Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jogurty  

Strona 8 / 19 Wstecz Następny
  RSS

tigerjp
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1
25/06/2008 4:15 pm  

co do jogurtów, niektóre jogurty jednej firmy mają w większości swoich produktów żelatynę, ale nie w każdym.
Co do danone. Nie wiem, czy istnieje taka możliwość, że jakaś firma po prostu nie wymieni w składzie "żelatyny" więc poświęciłem dwie minuty i zapytałem się firmy Danone o to.
Odpowiedź jaką otrzymałem:

Szanowny Panie,

Bardzo dziękujemy za wiadomość.
W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informujemy, że zarówno Jogurt Naturalny bez cukrów a także z ziarnami zbóż nie zawierają żelatyny wieprzowej.
Informacje o składzie naszych produktów podane sa zawsze na ich
opakowaniu.

W przypadku dalszych pytań pozostajemy do Pana dyspozycji.
Zapraszamy również do korzystania z naszej Infolinii pod numerem telefonu 0 801 33 11 33 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-19.00 (opłata według taryfy lokalnej).

Łączymy wyrazy szacunku,

Katarzyna Walicka
Starszy Specjalista ds.Obsługi Konsumenta
Infolinia Danone

Znacie jeszcze inne firmy, ich jogurty bez żelatyny?
(spotkałem się z jakimiś nieznanymi firmami, ale w składzie wszędzie żelatyna, no to przy danone pozostanę narazie)


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
25/06/2008 5:10 pm  

ja nigdy nie spotkałam sie z jogurtem z żelatyna ? jakiej firmy one sa?


OdpowiedzCytat
pontonica
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 100
25/06/2008 6:36 pm  

ja nigdy nie spotkałam sie z jogurtem z żelatyna ? jakiej firmy one sa?

Niestety jest ich calkiem sporo. Dopiero niedawno zaczelam dokladniej przygladac sie skadowi jogurtow, i zostalam bardzo niemile zaskoczona. Wiekszosc z nich zawiera zelatyne lub inne swinstwa....czy jogurtow nie mozna zagescic nieodzwierzecymi dodatkami?
Odpadaja roznego rodzaju serki, "desery jogurtowe" jak np. Danone Gratka, Cremeese Zotta,czy Bakus, ale niestety i zwykle jogurty...niektore oczywiscie. Ehhh, najbezpieczniej wychodzi jogurt naturalny. Bez dodatkow. Dodatki mozna sobie zrobic 😉 Przynajmniej ma sie swiadomosc tego, co sie je...


OdpowiedzCytat
pogodynkaa
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
25/06/2008 9:26 pm  

zelatyna jest m.in w tych deserkach mlecznych . hm . taki budyn na zimno^^

pogodynkaa


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
25/06/2008 11:20 pm  

boze nie wiem jak mozna jesc takie desery ze sklepu lepiej samemu sobie zrobic a nie sie truc


OdpowiedzCytat
GOPAL
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1
15/07/2008 12:05 am  

bakoma ok?

taka odpowiedż dostała moja żona z bakomy:

Podstawą wszystkich wyrobów Bakoma jest mleko, które jak wiadomo, jest
pochodzenia zwierzęcego.
Jeśli chodzi o produkty nie zawierające żelatyny, są to: kefiry, jogurty
naturalne (grecki, naturalny 3% tł. i naturalny 1,5% tł bez cukru),
jogurty pitne (Twist, jogurt Bakuś z witaminami) i jogurty kremowe.

Małgorzata Pruska,
Bakoma S.A.

to o co chodzi, wprost blefują ,czy przestali uzywac?

intonuj hare kryszna, nie jedz innych i uczyń swe życie wzniosłym


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
15/07/2008 12:19 am  

Niektóre z Bakomy są z żelatyną, niektóre bez, proste...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
15/07/2008 2:48 pm  

No tak , wystarczy czytać dokładnie skład na opakowaniu.

Nie zauważyłam żelatyny w żadnym jogurcie firmy Onken. 😎


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
15/07/2008 9:34 pm  

polecam [b]GRZYBKI KEFIROWE [/b] ! 🙂
wrzuca się je do mleka i one same przerabiają mleko na kefir, który ma mnóstwo zdrowych bakterii, a laktoza jest już rozłożona na cukry proste, więc idealnie nadaje się dla osób nietolerujących laktozy- do tego można potem dodać co się chce: owoce, bakalie itd.
no i ile radości z takiej własnej grzybkowej hodowli! 🙂 🙂 🙂

[edytowane 15/7/2008 przez daffnia]

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Maq
 Maq
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 109
16/07/2008 10:34 pm  

Ja tam od dłuższego czasu jadam jedynie jogurty Milko, jeszcze w żadnym nigdy nie doszukałem się jakiś nie porządanych składników, dodam że jadam przede wszystkim jogurty owocowe.

Ostatnimi czasy zacząłem ubóstwiać maślanki, szczególnie smakowe. Kupuję najczęściej Mrągowską (jest dobra i stosunkowo tanio wychodzi), czasem też Milko oraz OSM Koło (z tym że akurat tą ciężko jest dostać i widziałem tylko truskawkę). Z tym że w przypadku maślanki też należy uważać na skład bo tutaj także w zdecydowanej większości znajduje się żelatyna i/lub koszelina.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
18/07/2008 3:43 am  

A ja wyrzekam się jogusi smakowych .
Czasem wypije naturalny z bakaliami , kefir czy maślankę,ale ograniczam je mleka nie pije , tak powolutku przymierzam się do porzucenia nabiału w każdej postaci ,chociaż nie wiem czy dam rade porzucić ser żółty bo tak mi smakuje... 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
18/07/2008 3:58 am  

A wiesz Patusiek jak mi bardzo smakowały ciastka z kremem albo makowiec lub jabłecznik, a torcik na weselu a teraz koniec -stop 🙁

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
18/07/2008 4:04 am  

To się nazywa poświęcenie dla celów wyższych.
Czy możecie mi powiedzieć czemu nie widać mojego awataru zmieniłam go na inny i nic nie pokazuje przynajmniej ja nic nie widzę a wy? 🙁

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
18/07/2008 4:07 am  

Cały czas jest Twój przesympatyczny króliczek na avatarze.
Może wstawiasz za duży obrazek 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
18/07/2008 4:10 am  

zresetuj kompa ja też tak mam i jak zresetuję to się zmienia


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 19 Wstecz Następny
  
Praca