Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Z kim jesteście w związku?  

Strona 25 / 28 Wstecz Następny

Mój facet zaczął jeść więcej mięsa 🙁 Do tej pory jadał tylko kurczaka i ryby i to rzadko, inne tylko u rodziców lub na wyjeździe, teraz je często - twierdzi, ze mu posmakowało i ma po nim więcej energii. Ostatnio sporo ćwiczy (ćwiczenia siłowe), więc może zwiększyło mu się zapotrzebowanie na białko. Dałam mu trochę izolatu białka sojowego, żeby sobie dodawał do potraw, może to pozwoli mu zmniejszyć ilość mięsa. Miałam nadzieję, że kiedyś zostanie wege, ale ta wizja się oddala :/ A nie chcę go zmuszać ani nachalnie indoktrynować.
Pocieszam się, że gdy zamieszkamy razem, to głównie ja będę gotować (bo on nie lubi a ja owszem) i jeśli będę to robić dobrze (smacznie i wystarczająco energetycznie) to nie będzie czuł potrzeby jedzenia mięsa.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/11/2012 11:23 pm
CytrynowaDama
świeżaczek

Ja też jestem z facetem, który je mięso. Bardzo mnie to męczy 🙁
Mało jest facetów wegetarian.

[edytowane 30/11/2012 przez CytrynowaDama]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/11/2012 10:25 pm
azmarek
świeżaczek

Tyle tu narzekania, a jak to jest, że ja wegetarianki znaleźć nie mogę, bo z mięsożerną być jakoś nie chcę.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/12/2012 3:39 am
Mango
rozmówca

[b] Azmarek[/b], więc masz szeroki wybór wolnych dziewczyn na forum;-D

Byłam z mięsożercą, ale też gotował dla mnie "specjalne" jedzenie.
Teraz jestem sama, a wege-obiadki czasem serwuje moja mama, jak przyjadę w odwiedziny:)

"Zostawcie świat trochę lepszym, niż go zastaliście"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/12/2012 12:20 pm
Mateusz91
bywalec

azmarek, vegierandki ; ]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/12/2012 8:20 pm
Mango
rozmówca

Słuchajcie może trzeba założyć cały portal dla vege-samotnych, taki jak np pokochaj.pl?

To jest pomysł na vege randki, vege partnera... No, nieźle by było!;D

"Zostawcie świat trochę lepszym, niż go zastaliście"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/12/2012 9:23 pm

już coś takiego istnieje 😉

http://vegie.pl/randki/

sky's the limit.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2012 2:21 am
Fatty
weteran forum

Ale to aż tak przeszkadza?

Mnie akurat wydaję się, że na etapie samego związku różnice w dietach to nie problem, ja akurat nie rozkminiam kandydata na partnera pod kątem jest wege czy nie, bardziej się liczą inne aspekty.

Natomiast rozumiem, że jeżeli jednostka Wege i Niewege machną sobie dziecię, to mogą być niesnaski nt. jak karmić, szczególnie że akurat w tym aspekcie lobby mięsne w postaci cioć, babć, prababć i innych bedzie slne 😉

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2012 1:12 pm
xxl
 xxl
weteran forum

Ile można powtarzać, że dla niektórych wegetarianizm to coś więcej niż jedzenie... Nie wykluczam, że samotość może mnie kiedyś zmiękczy, ale dobrze rozumiem takie osoby.

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2012 2:09 pm
Fatty
weteran forum

dla niektórych wegetarianizm to coś więcej niż jedzenie...

ależ ja to rozumiju 😎

Chodzi mi o to, że można napotkać kogoś wartościowego, być może też działającego dla zwierząt i kasować go ze względu na fakt spożywania mięsa to taki trochu strzał w kolano 😉 😎 Wszak za pomocą odpowiednich działań, a takze nęcenia smakami można by takiego osobnika na wege przekabacić 🙂

Nie zawężajta sobie pola do łowów 😛

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2012 3:09 pm
cienkun
rada starszych

Ale ktos może się brzydzić mieć jakieś kontakty intymne z osobą jedzącą mięso.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2012 5:52 pm

Machną sobie dzieciaka? Jeżeli z kimś jestem, to traktuję tego kogoś poważnie, a jeżeli traktuję poważnie to znaczy że przyszłościowo. Nie, nie lubię dzieci i ich nie planuję, ale nie wiem co będzie za 10 lub 20 lat. A wiążąc się z kimś muszę za to ponosić odpowiedzialność. Że gdy za 20 lat jednak mi się odwidzi i zachce mi się dziecka, to "widziały gały co brały" gdy wiązały się z mięsożercą.

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2012 5:53 pm
StellaArtois
weteran forum

Akurat jak jest się zakochanym, to ten jeden mięsożerca jest lepszy niż cała zgraja wegetarian ;p Przyjaciół też tak sobie dobieracie?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2012 6:11 pm
cienkun
rada starszych

Tak. Większość osób z którymi się zadaję choć nie muszę to wegetarianie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2012 6:18 pm

Zakochanie, a bycie z kimś w związku na dłuższą metę, to dwie różne sprawy...

A "przyjaciel" to trochę zbyt mocne słowo, by używać go w liczbie mnogiej (jak dla mnie oczywiście).

[edytowane 9/12/2012 od MannaPoranna]

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/12/2012 8:46 pm
Strona 25 / 28 Wstecz Następny
  
Praca