Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wege - nazwy  

  RSS

stoppelek
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 47
26/07/2006 9:34 pm  

Ludzie!
Powiedzcie mi, gdzie soja ma flaki? Czy soja może mieć własny schab? Dlaczego kotlety sojowe mają smakować jak KURCZAK? DOSYĆ!!
Wymyślmy sami nazwy da tych potraw, bo to BEZNADZIEJA, ze upodobniamy sie do miesozercow... Owszem, gdzies na opakowaniu mozna umiescic informacje, ze moze odpowiadac takiemu i takiemu miesu, jakby ktos byl nieprzekonany, ale NIE JAKO NAZWE, bo to cholernie denerwujące...
:))

Rząd na bruk! Bruk na rząd!


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
26/07/2006 9:46 pm  

Ja ostatnio widziałam takie kotlety w sklepie (firmy sante) : "Kotlety sojowe a la schabowe" i wg tak jest ok... A "flakiem" nie tylko nazywa sie wnetrznosci, ale tez mowi sie na cos ze jest "sflaczałe" itp. Na przykład jek ktoś jest "nie w sosie" to sie czesto mowi "ale jestes flak" i to nie znaczy ze jestes czyjas wnetrznoscia. Chodzi o flak, w sensie cos sflavczałego przypominajacego prawdziwy falk...
P.S. Czy ktoś mnie zrozumiał???


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
26/07/2006 9:54 pm  

Te nazwy mają służyć temu, żeby ktoś kto nie za bardzo skłania się do rezygnacji z mięsa, mógł zrozumieć, że jest coś co jest zdrowsze, nie wymaga zabiajnia i "o dziwo" wcale nie smakuje jak trawa. Chyba chodzi o to, żeby było to po prostu bardziej przystępne dla naszych przyzwyczajeń i budziło proste skojarzenia, moi znajomi np. nie wiedzą co zrobić z tofu albo krajanką sojową, ale już inaczej jest z pasztetem sojowym i flakami sojowymi, chociaż w przyrządzaniu niby nie ma różnicy;) Ale można puścić wodze fantazji, może być ciekawie:)

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
26/07/2006 10:02 pm  

niestety jest to dowód na to, jak bardzo zakorzeniona w naszych umysłach i w naszej kulturze jest tradycja jedzenia mięsa. 🙁

wiesz co, skorupiak, teraz mam już inne spojrzenie na FLAKI i więszy na nie apetyt 😀 😀 😀 dzięki!

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
26/07/2006 10:14 pm  

Ale np. parówka, pasztet, czy mielonka są nazwami neutralnymi. Nie ma więc powodu, dlaczego miały być zarezerwowane dla potraw z mięsa. Co innego schabowe, boczek, czy karkówka - tu wszystko jest jasne, z jakich części zwierząt pochodzą.

Wege Studio


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
30/07/2006 5:57 pm  

Kupiłam dzisiaj wegetarianskie sznycle i szynkę (dla zainteresowanych :takie są już dostepne w hipermarketach geant 🙂 ) i zastanawiałam sie wlasnie nad ich nazwa.Do głowy przychodziły mi różne dziwne mysli i co z tego wyszło?To,że te wszystkie ''mięsne'' nazwy to poprostu sa nazwy potraw (wegetarinskich :exclam: ) najczesciej z soji , a to te z miesa zabitych zwierzat to coś dziwnego i niewiedziec czemu dostały one nazwy zwykłych potraw,dań.


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
02/08/2006 10:30 pm  

nazwy typu: karczek, wątróbka bleh!! fuj!! to są jakies narządy!! a flaki tez sie nie za miło kojarzą...
odtąd na flaki sojowe bede mowiła "Mariusz", a na kotlety "Krzysiek" nie bedzie mi sie kojarzyło z miesem :D:D:D

hide and seek


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
04/08/2006 3:14 pm  

Ja miałam przypadek, że parę miesięcy temu pojechałam do mojej wege koleżanki. Ona zaczęła mi opowiadać coś o jakiejś szynce. Zaczęłam się zastanawiać od kiedy ona je szynkę. Jak mi podała do ręki szynkę sojową musiałam sprawdzić cały skład, bo nie wierzyłam, żę może być coś takiego. Od tamtej pory jestem fanką wędlin sojowych. Są naprawdę pyszne. Kiełbaski zresztą też. Słyszałam tylko, że parówki z puszki nie są zbyt smaczne. A na nazwy kotletów nie zwracam uwagi, chyba że się przekomarzam z moją mięsożerną rodziną, że jem np. kurczaka.

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
04/08/2006 5:36 pm  

duży problem dla mnie na przykład stanowi dostęp do takowych smakołyków- mieszkam w malutkim miasteczku i w srode mialam nieciekawa sytuacje:
chcialam ugotowac zupe a tu w calym "miescie" nie ma ani brokułów, ani pieczarek, ani niektórych przypraw.... co tu dopiero pomarzyć o wege wędlinach 😀

hide and seek


OdpowiedzCytat
  
Praca