Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Najlepsze książki - ważne, ciekawe, inspirujące! ...  

Strona 5 / 6 Wstecz Następny
Lilith81
bywalec

Kazamuko wspominała o książce Fabera "Pod skórą" (skądinąd rewelacyjnej), co przypomniało mi o jego "Szkarłatnym płatku i białym". Powieść niezwykła, wciągająca, wielowątkowa, ale przystępna. Warto.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/09/2007 4:49 pm
Lilith81
bywalec

Jeszcze kilka wpisów w tym temacie i założe własny "Lilith poleca" 😉 😉 W każdym razie chciałam polecić książkę A. Jurewicza "Prawdziwa ballada o miłości"-napisana pięknym językiem opowieść o uczuciu zrodzonym w jednej chwili. Zdarzyło mi się uronić łzę... 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/09/2007 3:55 pm
Stanisław
weteran forum

Anaitis o czym jest ksiazka: "Miłość i wolność poza ciałem " ? 😮

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2008 5:22 pm
Catinahat
bywalec

1. [b] GRA ENDERA [/b](Autor- Orson Scott Card). - niesamowita ksiązka (fantastyka) o chłopcu, który uratował świat. Moze brzmi to lekko infantylnie, ale naprawdę bardzo warte przeczytania.

To wcale nie brzmi infantylnie, szczególnie jeśli przeczyta się resztę książek z tej serii, a kilka ich jest, całość opowiada o ułomnościach ludzkich, o tym jak trudno jest się porozumieć, nie tylko z obcą cywilizacją ale też z drugim człowiekiem no i o problemach ludzkości jakos takiej. W ogóle książki Carda są świetne. A może ja po prostu uwielbiam fantastykę 🙂 Np saga o Wiedźminie- czytałam już chyba z 5 razy i za każdym razem mnie wciąga
Stanisław Lem, Frank Herbert- Diuna, same genialne książki

teraz właśnie przerabiam "Na wschód od Edenu" Steinbecka- bardzo dobrze się czyta

ale mój ostatni najlepszy zakup to "Wielka wegetariańska książka kucharska" 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/08/2008 3:52 pm
vegesmile
bywalec

Może to znacie, ale jednak zaryzykuję, aby zwrócić Waszą uwagę na pewien fragment Pisma Świętego, który przypadkiem odkryłam: Księga Koheleta 3, 18-22. Czyż nie tak więc powinniśmy chrześcijan przekabacić na naszą stronę?

[edytowane 20/8/2008 przez vegesmile]

jestem lewakiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/08/2008 4:30 pm
Deleted
forumowy expert

O, tego nie znam, niezły fragment 😎 Jednak w innych miejscach nie jest już tak różowo... : Księga Rodzaju 1, 26 28 ; Księga Rodzaju 31, 54 ; Księga Wyjścia 22, 30 ; Księga Kapłańska 11, 1-23 ; Księga Kapłańska 22, 17-20 ; Ufff... tyle starczy 😀

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/08/2008 7:05 pm
vegesmile
bywalec

No tak 😮 Ale z tej Księgi Kapłańskiej i tak wynika, że zajęcy, świń i ssaków morskich jeść nie można a nieco dalej jest fragment mówiący, że nie można spożywać krwi zwierząt 😉 Po za tym - Bóg na pewno by nie chciał, żeby tak były zabijane 😡 A Kohelet pozostaje moim biblijnym autorytetem 😀

jestem lewakiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/08/2008 1:38 am
Mayka
bywalec

Właśnie skończyam czytać "Spaloną żywcem" napisaną przed Souad - ofiarę "zbrodni honorowej". Smutna, przerażająca, wzruszająca, kilka razy podczas czytania miałam łzy w oczach. Aż trudno wyobrazić sobie jakie rzeczy dzieją na świecie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/08/2008 10:35 pm
Saint
forumowicz

Od siebie polecam Cortazara i Pratchetta 🙂

Żyję dla: Mojej TZ/ szkolenia psów/ koszykówki/ fotografii... To takie jasne - znajdź w sobie pasję..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2008 3:29 am
Fatty
weteran forum

"Gdybym Ci kiedyś powiedziała" Judy Budnitz to jedna z najlepszych książek jaką me gałki oczne chłonęły 😉
Magiczny początek, świetnie poprowadzona narracja, punkty widzenia 4 spokrewnionych kobiet, niby podobnych a jednocześnie tak różnych... jestem pod ogromnym wrażeniem 🙂

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/12/2008 12:26 am
doma-mika
rozmówca

"maly ksiaze" antoine de saint exupery
coelho wszystkie 🙂 (najbardziej "jedenascie minut", "demon i panna prym", "na brzegu rzeki piedry usiadlam i plakalam", "weronika postanawia umrzec", ale wszystkie inne tez:D )
"zbrodnia i kara" dostojewski (rowniez "mlodzik" i "bracia karamazow")
agatha christie "i nie bylo juz nikogo"
"xenna" , "spalona zywcem" , "mistrz i malgorzata", "cien wiatru"

i jeszcze pare:)

[edytowane 10/12/2008 przez doma-mika]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/12/2008 10:52 pm
Inessa
forumowicz

- "Mały Książę" Antoine de Saint Exupery
- "Alchemik" Paulo Coelho
- "Pielgrzym" Paulo Coelho
- "Przerwana lekcja muzyki" Susanny Kaysen

To chyba tyle, jeśli chodzi o najlepsze - moim zdaniem - książki 🙂

Inessa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/01/2009 1:01 am
pawel747
bywalec

Ja regularnie wracam do książek Lema i Pratchetta - tych dwóch dziadków zawsze kochałem :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/01/2009 1:20 am
Loara
forumowicz

moją najlepszą ostatnio przeczytaną ksiażką są "Śmiertelne uczty" zakupione zresztą na wegetarianie.pl 🙂 rewelacyjna akcja, zawiera prawie wszystko, co mnie niezwykle interesuje. W zwiazku z tym mam pytanie: czy znacie podobne tematycznie, niekoniecznie wege, tytuły? 🙂 Chętnie przeczytałabym coś podobnego 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 1:21 am
Ktosiek
stały bywalec

Och, ja uwielbiam Pratchetta i Sapkowskiego, ich humor 🙂
Właśnie czytam "Lux perpetua" - trzecią część Trylogii Husyckiej.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 6:22 pm
Strona 5 / 6 Wstecz Następny

Praca