Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Warto przeczytać, chociaż nie wege  

Strona 1 / 10 Następny
EvilOne
stały bywalec

Jestem miłośniczką ksiazek i zawsze dużo czytałam 🙂
jestem bardzo ciekawa jakie są wasze ulubione ksiazki i co lubicie czytac, niekoniecznie wege;)

PS Czytał ktos "Mistrza i Małgorzate"???

[edytowane 28/1/2011 od peTREK]

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/07/2006 1:07 am
Lily
 Lily
Famed Member

Mistrza i Małgorzatę oczywiście tak, to była lektura szkolna 🙂 Ja np. lubię książki Roberta Goddarda, grube i wciągające. Polecam "Uchwycona w światło" i... wszystkie inne 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/07/2006 1:14 am
Dolot
forumowicz

Mistrza i Małgorzatę oczywiście tak, to była lektura szkolna 🙂 Ja np. lubię książki Roberta Goddarda, grube i wciągające. Polecam "Uchwycona w światło" i... wszystkie inne 🙂

Ja mistrza i Gośkę też czytałam- bardzo fajne;) Lily nie znam tego autora ale jestem nałogowym molem książkowym i mogłabym polecić pare pozycji- tylko jestem ciekawa co was interesuje?;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/07/2006 1:31 am
Srebrna
stały bywalec

"Mistrz i Małgorzata". Ach, ach... Ja tam najczęściej przelotnie zakochuje się w książkach. Ostatnio np. królował Raskolnikow ze swoją zbrodnią i karą. "Trzech muszkieterów" na bank czyta się jednym tchem. Swego czasu trafiał do mnie "Buszujący w zbożu". Zamierzam się zabrać za Pratchetta. Uwielbiam też Anne Rice z jej kronikami wampirów. Ksiązki... Mniam 😉

[edytowane 24/7/2006 od Srebrna]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/07/2006 2:42 am
Aga16
rozmówca

"Mistrz i Małgorzata" to najpiękniejsza książka, jaką czytałam i chyba przeczytam ją jeszcze raz 🙂 Bardzo ciekawe książki pisze też Eric-Emmanuel Shmidt (nie wiem, czy dobrze napisałam), m.in. "Oscar i Pani Róża". Osobiście podobały mi się też książki Browna (traktuje je jako zwykłe thrillery, a nie jako źródło wiedzy), bo wg mnie pisze w ciekawy sposób. No i oczywiście kryminały Agathy Christie. Wystarczy jeden kryminał, żeby się zakochać w jej stylu pisania. Pozdrawiam 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/07/2006 3:25 am
EvilOne
stały bywalec

Ach "Oskar i pani Róza":) śliczna historia
polecam "Paragraf 22" Josepha Hellera i "Miasto i psy" Mario Vargassa Lossy (pewnie sie pomyliłam) 😉
jeju "zbrodnia i kara" tez lektura a jaka wciagajaca 🙂
aha i jeszcze gorąco polecam "blaszany bębenek"- ta ksiazka jest po prostu pojechana:D
teraz czytam "pianistke" Elfriede Jelinek 🙂 ale juz patrze jak tu sie zabrac za nastepna ksiazke;)
a tak swoja droga- lubicie poezje??

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/07/2006 4:44 am
Bleks
bywalec

A. Christie rzadzi...A tak poza tym to J. Austen (perswazje, duma i uprzedzenie), dżuma, pożegnanie z Afryką...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2006 9:39 pm
Ambrozja
bywalec

Dama Kameliowa - Jane Austen

PACHNIDŁO - Patrick Suskind

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2006 11:14 pm
Dolot
forumowicz

Dama Kameliowa - Jane Austen

Nie jestem pewna czy podałaś tyuł i autora czy tytuł jednej ksiązki a autora wogóle 😀 Mogę się mylić ale Damę Kameliową chyba napisał Alexander Dumas;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2006 11:47 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Chyba masz rację, że Dumas 😉
A "Pachnidło" rzeczywiście wciągające.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2006 12:02 am
Ambrozja
bywalec

😀 tak tak oczywiście ze Dumas ...
Juz myślałam o Dumie i uprzedzeniu i z rozpędu napisałam Austen do Damy Kameliowej a Dumy i uprzedzenia w ogóle 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2006 12:32 am
EvilOne
stały bywalec

a tak swoja drogą gdzies czytałam, że ma powstać ekranizacja "pachnidła":) zapowiada sie ciekawie chociaz pewnie bedzie 10 razy gorsza niz ksiazka 😉 coż, takie zycie.... :D:D:d

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2006 12:43 am
Doriska
rozmówca

"Cień wiatru" Carlos Ruiz Zafon - wciągająca, pięknie napisana, jak dla mnie mistrzowsko.
Wszystkie książki Paula Coelho - proste a jakże mądre.

Zapraszam do obejrzenia mojego rękodzieła http://srebrnaagrafka.pl/sklep/cottage

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2006 2:19 am
Anarcha
początkujący

"Na Zachodzie bez zmian" - Erich Maria Remarque. Dla zagorzałych pacyfistów i dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że pacyfistami są 🙂

A teraz czytam "Łuk Triumfalny" tegoż samego autora. Cudeńko.

Co do Kronik Wampirów - polecam gorąco. Tak mnie wciągnęły, że nie przetłumaczone jeszcze na polski ksiązki czytam w oryginale. Idzie ciężko, ale dla pani Rice warto 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2006 2:35 am
moniulekm
bywalec

bruno schulz
f.kafka
f.dostojewski
bez tytułów bo wszystko ich autorstwa bardzo lubie

a "mistrza i małgorzate" czytałam, owszem. i to z 3,4 razy już. wracam do tej książki czasem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2006 12:11 pm
Strona 1 / 10 Następny
  
Praca