Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

sokowirówka czy wyciskarka?  

Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  RSS

Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
21/07/2008 6:25 pm  

Bardzo możliwe , że to nie wątroba boli lecz drogi żółciowe, szczególnie od nadmiaru soku marchwiowego. Natomiast gdy pije się zbyt dużo soków kwaśnych (jablko) odzywają sie nerki. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
21/07/2008 7:24 pm  

ja juz od 3 tyg pije codziennnie sok marchwiowy na zmiane z burakiem a to selerem
jablka jadam jako cale owoce tez codziennie
to moj zwyczaj
czytalam ze codziennie powinno sie jablko jedno zjadac.
Chyba juz sie oczyscilam dawno i nico mnie nie boli w ogole jem zdrowo wiec z czego mialoby sie oczyszczac heheheeh. Ale za to skore mam pomaranczowa i tez dobrze taki soczek przygotowuje do opalania czytalam. A wlasnie w sobote lece na wakacje. 😛


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/07/2008 8:31 pm  

Ponoć pomarańczowa skóra to nie efekt karotenu, a wyrzut żółci przez skórę. Po szpinaku nie robimy się zieloni, więc po marchewce nie powinniśmy być żółci.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
21/07/2008 8:40 pm  

" Sok z marchwii powoduje żółknięcie skóry, ale jest to objawem tego, że w organiźmie było dużo złogów. Sok z marchwii oczyszcza organizm, a substancje toksyczne zostają wydalone przez pory skóry. Te rozpuszczone toksyny są koloru żółtego lub pomarańczowego i dlatego jesśli w organizmie było dużo złogów. to w wyniku picia soku z marchwi skóra może pożółknąć. kiedy wszystkie substancje zostają wydalone (6 miesięcy do roku) to skóra powraca do naturalnej barwy.... "


OdpowiedzCytat
Michal
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1
31/07/2008 1:45 am  

[b]A może inaczej po obejrzeniu filmu
[url] http://www.nwjcal.com/video_pages/video/demonstration_large.wmv [/url]
wnioskuje ze ten sam efekt można uzyskać używając

maszynki do mielenia i prasy do owoców miękkich

praski ręczne wyglądają tak
np.[url] http://old.wino.org.pl/frames/prasa.htm [/url]
są też hydrauliczne ale droższe

Maszynki do mielenia
niestety ręcznej mocnej maszynki już się nie kupi, bo plastikowe plastikowe są kiepskie
choć nie które plastikowe rozdrabniacze całkiem dobrze sobie radzą
Marchew po przejściu przez maszynkę powinna mieć postać taka jak owoce miękkie czyli łatwą do wyciśnięcia

w taki sposób to można na grządce sok robić 🙂

Jeśli chodzi o soki (z informacji o na temat "pamięci wody") to samo wirowanie zmienia strukturę wody to jest równoznaczne ze zmianą bioinforamicj( a dokładnie w tym wypadku kasowanie)

[/b]

[edytowane 30/7/2008 przez Michal]


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
31/07/2008 6:39 pm  

" Sok z marchwii powoduje żółknięcie skóry, ale jest to objawem tego, że w organiźmie było dużo złogów. Sok z marchwii oczyszcza organizm, a substancje toksyczne zostają wydalone przez pory skóry. Te rozpuszczone toksyny są koloru żółtego lub pomarańczowego i dlatego jesśli w organizmie było dużo złogów. to w wyniku picia soku z marchwi skóra może pożółknąć. kiedy wszystkie substancje zostają wydalone (6 miesięcy do roku) to skóra powraca do naturalnej barwy.... "

He chyba nie miałam zatem złogów bo ostatnio na okrągło wcinam marchewkę a moja skóra jest bez zmian:)

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Greeney
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 59
20/10/2009 10:30 pm  

Ahh. Ja mam sokowirówkę firmy Zelmer i tak jakoś żal (xD) mi robić w niej soki, bo z tylu marchewek wychodzi słoik soku i cała kupa suchych wiórów, które trzeba wyrzucić, bo chyba raczej się z nich nic nie da zrobić... (?)
I mam wtedy takie wrażenie, że wolę zjeść całą marchewkę niż pół wyrzucać. ^^

[edytowane 20/10/2009 przez Greeney]

A też mi się teraz przypomniało, jak jest zdrowiej? Jeśli przepuszczę np. jabłko przez sokowirówkę, czy zmiksuję 'ręcznym' blenderem?

[edytowane 29/10/2009 przez Greeney]

[img]http://img190.imageshack.us/img190/7118/thebeatlesbanwa4.jpg[/img]


OdpowiedzCytat
krystyna
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 23
12/11/2009 4:23 am  

A czy arbuz nadaje się na sok i z czym go zmieszać ?
Jabłek niestety nie mam .Mam maliny , może wiśnie , warzywa jakieś typu marchew ,buraczek.
Jakie są smaczne połączenia które wy pijecie?

Ja uwielbiam sok z arbuza, robie w sokowirówce. Bez dodatków, taki mi najlepiej odpowiada. Pycha! I bardzo zdrowy, przy odwodnieniu - nawilża, przy nadmiarze wody w organizmie - usuwa opuchlizny, dzięki oczyszczaniu nerek.
Ważne by arbuz był dojrzały, zresztą to samo z innymi owocami. Dojrzałe najlepsze.

krystyna


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
17/09/2010 7:58 pm  

a co powiecie na to:
http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/sokowirowki-i-wyciskarki/dla-domu/wyciskarki-jednoslimakowe/matstone-6-in-1-deluxe
???

sam znalazlem 😛 troche tansza niz 2000 zl, a chyba niezla jest

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
17/09/2010 9:23 pm  

Ja mam tę: http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/sokowirowki-i-wyciskarki/dla-domu/wyciskarki-jednoslimakowe/omega-8006

Jest świetna! Soki pychota. 🙂

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
20/02/2015 2:17 pm  

Jeśli chodzi o soki (z informacji o na temat "pamięci wody") to samo wirowanie zmienia strukturę wody to jest równoznaczne ze zmianą bioinforamicj( a dokładnie w tym wypadku kasowanie)

Może mi ktoś logicznie wytłumaczyć o co chodzi z tą "pamięcią wody" i "zmianie struktury wody" podczas wirowania?

A odnośnie soków, to ja wypijam tylko sok z marchwi z sokowirówki. Soki ze sklepów z gotowanych marchewek są obrzydliwe, natomiast ten z sokowirówki jest orzeźwiający, smaczny i świeży.

Co do soków z owoców, to jakoś wolę zjeść w całości. Ale nie bardzo też rozumiem zmartwienia, że w wyrzucanych wiórach też są jakieś witaminy. Witaminy znajdują się w soku komórkowym, to co się wyciska to esencja przyswajalna przez ludzi, wyrzuca się jedynie włókna celulozy = błonnik, które poza stymulacją układu pokarmowego nie spełniają żadnej istotnej funkcji. Energii z błonnika i tak nie potrafimy czerpać.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
20/02/2015 4:39 pm  

Nie oczekiwałabym logicznego wytłumaczenia, to brzmi jak pseudonaukowy bełkot straszący trudnymi słowami.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
30/03/2015 12:42 am  

Po raz pierwszy [i]wysokowirowałam[/i] sok z pomarańczy i chyba zaczynam rozumieć sens powstania takich urządzeń jak wyciskarki. Sok z pomarańczy miał bardzo dziwny posmak, którego nie potrafie zidentyfikować.. myślę że owoce jednak lepiej by było wyciskać.

Ale co do marchewek to raczej chyba nie nadają się one do wiciskarek? (Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić) A to właśnie z nich sok lubię najbardziej.. tak więc mi sokowirówka póki co w zupełności wystarczy, a soku z owoców znów przez dłuugi czas po prostu nie zrobie.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
30/03/2015 12:58 am  

Wyciskarka do warzyw? Jak najbardziej!
Sok z marchewki zrobiony samemu jest nie do podrobienia.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
30/03/2015 1:09 am  

Nie do podrobienia tak jak sok z marchewki, buraka i jabłek :casstet:
Uraz z dzieciństwa na całe życie, nie wiem co mamie strzeliło, żeby dzieciom podawać taki miks 🙂
Każde warzywo bardzo lubię, ale w takim połączeniu ohyda. A poza tym z sokowirówek ( przynajmniej jakieś 15 lat temu, nie wiem jakie są teraz bo nie mam) przedostawał się taki osad, gęsty i taki wyraźny że tego nie dało się pić.
Ale to tylko moje odczucia, może komuś smakuje takie połączenie?


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca