Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

witaminki i mineralki  

  RSS

norka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 51
12/08/2006 4:03 am  

mam pytanko:
bierzecie na co dzien jakies witaminy z apteki?jesli tak,to jakie?
zastanawiam sie nad braniem jakiegos preparatu multiwitaminowego,bo co roku jesienia i zima bardzo choruje...w zeszlym roku 2 miesiace nie chodzilam do szkoly bo chorowalam...wine za to ponosi sledziona,a dokladniej mowiac jej brak 😛
z gory dzieki odpowiedz


OdpowiedzCytat
Shaera
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 74
13/08/2006 4:06 pm  

ja jem vigora raz na 2-3 dni. ogolnie witamin to mi nie brak, ale chodzi o grupe B.

Shaera


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
13/08/2006 6:42 pm  

ja tylko b12...


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
13/08/2006 6:42 pm  

ja tylko b12...


OdpowiedzCytat
norka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 51
16/08/2006 2:42 am  

dzieki.a tak wogole to w tym vigorze nie ma zadnych syfow zwierzecych?aha-i ile on kosztuje?????????????????????????


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
18/08/2006 4:51 am  

lekarz mi powiedział, że na razie mi nie brakuje B12, ale jak zacznie, to mam ją brać... Jak się dowiedzieć, że się ma niedobór, czy brać profilaktycznie? A w ogóle to czy jest droga i jak często się ją bierze???


OdpowiedzCytat
norka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 51
19/08/2006 1:00 am  

ja kiedys bralam b12 profilaktycznie.jest niedroga,50 tabletek kosztuje ok 4 zl.tylko uwazaj,bo do niektorych dodaje sie zelatyne.z wlasnego doswiadczenia wiem,ze najbezpieczniejsza jest taka bez kartonika,w pomaranczowym opakowaniu,z ulotka przyczepiona gumka.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
19/08/2006 11:58 pm  

ja biore b12 prawie codziennie, jednak wiem ze dopiero po roku albo dwoch wegetarianizmu czy weganizmy zaczynaja sie niedobory tej witaminy poniewaz organizmjuz wyczerpnie zapasy i nie bedzie zdolny do samodzielnego jej wytwarzania.
Mozemy czuc sie wtedy slabo, nie bedzie namsie chciec wstac z lozka itp. Najlepiej zrobic sobie badania na b12 ale z tego co moja siostra mowila to sa one bardzo bardzo rzadkie, poniewaz bardzo duzo kosztuja sluzbe zdrowia i robia je tylko w razie napraawde duzej koniecznosci. Musialabys sie agulka przejsc do lekarza przyjaznego wegetarianom wiem ze wtedy moze byloby to mozliwe:) pzdrawiam


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
20/08/2006 2:34 am  

Badanie poziomu B12 nie jest wcale aż tak rzadkie i az tak drogie. W moim mieście, gdzie są dwa laboratoria, wykonuje to badanie jedno z nich, a kosztuje ok. 27 zl. Na skierowanie od lekarza nie licze, bo ledwo dostalam skierowanie na morfologię niestety, raczej trzeba zrobić na wlasny koszt.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
20/08/2006 2:52 am  

ehhh i na dodatek by dostac skierowanie na morfologie trzeba nieźle na sciemniac 😡 zeby dali. Ze sie slabo czujesz itp sluzba zdrowia;-/ wydaja kase na super samochody zamiast ulepszac szpitale.


OdpowiedzCytat
nasty
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 4
26/08/2006 3:31 pm  

biore skrzyp z witaminami i mikroelementami


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
26/08/2006 4:29 pm  

ja biorę b12 i preparat ziołowy wzmacniający paznokcie, bo strasznie mi się łamią. Swoją drogą czy ktoś też ma taki problem ze słabymi paznokciami? Z włosami nie mam kłopotów - są gęste i mocne. Może zna ktoś "domowy sposób" na niełamliwe paznokcie?

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
  
Praca