycznie Bellis ma rację - 7:23h nie 6.5h (dokładnie 6:12h) to jest eurocity czyli trochę droższy, mea culpa bo było późno. No ale 7.5 to wciąż nie 10.

ale się upierasz, to że w internecie tak jest to nie znaczy że tak jest naprawdę. Kiedy ostatnio jechałes do Poznania z Krakowa?? Bo 6,5 to się tyle do Wrocławia jedzie TKL..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2011 7:59 am
Fatty
weteran forum

podróż pociągiem nie jest taka straszna

zaoffuję: ja się zastanawiam skąd ludzie czerpią te wiedzę tajemną i potrafią się w pociągach połapać - toć tych peronów od groma, pociągów jeszcze więcej 😛
Ostatnio bryknęłam się pociągiem tylko dlatego, że spotkałam koleżanki z dzieciństwa i poszłam za nimi, tak to nie wiedziałabym gdzie wsiąść ,a także gdzie wysiąść bo nie poznałam własnego miasta 😀 ) A piękna to była sprawa, wzruszająca - bo jak za autobus z Rzeszowa płacę między 6 zł a 8 zł to ciapongiem jechałam za 2,70 zł 🙂 oj jak pięknie, no pięknie...

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2011 11:28 am
tru
 tru
stały bywalec

Sobota codziennie jeżdżę pociągiem z Krakowa do Poznania bo nie mam nic ciekawszego do roboty. Szkoda że to aż 10 godzin bo tak to bym jeździł 2 razy dziennie.
Na upartych ludzi nie ma lekarstwa, postawisz przed nimi biała ścianę to będą twierdzić, że jest czarna bo ONI tak uważają. Prawda najońsza.
Co za ludzie....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2011 1:07 pm
Bellis_perennis
Famed Member

ale się upierasz, to że w internecie tak jest to nie znaczy że tak jest naprawdę. Kiedy ostatnio jechałes do Poznania z Krakowa?? Bo 6,5 to się tyle do Wrocławia jedzie TKL..

Sobota nie wiem dokładnie o co Ci chodzi. Jest sporo osób chętnych. W zeszłym roku jak było spotkanie w Warszawie to nie było nikogo z Krakowa. Rozkład jazdy pkp mówi że jedzie się od 6 do 8h przy założeniu braku opóźnienia. Na dodatek zapytałam tatę, pracuje na pkp i potwierdził moją wersję. Kiedyś tam był remont na fragmencie między Wrockiem a Krakowem, może masz stare informacje?
Chłopak gwarantuje nocleg i gościnę na 2 dni czego nie byłoby w Wawie ale tak czepiajmy się różnicy dojazdu która może będzie duża dla ludzi z Kraka ale za to mniejsza dla tych z Wrocławia i Szczecina. A tacy właśnie przyjadą w największej liczbie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2011 3:07 pm

zaoffuję: ja się zastanawiam skąd ludzie czerpią te wiedzę tajemną i potrafią się w pociągach połapać - toć tych peronów od groma, pociągów jeszcze więcej 😛

Tzn. na dworcach bywają rozkłady jazdy, a i zwykła umiejętność (nawet nie szczególnie rozwinięta) czytania ze zrozumieniem się przydaje ;]
A zwłaszcza jesli mówimy o Polsce to tych peronów "od groma" raczej nie uświadczysz.

[edytowane 1/7/2011 od MannaPoranna]

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2011 3:07 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Manna nie zawsze 😀 ja przez 5 lat codziennie dojeżdżałam pociągiem do Poznania i uwierz to co potrafi wywinąć pkp przekracza najśmielsze koszmary nocne.

Ostatnio jak jechałam do Wawy pociąg EC był zapowiadany w dwóch językach że ma odjechać z peronu 2 który akurat teraz nie istnieje. Byście widzieli tą panikę! :rotfl: szczególnie wśród obcokrajowców 😀

[edytowane 1/7/2011 od Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2011 3:09 pm

Manna nie zawsze 😀 ja przez 5 lat codziennie dojeżdżałam pociągiem do Poznania i uwierz to co potrafi wywinąć pkp przekracza najśmielsze koszmary nocne.
[edytowane 1/7/2011 od Bellis_perennis]

Ja od około 4 dojeżdżam i wiem jakie akcje bywają, no ale bez przesady.

A tak wracając do tematu, to już mi on zaczyna brzydnąć.

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2011 3:15 pm
eRZet
weteran forum

W kwestii offtopu: wszystko się sprawdza w necie, łącznie z peronem, potem dociera się na dworzec w ostatniej chwili i wskakuje do niemal odjeżdżającego już pociągu 🙂
Spóźniłem się tylko raz.

Prawdziwym koszmarem jest natomiast centralny w wawie w trakcie remontu. Rozkład mówi jedno, tablica świetlna drugie, tablice na peronach trzecie, a przez megafon pani krzyczy, że to wszystko jest nieprawda i trzeba słuchać jej...

Najbardziej żal mi obcokrajowców, jeden koleś (jakiś Azjata, wydaje mi się, że Chińczyk) stał przy kasie pkp i chciał jechać na Pragę... pani próbowała mu wytłumaczyć, że tu nie kupi biletu, ostatecznie mu pomogłem, kupiłem mu bilet i pokierowałem na tramwaj, ale wtedy on powiedział, że chce do czeskiej Pragi... tylko autobusem, a nie pociągiem...

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2011 3:24 pm
Lily
 Lily
Famed Member

[b] eRZet [/b] :rotfl: :rotfl: :rotfl: No to go załatwiłeś 😀

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2011 3:48 pm
tru
 tru
stały bywalec

To wszystko przez to, że zapowiadające panie maja pulpety i stukają w szklanki 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2011 4:58 pm
Fatty
weteran forum

Tzn. na dworcach bywają rozkłady jazdy, a i zwykła umiejętność (nawet nie szczególnie rozwinięta) czytania ze zrozumieniem się przydaje ;]
A zwłaszcza jesli mówimy o Polsce to tych peronów "od groma" raczej nie uświadczysz.

zaznajomić się z rozkładem jazdy potrafię.
Problem tylko w odnalezieniu właściwego pociągu- nie jestem w stanie, już ilość pociągów na stacji w Rzeszowie mnie przytłoczyła więc jak na moje niewygórowane standardy, "od groma" jest wszędzie.

[edytowane 1/7/2011 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2011 8:24 pm
xxl
 xxl
weteran forum

Może w tym roku...

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/01/2012 2:43 am
Bellis_perennis
Famed Member

Np w maju, jak będzie już ciepło :spryciarz:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/01/2012 1:05 pm
Fatty
weteran forum

Melduję, że pociągami jeździć się nauczyłam, więc o ile data mi podejdzie, finanse na podróż będę mieć , oraz droga nie będzie dłuższa jak 6 h to się stawię 😛

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/01/2012 2:01 pm
Strona 23 / 26 Wstecz Następny
  
Praca