Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Węglowodany  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

IZQ
 IZQ
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 48
08/10/2006 3:03 pm  

[u] Wynika to z faktu, że kalorie pochodzące z tłuszczu są łatwo magazynowane, natomiast pochodzące z węglowodanów potrzebują dodatkowej energii na przekształcenie w tłuszcz zapasowy.[/u]

znalazłam to na stronie medycznej 😉 więc sie nie mylę 😛


OdpowiedzCytat
Megumi
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
08/10/2006 6:09 pm  

Ups, sorry za błąd, pamietam to z wykladu na biologii a trochę głuchawa jestem po tatusiu ;p

IZQ, nie wierzę ślepo w żadne strony medyczne czy inne. Poza tym, ten akurat tekst wydaje mi się być piramidalną bzdurą.
A propos stron medycznych, przypomnij sobie, jak czesto lekarze uwazaja bycie wege za niezdrowe i czy im wtedy wierzysz ; )


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
08/10/2006 6:40 pm  

Węglowodany czy tłuszcze to jedna sprawa a przemiana podstawowa organizmu to druga sprawa.
Dla zainteresowanych: w wyszukiwarce wpisać przemiana podstawowa (jest różna u różnych osób).

Jest jeden naturalny związek który przyśpiesza przemianę podstawową:
forskolina (ang. forskolin) z pewnej rośliny, korzeni pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii)

Ale nie zbyt dużo, z wyczuciem, pod dozorem lekarza, doustnie lub smarowanie na skórę w zależności od potrzeb.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca