Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Węglowodany  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
01/10/2006 2:41 am  

Hmm..czy rezygnacja z nich..albo ich ograniczenie faktycznie ma wpływ na zmianęwagi..?i czym je zastąpić??
Pzdr!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
01/10/2006 4:02 am  

Wiejka pytanie podstawowe: jakie węglowodany:
Surowe czy termicznie zniszczone?
Rafinowane czy nierafinowane?
Oto jest pytanie.

Tutaj właśnie leży problem. Nie polecam białego chleba, cukru kryształu i innych rafinowanych produktów, takie produkty tuczą.

Natomiast kiełki roślin nie tuczą. Teraz widzisz co się kryje za pojęciem węglowodany.
Jak znasz angielski to mogę coś nie coś podesłać na prywatny adres internetowy (PAI). Daj znać na moją skrzynkę.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/10/2006 2:52 pm  

Ależ nie można zrezygnować z węglowodanów. Chyba ze z cukru i białej mąki. A poza tym - na diecie Kwaśniewskeigo nie ej się węglowodanów, ale chyba nie chcesz być na takiej diecie?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
01/10/2006 8:07 pm  

Włąśnie o to mi chodiz..bo słyszałąm, ze niby węglowodany tuczą...ale jeśli chodiz o moje ożywianie to jem tylkorano 2 kromki pełnoziarnistego chlebka:).. czasem na obiad makaron ..teżpełnoziarnsisty..:)..no i za bardzo nie wiem co podchodiz jeszcze pod węglowodany..czy np.taki ryż..itp..:)?Ktośmnie oswieci w tmy temacie..znaczy wiem, ze to cukry itd...no..ale cos wiećej na ten temat:)?

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/10/2006 8:54 pm  

Tak, ryż też, ziemniaki, soczewica ma ich sporo także, banany itp.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
01/10/2006 11:14 pm  

Hm...no a czym można je zastapić..bo wiadomo..makarony, ryż czy kasze to podstawa przy anszym odżywianiu....

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
02/10/2006 4:13 am  

Wiejka, może masz lekkie uczulenie na gluten.
Wtedy polecam artykuły bezglutenowe i wtedy zobaczysz czy się poprawiało.
Zobacz artykuł link poniżej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gluten

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
02/10/2006 8:42 pm  

Tu nie chodiz o uczulenie.ja tam lubięte wszystkie makarony itd..:D..pycha...ale skoro weglowodany są...PODOBno tuczące..to może by ut je ograniczyć..:D..tylko co mam jeść zamiast ryżu makaronu:(((

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Megumi
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
02/10/2006 11:19 pm  

nie ograniczaj weglowodanow!
ograniczenie weglowodanow to raczej sposob na krotkotrwala diete mopcno odchudzajaca (tia, ponoc taka kwasniewskiego to jest na cale zycie - na niej sie mnostwo miecha i salcesonow wpiernicza, reflektujesz?...)
nie wyobrazam sobie ciagnac tak przez dluzszy czas :/
poza tym to bez sensu
ograniczaj tylko bezwartosciowe weglowodany: cukier rafinowany, bialy chleb, ciastka itd.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/10/2006 2:52 am  

Jedz pełnoziarniste produkty zbożowe. Nie odchudzaj się. Założę się, że nie masz z czego.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
witles
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 18
03/10/2006 11:57 am  

Wiejka jedz węglowodany,ale ograniczaj tylko ich ilosc.Tzw.dieta ŻP (żryj połowę) hi hi ...

aw


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
03/10/2006 8:05 pm  

No ja z reguły jadłam zawsze pełnioziarniste..jasnego chleba nie jadam..makaron i ryż też pełnoziarniste..:D..tylko już się w tym wszytskim pogubiłąm..jeszcze p tych wykładach Robertusa.., który tak się skąłda na PW mi nie odp.na moje pyt.ale cóż...:/...ALily..odhcudzać się to ja zawsze mam z czego;P...
pozdrawiam i dziękuję..:D!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
IZQ
 IZQ
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 48
03/10/2006 10:01 pm  

Włąśnie o to mi chodiz..bo słyszałąm, ze niby węglowodany tuczą...

hih akurat węglowodany tak nie tuczą jak tłuszcz,ponieważ organizm musi stracić energię żeby przemienić węglowodany w "sadełko'-więc same w sobie nie tuczą,a i organizmowi nie kwapi się ich tak szybko odkładać,chyba że nie wiem ile ich jesz??
Zresztą z weglowodanów [u] nie da[/u] sie zrezygnować!! To podstawowe źródło energii,i gdzie nie spojrzysz występuję... Jak juz to najlepiej rozróżnić,które z nich są brdziej potrzebne(te ze zbóż,owoców),a które mniej(słodycze,cukier biały,chleb biały...i inne wynalazki)... Węglowodany nie tuczą!! 🙂
Zresztą jeżeli tak patrzeć to wszystko tucze... 😀


OdpowiedzCytat
Megumi
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
03/10/2006 11:57 pm  

hih akurat węglowodany tak nie tuczą jak tłuszcz,ponieważ organizm musi stracić energię żeby przemienić węglowodany w "sadełko'-więc same w sobie nie tuczą,a i organizmowi nie kwapi się ich tak szybko odkładać,chyba że nie wiem ile ich jesz??

odwrotnie właśnie.
energię organizm musi zuzyć na pozyskanie energii (heh XD) z tłuszczów. Cykl Grepsa i te sprawy. Dlatego woli węglowodany.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/10/2006 2:14 am  

Chyba Crepsa a nie Grepsa?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca