Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

  

Strona 5 / 9 Wstecz Następny
  RSS

PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
28/06/2010 2:31 am  

Na szczęście mam drzewko orzecha włoskiego. 🙂
Bo z tym siemieniem to bym już dawno poległa. xDDD

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
28/06/2010 2:49 am  

Na szczęście dla mnie ludzie mają w sadach drzewka orzecha włoskiego, więc mam możliwość żeby od nich kupować ;):) A z tym siemieniem to jeśli będzie się go jadło do 50g dziennie to chyba się nie polegnie. xDDD


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
28/06/2010 3:44 am  

A co mam zrobić, jeśli nie mam młynka?

Wiem, że te pytania już tu padały, ale ja się tu gubię...

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
28/06/2010 4:27 am  

Kupić go. Bez młynka nic nie zrobisz.


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
28/06/2010 10:29 pm  

Kurrr...de.
Drogi jest? I gdzie mogę dostać?

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
28/06/2010 11:47 pm  

Młynki są w przeróżnych cenach, ale można znaleźć tanie , np. na allegro. Też ostatnio szukałam młynka, ale w końcu dziadek znalazł mi na pawlaczu młynek elektryczny , który przed laty używał do mielenia kawy. Jestem z niego bardzo zadowolona, zmielenie 1,5 łyżki siemienia zajmuje nie więcej niż 15 sekund.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
29/06/2010 12:13 am  

ostatnio widziałam taki do kawy w rosmanie ..30 albo 30-pare złotych...
jakoś nie pamiętam dokładnie.
Ale wyglądał naprawdę elegancko..
Niestety nie miałam kasy przy sobie.

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
29/06/2010 1:05 am  

Hmmmm....
Elektryczny młynek do kawy... Chyba mam w domu, ale jest w nim mnóstwo cukru-pudru... ;/

Zobaczę, może się przyda. xDD

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
29/06/2010 9:29 pm  

Nie ma co, jutro kupuje olej lniany, jestem za leniwa. A orzech włoski też posiadam na dzialce. Kiedy to kwitnie? 😀

Orzechy będziesz miała jesienią. 😉

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
29/06/2010 9:58 pm  

Tylko pamiętajcie, żeby olej lniany trzymać w lodówce - max. do dwóch miesięcy od daty rozlewu w tłoczarni. 😉

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
01/07/2010 1:44 am  

Tylko pamiętajcie, żeby olej lniany trzymać w lodówce - max. do dwóch miesięcy od daty rozlewu w tłoczarni. 😉

Pani w sklepie powiedziała, że można w temp. pokojowej. Kupiłam 250 ml za 12 złotych, okres przydatności do 20 lipca, więc zaczynam łykać 😉

Pani sie nie zna ...
zwlaszcza latem po chwili sie utleni i zgorzknieje
Zimá jeden trzymalam w chlodnym przedpokoju i po krotkim czasie zgorzknial. Nastepny tej samej firmy szybko zakrecalam i chowalam do lodówki, i nie zgorzknial. A zuzywalam w ciagu 6 tygodni, tak jak trzeba od otwarcia (kazde otwieranie, to dopuszczanie tlenu), mozna pic wiécej zwlaszcza na poczatku i jak sie spozywa duzo produktów z omega-6.

ania


OdpowiedzCytat
Kakusia2012
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 44
23/08/2010 9:09 pm  

myślałam ostatnio o tej paście z siemienia i słonecznika, ale ten słonecznik w czym można zmielić? Też w młynku do kawy?
A jakie produkty zawierają omega 6 i 9 ?
A i jeszcze jedno: ja trzymam siemię lniane w słoiku- czy ono po dłuższym takim przechowywaniu straci wartości odżywcze?
😉


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
12/10/2010 3:31 am  

Pasta z siemienia i słonecznika- bardzo fajne połączenie 😉
Ja ostatnio rozglądałam się po barcelońskich tiendas- niestety nigdzie nie znalazłam semillas de lino (alias siemię :)). Zauważyłam natomiast, że bardzo dużo produktów spożywczych zawiera omega- 3 jako dodatek (zwykłe mleko np.). Nie wiem jednak czy to zastąpi takie zwykłe siemię ;(
Zastanawiam się wobec tego nad kupnem jakiegoś wege- suplementu z omega-3 😮


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
15/10/2010 1:08 am  

Żeby zmielić 75g słonecznika lub siemienia w młynku do kawy, trzeba się trochę natrudzić. Gdy zaczniemy mielić (i to machając), to po ok. 15 sekundach posiekany słonecznik przylega do ścianek i nie wpada na wirujące łopatki. I wcale nie ma jeszcze konsystencji kremu, lecz drobinek. I trzeba go wtedy zebrać łyżką oddzielając od ścianek młynka i znowu mielić, wstrząsając. I tak ze 4 razy, aż będzie w miarę klarowny krem, choć i tak nie do końca jednorodny, bo drobne kawałeczki zostaną. Można popatrzeć na masło orzechowe - tam orzechy są tak dokładnie zmielone, że nie widać najdrobniejszego odłamka orzecha.
Ze siemieniem trzeba ostrożnie, bo tam są omega-3, a gdy się mieli, to po minucie robi się gorące, a podobno powyżej 45 stopni kwasy te się utleniają.
I nie widzę innej możliwości jedzenia kremu słonecznikowo-siemiennego jak z posłodzonym jogurtem. Głównie dla smaku jak dla mnie, ale również dla lepszej wchłanialności omega-3 - jak zalecała dr Budwig, aby cząstki oleju lnianego były zmieszane np. z cząstkami twarogu lub jogurtu


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
15/10/2010 4:19 pm  

a nie lepiej po prostu je zasadzic jak kielki? ja tak zrobilem i cos zaczelo wyrastac, jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie 🙂

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 9 Wstecz Następny
  
Praca