Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

anty katolickie>oszczerstwa,kłamstwa oceńcie sami  

Strona 2 / 2 Wstecz
StellaArtois
weteran forum

spoko, tylko zapytałam 😛 a to, że zapytałam, nie znaczy,że się nie zgadzam w jakimś tam punkcie, bo nie trzeba byc anarchistą, żeby byc wegetarianinem 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/11/2008 2:13 pm
agata18
bywalec

rozumiem:)
pzdr

lady vegan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/11/2008 6:39 pm
Deleted
forumowy expert

xxl - nie kupili mnie, a że jestem pod kreską, to jeszcze troche mogę się pomęczyć... 😀 W końcu i tak musiałbym chodzić ze wględu na rodzinę, już i tak matka się piekli 🙂

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/11/2008 6:46 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Ściągnęłam sobie jedną książkę i pomału czytam.

Kiedyś forumowiczka Olla podała link do" Naukowego Punktu Widzenia" Marcelego Kołodziejskiego.
Książka nie wzbudziła zainteresowania ale z tego co pamiętam jej 4 część nawiązuje do tego tematu, więc pozwoliłam sobie podać link do czwartej części ww książki dotyczący kościoła , kleru i papiestwa;
http://przeczytaj10.webpark.pl/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/11/2008 9:24 pm
agata18
bywalec

ayna dziekuje 🙂

lady vegan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/11/2008 9:19 am
Ayna
 Ayna
forumowy expert

ayna dziekuje 🙂

Ja również Tobie dziękuję 🙂
Czytam pomału bo oczy się męczą ale co tam, nie spieszy mi się. 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/11/2008 11:07 am
adamrozew
stały bywalec

Witam
Nie podoba mi się ten temat i odnośniki.
Nie mam zamiaru zajmować stanowiska za czy przeciw jakiejkolwiek religii, każdy musi to przemyślec we własnym zakresie. Niektórzy będa pewno niewierzący inni mają "łaskę wiary" inni szukają. Wegearianie są na całym świecie ale religia nie musi (ale może) miec wpływu na decyzje o przejsciu na wegetarianim. A pewnie są to osoby wyznające różne religie.
Ważne jest jedno aby zachowany był wzajemny szacunek, oraz pewna wspólnota wartości które dla ludzi myślacych z pewną wrażliwością bez względu na to czy sa chrzescijanami muzułmanami, buddystami, wyznania mojzeszowego etc. czy są osobami nie wierzącymi, są podobne
Przed II Wojną Światową w Wirku (obecnie dzielnica Rudy Śląskiej) został zbudowany Kościół Ewangiellicki. Na budowę tego kościoła zbierano pieniądze w Kościele Katolickim i w Gminie Żydowskiej. .... (nic dodać nic ująć:))
Dlatego nie obrazajmy się głupimi tekstami. Kiedyś znalazłem artykuł prof. Kołakowskiego, specjalnie zadałem sobie trud aby go dzisiaj w necie znaleść i tutaj podaję link. Nie do konca jest w temacie, ale trochę jest. Tak powinno się dyskutować i pisać na trudne ale bardzo wrażliwe tematy
http://tygodnik2003-2007.onet.pl/1550,5475,1129635,1,tematy.html
Pozdrawiam
Adam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/11/2008 12:58 am
agata18
bywalec

zastanawiałam się czy założyć ten temat, i założyłam... na ogól takie tematy wywołują oburzenie,ale nie wydaje mi się żeby był to temat dla kogoś obrażający,jeżeli tak to widać odniósł inne wrażenie niż ja,ja staram się szanować każde wyznanie,jestem na etapie czytania koranu.
Adamie gdzie widzisz głupie teksty?
... przecież każdy może odnieść inne wrażenie,może uznać to za kłamstwa,oszczerstwa,a inni jako ciekawostkę...
nie widzę tu braku szacunku do innych religii.
Każda mówi o dobrych sprawach,ale każda ma ciemne strony jak w życiu...
mam nadzieję że wiesz co chciałam ci powiedzieć.
pozdrawiam 🙂

[edytowane 29/4/2009 od agata18]

lady vegan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/11/2008 9:22 pm
Vida
 Vida
rozmówca

Nikt tu chyba nie ma zamiaru nikogo obrażać (ani osoby, ani uczuc i przekonań). Natommias uważam, że niezależnie od tychże przekonać warto poznawac inne punkty widzenia.

Osobiście polecam (wszystkim) książkę Richarda Dawkinsa pt. "Bóg urojony"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/04/2009 2:50 am
Doriska
rozmówca

Ostatnio wpadła mi w ręce bardzo dobra książka oparta na faktach "Odrodzona" o zaginionych ewangeliach. O tym że Bóg jest w każdym z nas, że instytucje kościoła wymyślili sobie ludzie i że Jezus nie pochwalał celibatu oraz nie dyskryminował kobiet

Zapraszam do obejrzenia mojego rękodzieła http://srebrnaagrafka.pl/sklep/cottage

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/12/2009 12:02 am
n.i.x
stały bywalec

Doriska...
wiele wskazuje na to ze Jezus byl wegetarianinem... 🙂
Kierował sie tylko sercem... wiec jak najbardziej dobry i szczery katolik powinien
mieć współczucie dla zwierząt..
Niestety KK nakazuje bezwzględnie wierzyć we wszystko co jest w Bibli ,
a jest ona poprawiana tak aby wszystko grało i buczało dla ziemskiego kościoła,
który bez wątpienia nie jest tym co miał na myśli Jezus .
Jak wierzyć kościołowi który pozmieniał nawet pierwotna formę 10 przykazań !!?
Podobno Hieronim.. biblijny tłumacz sam nie był za jedzeniem mięsa ale pod presją zmieniał Biblie na żądanie ówczesnego papieża który wegetarian uważał za heretyków i tępił..
Na szczęście w Bibli ostało sie kilka fragmentów udowadniających ze
Bóg nie chciał krwawych ofiar a Jezus byl nieskończenie miłosierny .

Jakby człowiek spojrzał na niektóre rzeczy tylko sercem i sie nad tym zastanowił,
to sam by doszedl do tego co jest naprawdę dobre a co złe...
Niestety, tradycja i wychowanie strasznie zawęża nam pole widzenia...

a bogaty ziemski kościół, jego haniebne czyny z przeszlosci
odstraszają ludzi.. i napełniają nienawiścią..

http://www.jezus-wegetarianin.eko.org.pl/wstep.htm
ciekawa stronka... ,nie wiem czy wszystko jest prawdą...ale tego nikt nie wie ..
Jedno jest pewne , czy sie wierzy w Boga czy nie ,powinniśmy mieć serce do wszystkich stworzeń.. a także do siebie nawzajem..
i nie zionąć nienawiścią do katolików czy ateistów..

My wegetarianie czasem tak bardzo przezywamy cierpienie zwierząt ze za bardzo zaczynamy nienawidzić ludzi...

to jest błędne kolo nienawiści które to właśnie my powinniśmy zakonczyc..

co nie znaczy ze mamy przymykać oko na to co sie dzieje.
Naszą misją jest właśnie "otwierać ludziom oczy" 😀

ale to jest wszystko moje zdanie, którego nie mam zamiaru nikomu narzucać, wiec nie będę tu z nikim dyskutować o wierze.

życzę miłego dzionka

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/01/2010 1:31 pm
Deleted
forumowy expert

Doriska...
wiele wskazuje na to ze Jezus byl wegetarianinem... 🙂

Wiele wskazuje na to, że Jezusa w ogóle nie było... Zresztą, Jezus ponoć był Żydem, a ci panowie zajmowali się w tamtych czasach przede wszystkich wypasem owiec, zresztą była już o tym mowa.

Kierował sie tylko sercem... wiec jak najbardziej dobry i szczery katolik powinien
mieć współczucie dla zwierząt..

Bardzo to wszystko piękne, ale chyba wiemy, jak wygląda rzeczywistość.

Niestety KK nakazuje bezwzględnie wierzyć we wszystko co jest w Bibli ,
a jest ona poprawiana tak aby wszystko grało i buczało dla ziemskiego kościoła,
który bez wątpienia nie jest tym co miał na myśli Jezus .

Z tym zgadzam się w 100%.

Jakby człowiek spojrzał na niektóre rzeczy tylko sercem i sie nad tym zastanowił,
to sam by doszedl do tego co jest naprawdę dobre a co złe...
Niestety, tradycja i wychowanie strasznie zawęża nam pole widzenia...

Gdyby ciocia miała wąsy, to byłaby wujaszkiem 😉 .

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/01/2010 1:21 pm
n.i.x
stały bywalec

ensifer
to twoje zdanie ... nikt Ci nie każe myśleć inaczej... 🙂
Ja sie wypowiadałam do osoby która prawdopodobnie jest wierząca,
i nie miałam zamiaru nic nikomu wmawiać czy udowadniać , tylko napisalam to w ramach ciekawostki (tak dla jasności)
Zaznaczyłam już ze nie mam zamiaru dyskutować na temat wiary 🙂

temat jest o książkach wiec takze w ramach ciekawostki dla zaciekawionych fanów Jezusa którzy ciągle szukają prawdy
polecam ewangelie Jezusa http://www.das-wort.com/polski/s007pl/s007pl.html

pozdrawiam
i życzę miłego dnia

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/01/2010 4:17 pm
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca