Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wege-Parapetówka - jak to zrobić?  

  RSS

modlishka
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 12
17/09/2006 4:27 am  

Planuje w najbliższym czasie urządzić parapetówke. Właśnie wynajełam mieszkanie - pierwsze w moim życiu tak naprawde własne(wcześniej mieszkałam w studenckich i u rodziców a teraz mieszkam sama i uznałam, ze trzeba to oblać).
I tu pojawia sie problem. Ja jestem wege a goście nie. Uznałam jednak, ze jedna impreza bez mięsa im nie zaszkodzi i przygotuje wegetariańskie potrawy. Niestety mało jest takich imprezowych propozycji(poza nieśmiertelnymi koreczkami).
Wyszłam z załozenia, ze najlepsze na taką impreze będą zimne zakąski. Tylko jakie? Poszperałam w przepisach z tej strony ale oprócz wspomnianych koreczków nic nie znalazłam. Ma ktoś jakiś pomysł?

PS. Słone paluszki i mineralna nie wchodza w gre 😛


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
17/09/2006 11:55 am  

1. Kranapki: kupujesz paczkę (albo i dwie) krakersów, tych solonych, np. z Lajkonika. Smarujesz je tofu albo pasztetem sojowym, a na to mozaika warzyw (pomidor, sałata, ogórek, rzodkiewka) tylko nie za dużo, żeby nie spadały. Muszą się przykleić do tego tofu. Trochę posolisz, za przeproszeniem popieprzysz i będzie super:)
2. warzywka z dipami. Kroisz różne warzywka w wąskie paski (nie więcej niż centymetr szerokości. Marchewka, ogórek, liście cykorii, kalarepa, może być kalafior i brokuł podzielone na różyczki. Do tego ze 3 dipy, z jogurtu z ziołami albo (wegańskie) z tofu sałatkowym z odrobiną oleju i przyprawami - tu znajdziesz listę przepisów na dipy: http://puszkkka.spinacz.pl/lista.php3?sort=0&l=D&str=2
3. a jak się zapatrujesz na sałatki?
4. a gdzie ta parapetówa? 😛

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
modlishka
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 12
17/09/2006 4:24 pm  

3. a jak się zapatrujesz na sałatki?
4. a gdzie ta parapetówa? 😛

Z sałatkami sobie poradze. Chodziło mi o zakąski. Dziękuje za pomysly - napewno skorzystam.
A co, chcesz wpaść? Wrocław-Sępolno - zapraszam! Tylko termin jeszcze nie ustalony ale pewnie w pierwszy weekend paździenika.

[edytowane 17/9/2006 od modlishka]


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
17/09/2006 5:03 pm  

Coś podobnego! Ja - Wrocław, wyb. Pasteura:) Myślę, że to przeznaczenie i się wproszę 😛 Ale żeby nie było tak po chamsku, to się zaofiaruję, że pomogę w przygotowaniach. Mam na imię Kamila i doktoryzuję się na Uniwerku. A Ty?

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
modlishka
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 12
17/09/2006 10:59 pm  

A ja Ewelina i jak dobrze pójdzie to będe na drugim roku zootechniki na AR.
Jasne - zapraszam 🙂


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
18/09/2006 3:08 am  

Nie chcę się wtrącać, ale ja bym tam jednak zrobiła coś prostego na ciepło, tak do szybkiego odgrzania np. bigosik z chlebkiem, mniam, a na zimno to tak oprócz tego. Kurcze idę do kuchni, spenetrować lodówkę. Pozdrawiam i trzymam kciuki za parapetówę. Najważniejsi i tak są ludzie, jaką więź z nimi czujemy. Jedzenie jedynie umila wspólne chwile. 😎

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
18/09/2006 10:56 am  

Za czasów gdy mieszkałam w Kredce, dość często robiłam imprezki. Jakoś nigdy nie pomyślałam, że obecni na nich mięsożercy będą chcieli zjeść coś mięsnego. I rzeczywiście nigdy nikt się nie dopominał. Grunt, żeby było jedzenie, a jakie - no, smaczne oczywiście. Zresztą, alkohol chyba i tak jest ważniejszy:P
Ewelina, jest pewna szansa, że się poznałyśmy:) Na początku tego roku robiłam badania dotyczące relacji ludzie-zwierzęta i przebadałam około 300 osób z AR. Może byłaś jedną z nich?

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
vegusek
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 21
18/09/2006 4:31 pm  

Normalnie - bez mięcha!
Przecież to jest takie proste 🙂


OdpowiedzCytat
Jery
 Jery
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 43
18/09/2006 4:39 pm  

Życzę udanej imprezy! 😎

Proponowałbym pizze wegetariańską (lub wegańską) - wcześniej wkładasz ją do piekarnika i podgrzewasz na odpowiednią porę 😉

Mam nadzieję, że przekonacie obecnych na imprze do niejedzenia zwierząt 🙂

PS: Wprosiłbym się również 😛 , ale z wawy mam za daleko 😀


OdpowiedzCytat
Aga94
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 28
18/09/2006 4:57 pm  

Ja bym proponowała krakersy pozmarowane pastą z owoców
I do tego na wierzch suszone jakiś owocki np. kilka rodzynków możesz z nich ułożyć kształt lub napis
Ja robiłam to samo tylko że na waflach, wiesz tych dużych na moje 12 urodzinki (niedługo mam 13 i też planuję to powtórzyć)przekroiłam wafle i układałam napisy ,,WeGe PaRtY"
[b] [/b] i bardzo mi smakowało to ,,party ":P

[edytowane 18/9/2006 od Aga94]

Aga #)


OdpowiedzCytat
modlishka
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 12
22/09/2006 11:10 pm  

Dziękuje bardzo za wszelkie sugestie. Napewno sie przydadzą.
Dam znać jak to wszystko wyszło.


OdpowiedzCytat
  
Praca