Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jadłospisy!  

Strona 23 / 24 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/08/2011 12:26 am  

Jesz i jesz? Ale koleżanka napisała, że:

ale to dlatego ze ja ogolnie bardzo mało jem, to co napisałam tutaj to jest z 5 razy tyle co jem na ogół

Więc chyba to nie wszystkich dotyczy 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
wiedźma_gata
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 15
20/08/2011 10:39 pm  

[b]eRZet [/b] być może z tym osłabieniem też było trochę mojej winy, ale nie sądzę żeby aż tak, przed poprzednią próbą jadłam mięso, chipsy i inne niezdrowe rzeczy, każdy organizm inaczej reaguje jak sie odstawi takie rzeczy, jednakowoż można je porównać z narkotykami.

[edytowane 20/8/2011 od wiedźma_gata]

Podaruj życie [url]www.dkms.pl[/url]


OdpowiedzCytat
victoriav
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 14
20/06/2012 3:50 am  

A można jeść tofu? Ja przepadam za tofu marynowanym z Polsoi. Ale jadam rożne i używam do różnych rzeczy, no do sosu z awokado. Czy jest jakiś powód dla którego nie powinnam jeść tofu?


OdpowiedzCytat
Tania
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 10
26/12/2012 10:11 pm  

To ja również się dopiszę ze swoim jadłospisem 🙂 Jeśli ktoś mógłby zerknąć co można poprawić, to będę bardzo wdzięczna. Zaznaczam, że chciałabym troszkę przytyć, tak ze 2 kg (1kg też nie pogardzę, bo u mnie ciężko z przybraniem na wadze), nie więcej stąd takie obfite śniadanie.

Śniadanie I:
a). mleko sojowe/migdałowe+ płatki owsiane+ pestki słonecznika+ żurawina+ suszony ananas+ granola orzechowa+ banan suszony
b). jogurt naturalny+ świeży banan w plasterkach
c). herbata z czarnej porzeczki+ sok pomarańczowy (własnoręcznie wyciśnięty)
LUB
a) placuszki owsiane, o takie: http://jamiprzepisy.pl/2010/08/25/placuszki-owsiane/ tylko modyfikuję trochę przepis i zamiast oliwek daję paprykę

Śniadanie II:
a). jakiś owoc
b). sok marchewkowy/jabłkowy/gruszkowy (własnoręcznie wyciśnięty)
c). czasami grzanka z masłem zwykłym lub czosnkowym, zależy czy mi się chce robić
d) siemię lniane do uzupełnienia omega-3

Obiad:
Tutaj różnie różniasto. Wymienię główne dania, które sobie zwykle przyrządzam. Oczywiście dużo eksperymentuję i zawsze coś nowego się wymyśli 😉
-naleśniki ze szpinakiem, czosnkiem i roztopioną mozarellą
-makaron ze szpinakiem
-kotlety ryżowe+ pomidor pokrojony w kostkę na ciepło/suszone pomidory+ cukinia
-makaron z karmelizowaną kapustą
-cukinia na jajku+ suszone pomidory
-naleśniki z soczewicą
-spaghetti z brokułami i zmielonymi orzechami (włoskie albo ziemne niesolone)
-carbonara warzywna
-surowa zupa pomidorowa
-placki z cukinii
-kasza w każdej postaci, ostatnio eksperymentuję z kuskus
-ryż w każdej postaci

Do tego oczywiście jakieś sałatki, np. z roszponką, avokado i jabłkiem, czy jakaś z fasolką, ciecierzyca, jarmuż itp itd. zależnie od dnia 🙂

Deser (nie lubię się najadać przed kolacją):
-chipsy z jarmużu
-ciasteczka orzechowe własnej roboty
-wafelki (uwielbiam, uwielbiam Grześki bez czekolady!)

Kolacja:
Coś lekkiego, np. sałatka z soczewicą, serek wiejski z rogalem/bułką z ziarnem itp.

Chciałabym generalnie dołączyć do swoich posiłków więcej warzyw typu pietruszka, seler itp., chcę też zacząć robić pasty do pieczywa (którego de facto nie jem zbyt wiele). Nie mam jednak pomysłu czy włączyć je bardziej do obiadu, czy do kolacji i pod jaką postacią. Jakieś propozycje?

Poza tym używam dużo ziół, nigdy gotowych mieszanek typu sosy do sałatek.
Jeśli zdarzy się jakiś dzień, w którym nie mam czasu na robienie jedzenia, bo np. jestem poza domem biorę tabletkę z minerałami Plusssza. Nie wiem czy to też dobrze...

I na koniec- wege jestem dopiero od 2 miesięcy.

Wszelkie sugestie mile widziane!


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
28/12/2012 12:33 pm  

Bardzo ładny jadłospis 😀 Widać, że podchodzisz do sprawy mądrze. Kluczem jest różnorodność 🙂 Widziałam, że martwisz się o suplementy. Dołącz do diety witaminę D zimą i jeśli uznasz za stosowne to wit B12 od czasu do czasu. Pamiętaj o oleju lnianym albo zmielonym świeżym lnie. Multiwitaminy bym nie brała na Twoim miejscu, to normalne że czasami nasza dieta wygląda lepiej a czasami gorzej 😉 chyba, że ta multiwitamina ma Ci dać spokój psychiczny to rób jak uważasz 😉
Fajnie jest też zimą kiełkować nasiona. Info znajdziesz na forum.
Do soków możesz dodać kropelkę oleju. Dla witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, E.
I słuchaj swojego organizmu, jak masz dziką chęć np na nerkowce to się nie hamuj 😉 No właśnie orzechy mają sporo kalorii, to odnośnie przytycia 😉


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
28/12/2012 5:30 pm  

Tania, piękny jadłospis. Nie szukasz męża ?


OdpowiedzCytat
Tania
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 10
28/12/2012 11:23 pm  

Bellis_perennis, dziękuję ślicznie 🙂 Staram się jak najlepiej wszystko łączyć, dużo informacji i przepisów znalazłam w Internecie. Wiadomo, że nie zawsze jest tak idealnie jak to napisałam, ale chyba idzie mi całkiem nieźle. Z tą multiwitaminą to faktycznie, biorę chyba dla czystości sumienia 😛 Ograniczę się tylko do mielonego siemienia, co jakiś czas będę sobie robić badania na ewentualne niedobory i zobaczymy co wyjdzie. Bez sensu się suplementować w ciemno.

Co do kiełków, to właśnie planuję sobie coś zasiać 🙂

[b]tru [/b], jeszcze trochę za wcześnie na mnie 😀


OdpowiedzCytat
asik_milejow
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 5
03/01/2013 10:06 pm  

Ja dodałabym więcej strączkowych i kaszę np. gryczaną.


OdpowiedzCytat
Tania
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 10
05/01/2013 10:48 am  

Strączkowych sporo dodaję do sałatek, a kaszę jem w każdej postaci jak napisałam 🙂 Nie przepadam za zupami, więc często robię sobie dwa drugie dania- to pierwsze zazwyczaj składa się z kaszy właśnie.


OdpowiedzCytat
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 0
20/01/2013 12:40 pm  

To ja również się dopiszę ze swoim jadłospisem 🙂 Jeśli ktoś mógłby zerknąć co można poprawić, to będę bardzo wdzięczna. Zaznaczam, że chciałabym troszkę przytyć, tak ze 2 kg (1kg też nie pogardzę, bo u mnie ciężko z przybraniem na wadze), nie więcej stąd takie obfite śniadanie.

Śniadanie I:
a). mleko sojowe/migdałowe+ płatki owsiane+ pestki słonecznika+ żurawina+ suszony ananas+ granola orzechowa+ banan suszony
b). jogurt naturalny+ świeży banan w plasterkach
c). herbata z czarnej porzeczki+ sok pomarańczowy (własnoręcznie wyciśnięty)
LUB
a) placuszki owsiane, o takie: http://jamiprzepisy.pl/2010/08/25/placuszki-owsiane/ tylko modyfikuję trochę przepis i zamiast oliwek daję paprykę

Śniadanie II:
a). jakiś owoc
b). sok marchewkowy/jabłkowy/gruszkowy (własnoręcznie wyciśnięty)
c). czasami grzanka z masłem zwykłym lub czosnkowym, zależy czy mi się chce robić
d) siemię lniane do uzupełnienia omega-3

Obiad:
Tutaj różnie różniasto. Wymienię główne dania, które sobie zwykle przyrządzam. Oczywiście dużo eksperymentuję i zawsze coś nowego się wymyśli 😉
-naleśniki ze szpinakiem, czosnkiem i roztopioną mozarellą
-makaron ze szpinakiem
-kotlety ryżowe+ pomidor pokrojony w kostkę na ciepło/suszone pomidory+ cukinia
-makaron z karmelizowaną kapustą
-cukinia na jajku+ suszone pomidory
-naleśniki z soczewicą
-spaghetti z brokułami i zmielonymi orzechami (włoskie albo ziemne niesolone)
-carbonara warzywna
-surowa zupa pomidorowa
-placki z cukinii
-kasza w każdej postaci, ostatnio eksperymentuję z kuskus
-ryż w każdej postaci

Do tego oczywiście jakieś sałatki, np. z roszponką, avokado i jabłkiem, czy jakaś z fasolką, ciecierzyca, jarmuż itp itd. zależnie od dnia 🙂

Deser (nie lubię się najadać przed kolacją):
-chipsy z jarmużu
-ciasteczka orzechowe własnej roboty
-wafelki (uwielbiam, uwielbiam Grześki bez czekolady!)

Kolacja:
Coś lekkiego, np. sałatka z soczewicą, serek wiejski z rogalem/bułką z ziarnem itp.

Chciałabym generalnie dołączyć do swoich posiłków więcej warzyw typu pietruszka, seler itp., chcę też zacząć robić pasty do pieczywa (którego de facto nie jem zbyt wiele). Nie mam jednak pomysłu czy włączyć je bardziej do obiadu, czy do kolacji i pod jaką postacią. Jakieś propozycje?

Poza tym używam dużo ziół, nigdy gotowych mieszanek typu sosy do sałatek.
Jeśli zdarzy się jakiś dzień, w którym nie mam czasu na robienie jedzenia, bo np. jestem poza domem biorę tabletkę z minerałami Plusssza. Nie wiem czy to też dobrze...

I na koniec- wege jestem dopiero od 2 miesięcy.

Wszelkie sugestie mile widziane!

Wege nie jesteś bo spożywasz produkty odzwierzęce
Dobrze by było jakbyś wprowadziła więcej surowych owoców i warzyw ale wtedy musisz ograniczyć tłuszcze
Staraj się nie jeść dużych ilości Węglowodanów razem z tłuszczami

zamiast jogurtu z bananem --- wrzuć do naczynia kilka obranych bananów + troche wody zmiksuj to a wyjdzie ci pyszny szejk(banany muszą mieć plamy)

śniadanie
banany + garść jagód + siemie lniane + woda= szejk

śniadanie 2
Jakieś "owoce / soki wlasnej roboty

Obiad
Placki z kaszy gryczanej/platków owsianych pieczone w piekarniku + warzywa

Obiad 2
Wege fasolka po bretonsku/ soja gotowana z warzywami

Kolacja 50g Raw ziaren sezamu lub Raw słonecznik lub Raw pestki dyni lub awokado

suplementacja b12


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
20/01/2013 1:10 pm  

Wege nie jesteś bo spożywasz produkty odzwierzęce

Co to za nowa definicja? Jeśli już nie jest to wegan ale nie wege.


OdpowiedzCytat
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 0
21/01/2013 11:55 pm  

tak,masz rację, pomyliłem się
myślałem że chodzi o weganizm


OdpowiedzCytat
pietras
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 42
05/03/2013 9:53 am  

Całkiem fajne menu.


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
17/08/2013 2:12 am  

To może i ja skorzystam z waszych rad? Ostatnio intensywniej ćwiczę- chodzę na siłownię i ćwiczę jogę. Nie znam się szczególnie na tym, co warto jeść przed a co po treningu, powiedzcie mi proszę, czy dobrze robię jedząc takie rzeczy?

Dziś zjadłam:

1. Śniadanie- dwie miarki (czyli ok. 4 łyżki) różnych płatków zbożowych (orkiszowe, żytnie, owsiane), trochę zarodków pszennych, łyżkę siemienia, łyżkę niełuskanego sezamu i łyżkę wiórków kokosowych na wodzie, wymieszane ze świeżą brzoskwinią.
-tutaj miejsce na jogę
2. Obiad- 4 łyżki niepalonej kaszy gryczanej (przed ugotowaniem), trochę fasolki w sosie pomidorowym z przyprawami ziołowymi i czosnkiem, do tego odrobina cukinii i cebullki gotowanych na parze, trochę surówki z pomidorów, oliwek, szczypiorku, pestek dyni...
3. Podwieczorek ok. 2 godziny przed siłownią- małe jabłko, miniaturowa gruszka, kilka rodzynek wymieszanych z garstką pestek słonecznika i odrobiną maku, mini kromka razowego chleba- dały power!
-tutaj miejsce na 2h ćwiczeń na siłowni
4. Kolacja po- sałatka z sałaty, papryki, pieczarek, oliwek i 1/4 awokado z sosem sałatkowym z musztardy, soku z cytryny i syropu klonowego, do tego ugotowana w wodzie mini kiełbaska seitanowa z musztardą, dwie małe kanapki z chleba razowego z okarowym twarożkiem ziołowym

W międzyczasie siorbię zieloną herbatę, miętę lub koper włoski, ostatnio też skrzyp polny
Suplementuję B12
Zwykle nie jadam fake meatów, ale czasem wpadną. Uznałam, ze sam twarożek okarowy będzie mieć zbyt mało białka.


OdpowiedzCytat
vegesmile
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 224
21/10/2013 2:27 am  

A podliczyłaś sobie białko? Z całego dnia? Można to szybko zrobić w programie Dietetyk profesjonalny z 2006 roku bodajże. Bo jak na jogę i siłownię to na oko tego białka jest ciut za mało. Chociaż bez obliczeń to ja też mogę tylko strzelać. Czasami wegański jadłospis potrafi zadziwić zawartością białka 🙂 A na vagestrefie są bardzo fajne artykuły Ciosia o posiłkach przed i po ćwiczeniach, także polecam 😛

jestem lewakiem.


OdpowiedzCytat
Strona 23 / 24 Wstecz Następny
  
Praca