Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ryż  

Strona 3 / 3 Wstecz
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
15/05/2014 7:22 pm  

Kupiłam dzisiaj po raz pierwszy papier ryżowy i smaku jak dla mnie nie ma żadnego, ale zapach- jakiś taki dziwny? Czy Wy też mieliście takie spostrzeżenia (o ile to używaliście)?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Krzych
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 35
31/05/2014 1:47 pm  

O ryżu to już każdy słyszał chyba wszystko. Zdrowy, nie zdrowy, tuczący, nie tuczący... Słyszałem nawet opinię lekarza, że ryż jest ciężkostrawny. Tak, i pewnie dlatego od lat używa się go przy zatruciach pokarmowych i grypach żołądkowych... Ryż jest zdrowy, wartościowy i nie jest tuczący ani ciężkostrawny. To obok kaszy jaglanej i gryczanej najzdrowsza rzecz jaką można jeść w ramach takiego "zapychacza" zamiast ziemniaków.


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
03/06/2014 5:54 pm  

Ja traktuje ryż biały na równi z mąką pszenną typu 450.... a już na pewno nie postawiła bym znaku = pomiędzy ryżem białym, a kaszą jaglaną/gryczaną i nie postawiłabym go wyżej od ziemniaków. Za to ryż brązowy uważam za zdrowy.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
03/06/2014 6:15 pm  

No właśnie. Odmian ryżu jest multum. Basmati, długoziarnisty, okrągły, czarny, to tylko kilka z nich. Ja już się dawno pogubiłem w tym.

A co Aniss sądzisz o ryżach paraboiled?


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
03/06/2014 6:25 pm  

nie lubiłam ryżu, bo kojarzył mi się z taką rozgotowaną bezsmakową papką. wtedy ryż to był ryż, znaczy zwykły biały.
później koleżanka na woodstocku zabrała mnie do krysznowców. wtedy jeszcze mieli basmati, pokochałam i nauczyłam się taki robić.
jem i tak rzadko, rzadziej niż raz w miesiącu, zazwyczaj do falafeli albo z mieszanką chińską.
wg mnie kasza jest bardziej wartościowa od ryżu, a ziemniaki demonizowane.

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
04/06/2014 12:24 am  

A ja tam nie jestem specem od ryżu, prawdę powiedziawszy nawet nie wiedziałam, że istnieje taki rodzaj jak "paraboiled" 🙂 Rzadko jadam ryż, jakoś wolę inne źródła węglowodanów.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
04/06/2014 3:03 am  

Paraboiled to nie rodzaj, tylko sposób obróbki, dzięki któremu, podobno, biały ryż zachowuje wartości brązowego, ale cholera ich tam wie jak to jest naprawdę...


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca