Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jogurty  

Strona 17 / 19 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
18/07/2012 4:19 pm  

Wczoraj kupiłam w Lidlu jogurt naturalny firmy BIOTREND. Niestety nie widzę na nim składu i włącza się czerwona lampka- czy aby na pewno nie ma żelatyny...? Myślę, że nie, konsystencja jest raczej "normalna", ale...no właśnie jak to jest, kiedy na jogurcie nie ma składu? Czy ktoś wie może czy jeżeli nie ma podanego składu to czy jest to równoznaczne z tym, że żadnych dodatków, typu zagęszczacze nie ma?

http://www.gropper.de/de/kontakt/online_anfrage

Może zna ktoś niemiecki, wysłałabym zapytanie? 😉

[edytowane 18/7/2012 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
18/07/2012 6:28 pm  

http://www.gropper.de/en/contact/online-enquiry

Dwa kliknięcia i formularz jest po angielsku, może łatwiej 😉

A tak na marginesie, ja osobiście nie kupiłabym czegoś, czego nie jestem pewna.

[edytowane 18/7/2012 od Daiana]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
18/07/2012 11:15 pm  

Zdecydowanie, dzięki 🙂 .

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
19/07/2012 3:34 am  

ja polecam jogurt zrobiony w domu :D, pyszny, łatwy i wiadomo co w nim jest, a jest samo mleko 😀

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
19/07/2012 9:32 pm  

ja polecam jogurt zrobiony w domu :D, pyszny, łatwy i wiadomo co w nim jest, a jest samo mleko 😀

Podaj przepis jeśli możesz.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
omnia
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 2
19/07/2012 9:34 pm  

ja polecam kozi. Tylko najlepiej z małej hodowli. wbrew pozorom nie śmierdzi kozą i jest słodszy od krowiego. Dla mnie pycha.

Jesli nie nauczyłeś sie szanować życia, nie nauczyłeś sie niczego...


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
19/07/2012 9:50 pm  

[i]first of all thank you for your interest in our products. To your request of the 18.07.2012 can we give you the following information:

We use no gelatin in the production of our natural and fruit yoghurts.
[/i]

Czyli Lidlowskie bio jogurty można spokojnie jeść 🙂 .

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
20/07/2012 4:24 am  

[b]jogurt domowy:[/b]

2l mleka (ale nie uht, procentowość nieważna)
kubeczek mały jogurtu, pozniej zostawia się tego już 'własnego' (ma być gęsty, ja używałam danona)

mleko zagotować, butelki przydaja sie pozniej na zlanie jogurtu, ostudzic do ok 40st - da sie zanurzyc maly palec na ok 10s bez poparzenia. w kubku wymieszac jogurt z odrobina mleka, wlac wszystko do garnka, nakryc, opatulic recznikiem lub scierka i odstawic w spokojne i cieple miejsce by bakterie sie rozmnożyły, po ok 4-6h jest gotowy.
na kolejne jogurty najlepiej zostawiac troche poprzedniego. taki jogurt moze stac w lodówce spokojnie ok 4-5dni. żaden sklepowy jogurt mu nie dorówna.

przepis z kuchni kryszny 😀

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
20/07/2012 5:29 pm  

Chyba mi się nie chce kombinować, kupne też są ok, za leniwa jestem 😉 Ale oczywiście dziękuję za przepis, może kiedyś zbiorę siły 😉 .

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
20/07/2012 5:34 pm  

na prawde warto :D. może brzmi skomplikowanie, ale proste 😀

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
wege.qkiz.pl
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 4
03/10/2012 4:05 pm  

zauważyliście jak ostatnio zmienia się skład jogurtów naturalnych? (nie wspominając iż zmniejsza się jednocześnie standardowa do tej pory wielkość opakowań) I tak w jogurcie naturalnym jest coraz więcej dziwnych składników i coraz więcej mleka w proszku:(

wege.qkiz.pl


OdpowiedzCytat
Kamiiru
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
05/10/2012 1:49 am  

Z jogurtów to preferuję jogobelle i do tego wsypuję duuużżżą ilość musli/ otrębów...


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
05/10/2012 1:57 am  

Ja raz kupiłem jogurt Bircher muesli. Bardzo dobry.


OdpowiedzCytat
paulinka1997
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 30
05/10/2012 11:46 pm  

Jogobella... 😀
Uwielbiam jogurty. Jak mam ochotę na coś słodkiego zazwyczaj otwieram lodówkę w poszukiwaniu jogurtu.


OdpowiedzCytat
Mango
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 95
06/10/2012 12:19 am  

Ja jem teraz tylko sojowe, mają waniliowe i czekoladowe.
Byłoby super, gdyby mieli też naturalne... A tych brak. Poszukam jakiegoś wegańskiego sklepu, może znajdę...:)

Ale polecam jogurty z POLO marketu. Niestety, nie pamiętam ich nazwy, ale mają niecodzienne smaki, np porzeczkowy, limonkowy itp.

"Zostawcie świat trochę lepszym, niż go zastaliście"


OdpowiedzCytat
Strona 17 / 19 Wstecz Następny
  
Praca