Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jadłospisy!  

Strona 2 / 24 Wstecz Następny
  RSS

Shaera
rozmówca
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 74
11/09/2006 8:05 pm  

ogolnie to przydalby sie nam na forum dietetyk z prawdziwego zdarzenia

Shaera


OdpowiedzCytat
sawuśka;]
początkujący
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 9
11/09/2006 8:10 pm  

Bardzo dziękuję Wam za rady, napewno je wykorzystam 🙂


OdpowiedzCytat
Olaaa
bywalec
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 114
11/09/2006 9:57 pm  

Jeszcze ja, potępiana na forum 😀 pozwolę sobie wtrącić, że warto zwrócić uwagę na dodanie do diety np. pasztetu sojowego. Osobiście nigdy w życiu go nie jadłam, bo myślę, że zbytnio przypominałny mi smak zwykłego pasztetu, ale wiele osób go poleca.

Pomyśl też o innych owocach, jak jabłka, mandarynki, a na obiad niekoniecznie codziennie zupy, a zamiast nich czasami po prostu gotowane warzywa - brokuły, ziemniaki, groszek, kukurydza, marchew, brukselka, ogórki, nawet frytki i przeróżnie komponowane sałatki. Możesz dodać też kefiry, mleko sojowe zamiast zwykłego, makarony, żytni, razowy chleb, wszelkiego rodzaju kasze, ryż i nie pić aż tyle herbaty [chyba, że lubisz, jak ja, angielską tradycję :D] a po prostu soki owocowe. Na śniadanie możesz też zafundować sobie musli z mlekiem albo jogurtem.

Zwrócę jeszcze uwagę np. na takie produkty:

"tosty z serem żółtym, kanapka z serkiem topionym, kanapka z drzemem, kanapka z nutellą, zapiekany ser żółty, kanapka z masłem, pizza serowa, lody owocowe"

Czytałaś moje wypowiedzi na innym forum i dobrze wiesz, że ogromna część tych produktów zazwyczaj ze względu na skład nie jest wegetariańska, o czym wspomniała Wiejka [masło orzechowe jest wegetariańskie? Mhmm... nie wiedziałam... Trzeba będzie to sprawdzić.]

A tak poza tym mleko nie należy do najzdrowszych produktów mimo powszechnej opinii "Pij mleko będziesz wielki", ale w rozsądnych ilościach na pewno nie zabije. A ser żółty szczerze odradzam.

I popieram Shaera'e - przydałby się dietetyk, bo pomimo zdrowego trybu życia, jaki prowadzą wegetarianie, mogę się założyć, że sama mam jakieś niedobory...


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 343
12/09/2006 7:32 pm  

Dzień pierwszy:
śniadanie: tosty z serem żółtym + herbata cynamonowa
drugie śniadanie: kanapka z serem białym i pomidorem
obiad: ziemniaki, kotlety sojowe, mizeria + zupa pomidorowa
podwieczorek: słonecznik + rodzynki
kolacja: sałatka owocowa
A żelazo? 😉

Dzień drugi:
śniadanie: zupa mleczna z kluskami lanymi
drugie śniadanie: jabłko
obiad: zapiekany makaron z warzywami + zupa kapuściana (nie kapuśniak!)
podwieczorek: suszone morele
kolacja: kanapka z serkiem topionym, sałatą i pomidorem + herbata z pokrzywy

a żelazo?
Dzień trzeci:
śniadanie: kanapka z drzemem + kakao
drugie śniadanie: drożdżówka
obiad: spagetti (bez miesa oczywiście) + zupa ogurkowa
podwieczorek: pestki z dyni
kolacja: sałatka warzywna
a żelazo

Dzień czwarty:
śniadanie: płatki z mlekiem
drugie śniadanie: kanapka z nutellą + szklanka mleka
obiad: zapiekany ser żółty, ziemniaki i sałatka z kiszonej kapusty + krupnik
podwieczorek: suszone banany
kolacja: kanapka z serem topionym + herbata cynamonowa
to co poprzednio
Dzień piąty:
śniadanie: tosty z serem żółtym + herbata z pokrzywy
drugie śniadanie: pomarańcza
obiad: krokiety z warzywami + barszcz czerwony
podwieczorek: rodzynki
kolacja: kanapka z serem białym i pomidorem

to co poprzednio
Dzień szusty:
śniadanie: jajka na twardo + kanapka z masłem
drugie śniadanie: kanpka z serem żółtym
obiad: pierogi ruskie + zupa ziemniaczana
podwieczorek: winogrona
kolacja: pizza serowa
to co poprzednio

Dzień siudmy:
śniadanie: płatki owsiane z jogurtem
drugie śniadanie: kanapka z serkiem topionym, ogórkiem i sałatą + cherbata malinowa
obiad: kotlety sojowe, ziemniaki i surówka z marchewki + żurek
podwieczorek: lody owocowe
kolacja: paróki sojowe + chleb z masłem

to co poprzednio
CO myślicie? A moze macie jakieś woje jadłospisy? Pozdrawiam i buziaki:*
[b] [/b] [b] [/b] [b] [/b] [i] [/i] 😎 😎 😎
skomentowałam. ALe przy takim jadłospisie to raczej zbyt zdrowa nie bedziesz. No i niedobory zelaza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 4163
12/09/2006 9:44 pm  

Słonecznik i rodzynki zawierają żelazo :>
Ale i tak mam wrażenie, że ta dieta opiera się na żółtym serze 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 353
12/09/2006 10:00 pm  

😮 hm, a zwracacie uwagę na to co z czym łączyć, a z czym nie?
no bo:
białka+ węglowodany= NIE
białka+ kwasy i kwaśne owoce= NIE
białka+ mleko i przetwory= NIE
białka+ tłuszcze= NIE
węglowodany+ mleko i przetwory= NIE
węglowodany+ kwasy i kwaśne owoce= NIE

no i melony, których trawienie i przyswajanie przebiega praidłowo tylko wtedy gdy spożywa się je osobno...

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 849
13/09/2006 2:13 am  

Skorupiak:
Siemie lniane, źródło omega-3

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 4163
13/09/2006 3:56 am  

W końcu należałoby wszystko jeść osobno. Taki np. ser, o ile się go jada, zawiera białko i tłuszcz - czyli jak nie łączyć? No i ja nie jem sera bez chleba. Chociaż bardzo ów ser ograniczyłam (bardzo lubiłam 🙁 ).

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 353
13/09/2006 4:26 am  

owoce półkwaśne+białka=TAK
warzywa+białka=TAK
tłuszcze+węglowodany=TAK
warzywa+węglowodany=TAK

itp.

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 4163
13/09/2006 9:27 pm  

tłuszcze + węglowodany = szybkie tycie

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 343
13/09/2006 11:29 pm  

O co chodzi z tym omega3? Ja pisałam o żelazie... Organizm kobiety potrzebuje 12-16mg żelaza dziennie. W 100g słonecznika znajduje się 3.5. W rodzynkach jeszcze mniej. Chyba, że ktoś jest w stanie zjeść 400g słonecznika na podwieczorek...


OdpowiedzCytat
Inesita
rozmówca
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 85
14/09/2006 2:16 am  

Siemie lniane, źródło omega-3

a ile tego trzeba zjeść dziennie żeby dostarczyć sobie potrzebną dawkę 🙂 ?

raaraa swami raaraa!


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 849
14/09/2006 3:33 pm  

[quote Inesita:]a ile tego trzeba zjeść dziennie żeby dostarczyć sobie potrzebną dawkę 🙂 ?

2-3 łyżki stołowe codziennie, co drugi dzień. Liczy się regularność.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
ivi
 ivi
rozmówca
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 72
14/09/2006 4:54 pm  

Tak mi słowa Jędrusia zapadły w umyśle, że bezwiednie pierwszy raz w życiu kupiłam dziś siemię lniane 🙂


OdpowiedzCytat
Inesita
rozmówca
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 85
14/09/2006 9:05 pm  

Dzięki za info! 🙂
Ja już od paru miesięcy jem ale dopiero teraz się dowiedziałam, że trzeba je mielić, będę chyba musiała zabrać do akademika młynek do kawy 🙂

[edytowane 14/9/2006 od Inesita]

raaraa swami raaraa!


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 24 Wstecz Następny
  
Praca