Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

zawód dietetyk a wegetarianizm  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
05/10/2006 3:16 am  

Kazamuko zobacz tutaj, może się przyda.

http://www.forumveg.webd.pl/topics18/1529.htm

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Paulina_p
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 239
09/07/2007 9:27 pm  

ja również zastanawiam się nad dietetyką, puki co nic innego nie przychodzi mi do głowy...chciałabym studiować w Krakowie ale na jakiej uczelni jest tam dietetyka? na AR jest technologia żywienia ale chyba nie ma tam tej specjalizacji ( a przynajmniej nie moge nigdzie znaleźć)


OdpowiedzCytat
Cherubinek
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
14/02/2009 7:36 pm  

Czy ktoś się orientuje ile wynoszą zarobki dietetyka?


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
14/02/2009 8:33 pm  

Dietetyk, jak już ktoś napisał, musi miec szeroką wiedzę o wszystkich produktach żywnościowych, o ich składnikach itp. Wiem, ze to denerwujące słuchać o tym, jakie to mięso nie jest cudowne i odzywcze, ale nie musimy sie zgadzac ze wszystkimi czego nas uczą. Poznasz punkt widzenia zwolennikow mięsa, bo przeciętny człowiek nie wie po co mu to mięso.. powiedzieli, ze dobre, to je.. Będąc dietetykiem, bedziesz mogla propagowac wegetarianizm wsrod swoich pacjentow. Oczywiscie nie mowie o fanatycznym wpajaniu ludziom swoich pogladow, ale jesli zyskasz prestiz, to mozesz wiele zdzialac. Mysle ze to dobra droga do tego, aby wegetarianizm stal sie bardziej przyjazny ludziom. Obecnie wiele autorytetow medycznych popiera jedzenie miesa, czasami po prostu dla osobistych korzysci, warto wiec zeby ludzie tacy jak my zaczeli mowic glosno o wegetarianizmie jesli sa w stanie uzyskac odpowiednie wyksztalcenie, ktore doda im wiarygodnosci. Życze wytrwalosci przyszlym dietetykom! 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Cherubinek
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
15/02/2009 1:31 pm  

ja również zastanawiam się nad dietetyką, puki co nic innego nie przychodzi mi do głowy...chciałabym studiować w Krakowie ale na jakiej uczelni jest tam dietetyka? na AR jest technologia żywienia ale chyba nie ma tam tej specjalizacji ( a przynajmniej nie moge nigdzie znaleźć)

Można ją studiować na Collegium Medicum w Krakowie, na wydziale zdrowia i piękna. 🙂


OdpowiedzCytat
Paulina_p
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 239
17/02/2009 8:24 pm  

a jest taki wydział ?póki co studiuje na Collegium Medicum w Krakowie na wydziałe nauk o zdrowiu potem może zrealizuje marzenia o dietetyce moze kiedys coś na państwowych uczelniach w krakowie będzie

[edytowane 17/2/2009 przez Paulina_p]


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
20/02/2009 5:36 pm  

ja studiuje we wrocławiu technologię żywności i żywienie człowieka. można siępo tym specjalizować na samo żywienie człowieka i układać diety np dzieciom w przedszkolu albo chorym w szpitalach. można być też wolnym strzelcem i samemu założyć jakąś poradnię dietetyczną.

ale fakt, na którymś semestrze będę się uczyć o mięsie, jest cały przedmiot temu właśnie poświęcony.


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
15/03/2009 3:30 pm  

Studiuję promocję zdrowia i jestem bardzo rozczarowana (od przyszłego roku na mgr zmieniam sobie specjalizacje) ponieważ promocja zdrowia, jesli chodzi o dietę zakłada nakłanianie ludzi do spożywania odpowiedniej ilosci mięsa. wiele rzeczy których musialam się uczyc było całkowicie sprzeczne z moimi osobistymi poglądami.
Mialam jednego wykładowce-weganina, ale uczył logiki i filozofii 😉
Na dietetyce na pewno układając jadłospisy będziesz musiała umieszczac w nich mieso.

Również zastanawiam się, czy można gdzieś uczyć się o diecie wegetariańskiej -nie koniecznie muszą byc to studia, ale chociaż jakis kurs/szkolenie. Kiedyś spotkałam sie jedynie z wakacyjną ofertą nauki gotowania potraw wege.


OdpowiedzCytat
wegeta77
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 3
28/09/2012 12:28 am  

Hej! COCONUT !!!
Jak tam Twoja dietetyka? Czy już skończyłaś studia? czy już pracujesz? Jak idzie?
Ja w tym roku podjęłam decyzję, że zostanę dietetykiem. Za tydzień zaczynam studia na łódzkiej Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Od ćwierć wieku jestem wegetarianką, wychowałam troje zdrowych dzieci i wciąż słyszałam o tym jak źle robię i jak krzywdzę dzieci. Postanowiłam, że będę pomagać wegetarianom, którzy chcą oddać dzieci do przedszkola, muszą korzystać ze szpitala, potrzebują skomponowanej diety na konkretne choroby albo chcą się odchudzić.
Coconut, czy udało Ci się?

Wegeta77


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca