Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Herbatki owocowe  

  RSS

Wege-Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 105
18/09/2005 12:33 am  

Sporo czytałam na temet właściwości zwykłej, czarnej herbaty, znam jej zalety i wady. Ale nie wiem nic o herbatkach owocowych, a bardzo lubię je pić. 🙁 Może ktoś z Was ma o nich jakieś informacje? Najbardziej interesują mnie ich zalety i wady, oraz to, czy są one zdrowsze od czarnej herbaty, czy nie? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.


OdpowiedzCytat
aniaszczecin
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 44
19/09/2005 8:42 pm  

🙂 na stronie www.herbapol.com.pl znajdziesz interesujące Ciebie informacje.

Właśnie możnaby stworzyć - tutaj w stronę admina 😎 pytanie (tak jak z kosmetykami naturalnymi) dział naturalne metody leczenia tzn. zioła, owoce ... pozdrawiam

Ja uwielbiam herbatkę malinową.

ania


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
19/09/2005 9:15 pm  

no no, pomysł wart zastanowienia 😉
choć na dzień dzisiejszy niewiele wiem o herbatkach owocowych...
tym bardziej temat warty zgłębienia

Ja uwielbiam kawę zbożową

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Wege-Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 105
20/09/2005 6:02 pm  

Dzięki z odpowiedź. 🙂

Ja też uwielbiam herbatki malinowe. 🙂


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
22/09/2005 12:11 am  

zalety: brak teiny i garbnikow
wady: brak teiny i garbnikow

Serio. Czarna herbata jest bardzo zdrowa pod warunkiem, ze jest dobrej jakosci. To oznacza ze musi byc lisciasta (granulowana jest tym dla herbaty czym Arizona jest dla win), najlepsza z calych lisci, niearomatyzowana, ew aromatyzowana naturalnie (earl grey dla tego przykladu aromatyzowaney jest bergamotka). No i zaparzona w czajniczku, zgodnie z prawidlami sztuki, a nie wrzucona do szklanki i zalana wrzatkiem.... herbata w szklance? FUJ!

Herbaty owocowe (poza smakiem) podobno maja ta zalete, ze maja sporo witamin, ale jakos w to nie wierze. Goroaca temperatura niezby sprzyjajaco wplywa na kondycje witamin. No i jezeli robi sie porzadne herbaty owocowe (czytaj - nie z torebek) to ma sie od razu dodatek w postaci owocow do zjedzenia 🙂

Dla smakoszy polecam yerba mate, tyle ze trzeba kupic tutke i tykwe do picia. Jest BARDZO smaczna i BARDZO zdrowa. I BARDZO droga zazwyczaj 🙁

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Justyna:)
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 144
24/09/2005 11:46 pm  

herbata z dzikiej rozy (wit C) na wzmocnienie organizmu
herbara z glogu dobra na serce

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
25/09/2005 12:08 pm  

herbata z dzikiej rozy (wit C) na wzmocnienie organizmu
herbara z glogu dobra na serce

Witam;
Witamina C rozkłada się pod wpływem tlenu atmosferycznego. To musi być wszystko świeże.
Jedną z form dostarczania zwłasza zimą witaminy C (tej dobrej, nieutlenionej) są kiszonki, i kiełki np. nasion zbożowych.
Może w końcu dietetycy będą mówić szczerze i otwarcie na temat utleniania witaminy C, jak na razie bardzo mało na ten temat, jak tabu; np.
Wrażliwa na utlenianie, z linku:
http://medycyna.linia.pl/witc.html

Pozdro
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
😎 :casstet:


OdpowiedzCytat
mroofeczka
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 35
26/09/2005 2:59 am  

Spróbujcie sobie herbatkę waniliowo truskawkową... Mniamuśna jest 😀 Idylla, chyba z Herbapolu... Ale nie jestem pewna. A tak wogóle to bardzo dobra jest Sencha Exotic, kupiona chyba w którejś krakowskiej herbaciarni (pół Polski trzeba było przejechać... Daleko mam do Krakowa. Ale nie myślcie sobie że jechałam tam specjalnie po herbatę 😉 ) To takie zasuszone pokrojone owocki (a przynajmniej tak to wygląda). Pozdrawiam :angel:

I know what I want and I say what I want and no one can take it away...


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
10/07/2007 6:59 am  

"Bomba witaminowa" ze sklepu ze zdrową żywnością. Susz owocowy, który ma boski aromat i także taki smak. Polecam ^^
Zielona (być może nie owocowa, ale cóż...) herbata oczyszcza organizm i też smakuje świetnie ;p

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
10/07/2007 2:39 pm  

Spróbujcie sobie herbatkę waniliowo truskawkową... Mniamuśna jest 😀 Idylla, chyba z Herbapolu... Ale nie jestem pewna. A tak wogóle to bardzo dobra jest Sencha Exotic, kupiona chyba w którejś krakowskiej herbaciarni (pół Polski trzeba było przejechać... Daleko mam do Krakowa. Ale nie myślcie sobie że jechałam tam specjalnie po herbatę 😉 ) To takie zasuszone pokrojone owocki (a przynajmniej tak to wygląda). Pozdrawiam :angel:

Nie Idylla, ale zwyklly herbapol zielono jakas tam paczka. Tez uwielbiam ta yherbatke;) I bomba witaminowa tez jest fajne (czyt. pyszna) . Ja jeszcze uwielbiam żurawinowo-malinowa Vitax'u. Szczególnie jak dodam do tego suszone poziomki ( sklep eko) . PYYYCHA 😛 A potem poziomki z dna konsumujemy 😀


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
10/07/2007 4:59 pm  

Blks, a ile takie poziomki kosztują??
Muszę się zaopatrzyć, bo o prawdziwe jest teraz ciężko, a ja je uwielbiam.
Niekiedy chciałabym powrócić do dzieciństwa i pojechać na działkę babci. To były czasy ^^

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
10/07/2007 6:16 pm  

50 za 1kg. Mozna kupowac na darynatury.pl tam jest jako herbatka, ale chyba o poziomki chodzi. kupuje sie po100g.


OdpowiedzCytat
  
Praca