Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

  

Strona 8 / 9 Wstecz Następny
  RSS

xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
23/02/2012 10:38 pm  

Jędruś o tym pisze na początku tematu:

Jak widać w ciągu kilku minut w temp. powyżej 100 stopni omega-3 zostają zniszczone, i to nie ma znaczenia czy to jest smażona ryba czy smażone siemie lniane. W temperaturze pokojowej kilka godzin, w lodówce kilkanaście godzin, a w zamrażalniku kilka dni).

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
23/02/2012 10:42 pm  

ale szynka go nie smaży tylko mieli...


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
23/02/2012 11:00 pm  

Przeczytaj 10 razy.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
23/02/2012 11:11 pm  

😀


OdpowiedzCytat
szynka_szynka
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 8
24/02/2012 2:21 pm  

A więc zamrażarka to najlepsza opcja. Mam prześwitujące pudełko więc je chowam do szuflady w zamrażalce.


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
18/05/2012 7:26 pm  

O zdrowotnych właściwościach tych magicznych nasionek dowiedziałam się dopiero niedawno, od kilku dni wcinam je sobie pełna entuzjazmu i pewna ich pozytywnego działania, gdy nagle napotykam takie oto informacje....

[b]"Zastosowanie oleju niskolinolenowego do diety dr Budwig przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego - w przypadku chorób nowotworowych może w skrajnym przypadku nawet przyspieszyć rozwój guza i tempo przerzutów! Podobna sytuacja wystąpi przy

stosowaniu niewłaściwego siemienia lnianego.

O ile świadomość konieczności stosowania oleju wysokolinolenowego jest dość rozpowszechniona wśród osób stosujących dietę dr Budwig, to mało kto zwraca uwagę na jakość spożywanego siemienia lnianego. Tymczasem dostępne na naszym rynku siemię lniane z prawdopodobieństwem bliskim pewności pochodzi z odmian niskolinolenowych."[/b]

[url] http://www.olejedlaciebie.pl/index.php?nazwamenu=glowne&pageheader=Dla czego%20dieta%20dr%20Budwig%20nie%20zawsze%20skutkuje?&art=budwigniedzi ala.txt&kat=artykuly/olej/[/url]

:oNurtują mnie teraz wątpliwości co do tego, które siemię lniane będzie właściwe, czyli "niewybrakowane"..

Które siemię lniane kupować i gdzie?
Czy istnieje jakiś domowy sposób żeby sprawdzić, czy siemię lniane, które posiadam jest wysokolinolenowe, czy niskolinolenowe?


OdpowiedzCytat
Kinia781
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 9
14/06/2012 1:02 am  

Sama chętnie dowiedziałabym się czy są takie sposoby - dużo zależy na pewno od warunków przechowywania czyli nie na sklepowej witrynie na słoneczku 🙂

www.otreby.eu


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
14/06/2012 1:18 am  

A właśnie - odnośnie siemienia: podobno siemię lnianę firmy Sante nie jest modyfikowane genetycznie, stąd wnioskuję, że jest ono wysokolinolenowe [skoro odmiany niskolilonenowe powstały dopiero po mutacji :P], dlatego kupuję tylko takie i mam względną pewność, że nie jest to jakiś "mucio" :rotfl:

A czy warunki przechowywania mają jakiś większy wpływ na nasiona, skoro znajdują się one w szczelnej łupinie? Wydawało mi się, że ten problem raczej występuje z olejami.. hmm.


OdpowiedzCytat
Paulinaa1993
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 30
15/06/2012 1:07 pm  

Siemię sante jest ok, w ogóle ta firma jest w porządku
ja przechowuje w zamkniętej szewce w zamkniętym szczelnym klipsem opakowaniu, ale co oni z tym robili w sklepie to nie wiadomo
nie jestem np. przekonana do mielonego siemienia
ale olej lniany ten prawdziwy budwigowy z apteki polecam, trzeba go trzymać w lodówce i zjeść w przeciągu 3 miesięc i tylko na zimno (podgrzewany traci właściwości), a w sklepach już widziałam całą gamę olei lnianych w pięknych opakowaniach i "pro zdrowotnymi" hasłami reklamowymi


OdpowiedzCytat
Scansenmuseum
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 107
06/11/2012 11:22 pm  

Ponawiam, pytanie odnośnie moczenia siemienia lnianego przed zmieleniem w młynku. Jak długo moczyć ? W zimnej wodzie ?
Bo zrozumiałam, że ten proces jest konieczny aby było zdrowiej.


OdpowiedzCytat
abc
 abc
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2
08/01/2013 10:37 pm  

Owszem ryby morskie zawierają dużo Omega-3, ale tak jak pisali poprzednicy, by go nie zniszczyć, trzeba by praktycznie te ryby jeść [u]surowe[/u]. Wszelka obróbka termiczna w pierwszej kolejności likwiduje właśnie Omega-3.
Co do samego siemienia. Też kupuję Sante. Raz się skusiłem kupić z dużego worka na wagę w sklepie z różnymi nasionkami. Ale więcej tego błędu nie zrobię. Siemię było zanieczyszczone innymi drobnymi nasionkami, kawałeczkami chyba łodyg. Ręczne przebieranie tego, można porównać do znanego z bajek przebierania maku przez Kopciuszka.
Jak jem siemię? Wiadomo, że zmielone szybko traci właściwości. W lodówce nie przechowuję. Więc tuż przed zjedzeniem biorę młynek do kawy, wsypuje dwie łyżeczki nasion i mielę. Zmielone zalewam ledwie letnim mlekiem. Taką papkę zjadam łyżeczką. Ot i wszystko.
Jeśli chodzi o moczenie całych nasion, nie interesowałem się. Wiem natomiast, że po zmieleniu moczenie nie jest wskazane, gdyż w takiej papce wytwarzają się trujące związki cyjanowe.


OdpowiedzCytat
vegesmile
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 224
26/09/2013 6:00 pm  

A ja zachęcam do wejścia na vegestrefę. Nasza druga redaktorka napisała bardzo fajny artykuł o siemieniu 😉

http://www.vegestrefa.pl/1347/ziarnko-do-ziarnka-aby-zyskac-zdrowie-w-czym-tkwi-moc-siemienia-lnianego/

jestem lewakiem.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
26/09/2013 6:11 pm  

"...siemienia lnianego" = masła maślanego... 😛


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
06/11/2013 1:04 pm  

Jeżeli kupować, to który preparat?

[url] http://www.zdro-vita.pl/8937,olej-lniany-budwigowy-nieoczyszczony-1-l.html [/url]

czy

[url] http://www.zdro-vita.pl/21167,viridian-organic-omega-3-6-9-oil-200-ml.html [/url]
różnica w pojemności i cenie spora, ale może warto?


OdpowiedzCytat
sałatki
początkujący
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 11
13/12/2013 1:44 pm  

siemię lniane generalnie działa przeczyszczająco:) stosuje się siemie na kaszel. Po zagotowaniu robi się z niego taki kleik.

uwwielbiam słodycze:)


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 9 Wstecz Następny
  
Praca