Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Paulo Coelho   

Wege-mewka
bywalec

Chcę sie zapytać, czy ktoś z Was czytał książki tego autora? I jak może je ocenić.
Ja zamierzam przeczytać książkę " Weronika postanawia umrzeć ", mam nadzieję, że warto. ; ))

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/11/2009 9:52 pm
.Cherry.
rozmówca

Ja serdecznie polecam tego pana i jego wspaniałe książki 😉
Czytałam z jego dzieł :Czarownice z Portobello , Jedenaście minut , Demon i Panna Prym i Zwycięzca jest sam .
Naprawdę bardzo gorąco polecam, czytam aktulanie inne jego dzieła-,(które o dziwo) nie nudzą mi się 😉

Łzy są kroplami duszy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/11/2009 10:05 pm
Doriska
rozmówca

Jego ksiązki są znakomite, bardzo dobrze się je czyta, bo pisze takim prostym językiem. Najbardziej podobała mi się właśnie Weronika, zmieniła moje podejscie do życia. Nie mogłam przeboleć, że w filmie wycięli najważniejsze rozmowy, cały sens książki...

Zapraszam do obejrzenia mojego rękodzieła http://srebrnaagrafka.pl/sklep/cottage

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/12/2009 11:55 pm

kochana, Ewko. 😉 jak najbardziej polecam Paulo Coelho. ;p przeczytałam już Alchemika. świetna książka. co do Weroniki... najpierw obejrzałam film, dopiero teraz zabrałam się za książkę. ale film fajny. 😉

sky's the limit.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/12/2009 11:58 pm
mikrofonek
forumowicz

Ja zamierzam przeczytać książkę " Weronika postanawia umrzeć ", mam nadzieję, że warto. ; ))

Polecam książkę, naprawdę warto przeczytać.
Sam autor ma wile dobrych książek w swojej twórczości.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/02/2010 12:06 am
Roach
bywalec

Moim zdaniem to największy z żyjących fabrykant pseudomądrości.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/02/2010 4:56 pm
Wege-mewka
bywalec

Trochę już czasu minęło, a ja dalej nie zabrałam się do czytania tych książek. ; ) No ale mam teraz tyle innych pożyczonych...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/03/2010 2:57 pm
Magnes
początkujący

Uwielbiam jego książki!:) Przeczytałam wszystkie dostępne na polskim rynku. Najbardziej podobała mi się "Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam". Wiele osób mówi, że jego książki są proste i że naiwnie opisuje świat, w którym ludzie powinni marzyć, aby móc spełniać swoje marzenia i że jeśli w nie wierzą to one się spełniają. Tak więc jestem naiwna i wierzę w ten magiczny obraz świata. Nie mogę się już doczekać następnej jego ksiązki:)

Make your spirit shine and do the best you can! 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/03/2010 7:11 pm
kryminalna18
początkujący

Gorąco polecam jego książki, przeczytam już prawie wszystkie i jestem pod wielkim wrażeniem. Najbardziej podoba mi się "Być jak płynąca rzeka" i " Piąta góra".

kryminalna18

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/03/2010 7:47 pm
Nibeneth
forumowicz

Moim zdaniem to największy z żyjących fabrykant pseudomądrości.

O to, to ! dokladnie to straciłam jako taki szacunek dla tego pana.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/03/2010 10:51 pm
alken87
rozmówca

Moim zdaniem to największy z żyjących fabrykant pseudomądrości.

lepiej bym tego nie ujęła 😎 dość ograniczająca jest taka literatura, która podaje na tacy gotowe "prawdy objawione" i sprawia, że czytelnik czuje się taki "głęboki i uduchowiony"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/04/2010 3:46 pm
sublime86
bywalec

Do mnie osobiście Coelho też nie przemawia, za dużo tu filozofii, czy raczej wlasnie pseudo-filozofii. Wolę literaturę bardziej realistyczną, opartą na faktach, historii itp.
Ale oczywiście każdy ma prawo do wlasnego zdania 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/04/2010 12:54 am
dzastine05
świeżaczek

A mi akurat "uduchowienie" Coelho odpowiada 😉 Ale oczywiście każdy powinien szukać tego, co do niego osobiście przemawia 😉 Pozdrawiam wszystkich na forum 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/06/2010 11:38 pm
Pacyna
bywalec

Moim zdaniem to największy z żyjących fabrykant pseudomądrości.

lepiej bym tego nie ujęła 😎 dość ograniczająca jest taka literatura, która podaje na tacy gotowe "prawdy objawione" i sprawia, że czytelnik czuje się taki "głęboki i uduchowiony"

DO-KŁA-DNIE! Nie mówię, że jego książki są złe, bo nie są i byłoby nieprawdą powiedzenie, że są. Ale kurczę pieczone. Dopóki nie trafiłam na Erica Emmanuela Schmitta, Coelho robił mi niemalże za boga. Czytałam go z wielką chęcią, kolejna książkę i kolejną. Po czym trafiłam na Schmitta i stwierdziłam, że o życiu jednak można prościej.

Jego książki są lżej napisane, lżej się je czyta, nie trzeba się zastanawiać nad każdą mikrosylabą, która rzekomo ma zawierać największą życiową prawdę, jak to jest u P.C. Co jednocześnie nie oznacza, że ten nieco lżejszy język w jakikolwiek sposób ujmuje treści książek Schmitta. Nie, po prostu gdybanie o życiu jest tu inaczej przedstawione.

Totalnie mnie urzekły "Małe zbrodnie małżeńskie" i "Odette i inne historie miłosne", kto czytał, ten wie, że warto. Tak więc polecam.

A do Coelho pewnie jeszcze nie jeden raz powrócę. Osobiście bardzo lubie "Podręcznik wojownika światła". Ludzie mogą mieć wrażenie, że trochę o dupie Maryni. W sumie racja. Ale lubię.

post ten wyraża opinię użytkownika w dniu dzisiejszym i nie może być użyty przeciwko niemu w dniu jutrzejszym ani żadnym innym.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/06/2010 11:03 pm
brzozka2410
forumowicz

Ja przeczytałam dopiero jedną jego książkę pt. "Zahir". Bardzo mi się podobała, polecam dla osób które sobie lubią pomyśleć o życiu... ale i tak wszystko zależy od gustu. Mi osobiście taki sposób pisania i przedstawiania mądrości odpowiada.

Dopóki nie trafiłam na Erica Emmanuela Schmitta, Coelho robił mi niemalże za boga. Czytałam go z wielką chęcią, kolejna książkę i kolejną. Po czym trafiłam na Schmitta i stwierdziłam, że o życiu jednak można prościej.

Jego książki są lżej napisane, lżej się je czyta, nie trzeba się zastanawiać nad każdą mikrosylabą, która rzekomo ma zawierać największą życiową prawdę, jak to jest u P.C. Co jednocześnie nie oznacza, że ten nieco lżejszy język w jakikolwiek sposób ujmuje treści książek Schmitta. Nie, po prostu gdybanie o życiu jest tu inaczej przedstawione.

Totalnie mnie urzekły "Małe zbrodnie małżeńskie" i "Odette i inne historie miłosne", kto czytał, ten wie, że warto. Tak więc polecam.

Jak będe miała okazję to chętnie przeczytam 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/07/2010 8:25 pm
  
Praca