Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wojenne  

karotka
rozmówca

Macie jakieś ulubione książki wojenne? Tak całkiem szczerze to nie lubię takiej tematyki, ale brat właśnie mi czytał urywki..

[b]"Powiedz, że się boisz"[/b] chyba Mason'a- wreszcie jakaś książka bez idealizowania armii amerykańskiej. Pokazuje jej "głupoty", oszustwa, czasami w śmieszny sposób czasami bardziej obrzydliwy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/08/2007 11:49 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

"paragraf 22" i "w księżycową jasną noc" -cenię je, bo pokazują absurd wojny, ludzi, którzy wypalaja się psychicznie dla chorych idei.Są również pełne dobrego humoru, ciepłe ludzkie historie...które los osadził w absurdzie wojny

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2007 1:22 am
Ktosiek
stały bywalec

"Król Szczurów". Zdaje się, że Jamesa Calvell'a.
Jedyna chyba jaką o tej tematyce czytałam, ale mi się bardzo podobała.
Choć wątek jedzenia szczurów oczywiście niebardzo 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2007 1:43 am
Kociaczek
bywalec

"Terytorium Komanczów" Arturo Pérez-Reverte. Wojna widziana oczami prasowych korespondentów, do których przez 20 lat zaliczał się sam Autor. Motto książki wystarcza za recenzję...
[i]Prawdziwa opowieść o wojnie zawsze jest niemoralna. Nie uczy, nie zachęca do cnoty ani nie podsuwa wzorów do naśladowania, nie przeszkadza ludziom, by robili to samo, co robili zawsze. Jeśli jakaś opowieść wojenna wydaje się moralna, nie wierzcie w nią.[/i]
Tim O'Brian, O rzeczach posiadanych przez ludzi, którzy walczyli

Mocne, gorzkie, prawdziwe, dające do myślenia...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2007 2:40 am
Koniara
stały bywalec

"Król Szczurów". Zdaje się, że Jamesa Calvell'a.
Jedyna chyba jaką o tej tematyce czytałam, ale mi się bardzo podobała.
Choć wątek jedzenia szczurów oczywiście niebardzo 😉

Własnie usiłuje wcisnąc ja komuś na allegro :D:D:D
ale nie czytałam.

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2007 5:25 am
e-anandas
bywalec

Konkretnie nie pamietam zadnego tytulu ale np: "Komu bije dzwon" jest ciekawy. Czytalem Dywizjon 303 🙂 O wojnie z innej strony to czytalem ksiazki Woloszanskiego i Suworowa, tego ostatniego szczegolnie polecam.

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/09/2007 11:17 pm
xxl
 xxl
weteran forum

Nie wiem, czy to literatura wojenna, ale w zeszłym roku szkolnym byłam absolutnie zachwycona 'Kamieniami na szaniec' Kamińskiego. Aż trudno uwierzyć, że to działo się naprawdę!

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/09/2007 11:32 pm
Deleted
forumowy expert

Wszystko Wołoszańskiego, "Wojna Hitlera" D. Irvinga, "Byłem asystentem doktora Mengele" i inne o Auschwitz.. różne kalendaria itd. itp.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/12/2007 12:53 am
lucylu
bywalec

czytam teraz "Mengele. Polowanie na anioła śmierci", historia zycia nazistowskiego zbrodniarza wojennego.... Niezwykle interesująca i przerażajaca....Polecam

podarujUśmiechSwójTymKtórychNapotkaszNaSwejDrodze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/03/2008 10:50 am
  
Praca