Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wegetarianizm i suplementy  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Goha
 Goha
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
13/12/2006 6:53 pm  

Ciekawi mnie jak radzicie sobie z suplementacją w diecie głównie w białka. Czy korzystacie z jakiś odżywek białkowych, albo w ogóle czegoś oprócz soji?
Ja ostatnio zetknęłam się z firmą Herbalife. Czy ktoś z was miał już z tym styczność?


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
13/12/2006 7:11 pm  

A o co chodzi,masz jakis problem z bialkiem,jestes sportowcem wyczynowym czy cos?jesl itak to zajrzyj na wegesport.pl Na diecie wege raczej nie powinny ci zadne niedobory bialka grozic,generalnie wiekszosc ludzi raczje spozywa za duzo bilka niz za malo..


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
13/12/2006 7:14 pm  

suplementacja białka? odżywki białkowe? a to ci heca.
Niedobór białka to mit, zazwyczaj człowiek spożywa więcej białka niż jego organizm jest w stanie przyswoić.
Poczytaj sobie uważnie ten temat:
[url=modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=1327]www.wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=1327[/url]

Czy jemy cokolwiek oprócz soi?
Ech, dużo białka jest w innych strączkowych: różne odmiany fasoli, cieciorka, groch, wreszcie produkty zbożowe. Kto powiedział, że wegetarianie objadają się soją? Jest tyle możliwości. Pozdrawiam.

Ps. I poczytaj sobie dyskusje na forum w dziale Kuchnia i odżywianie.

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Goha
 Goha
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
13/12/2006 7:21 pm  

🙂 No wiem że troche niedoedukowana jestem w tych sprawach dlatego piszę, a podobno żadne pytanie nie jest głupie.
Dziękuje za linki do stron.


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
13/12/2006 10:53 pm  

jak juz kolezenstwo napisalo odzywki bialkowe nie sa potrzebne

i pytaj dalej 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/12/2006 3:35 am  

Raczej B12 się zainteresuj 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
22/12/2006 1:19 pm  

🙂 Ritch sama po sobie widzę, że po przejściu na veganizm mam więcej energii i wogóle znacznie lepiej się czuję. A co do suplementów to nie mam zamiaru brać żadnych, nie ma takiej potrzeby;) Pozdrówki!!
😉


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
22/12/2006 6:30 pm  

Siwcia - B12 jest potrzebne. Nie ma sensu eksperymentować na sobie.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Olaaa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 114
24/12/2006 5:38 pm  

Siwcia, jeśli czujesz się lepiej to naprawdę cię podziwiam... Ja jestem wegetarianką od dawna i niedawno zaczęłam czuć się w zasadzie źle. Mleko sojowe piję sporadycznie, nie łykam żadnych pastylek, nie jadam kiełków ani kotletów sojowych... Właściwie mój wegetarianizm polega na tym, że nie jem mięsa i większości słodyczy, czyli wszystkiego, czego wege się wystrzega... Może to błąd... Sama nie wiem...


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
22/06/2010 1:04 am  

Od jakiegoś czasu regularnie nękają mnie zajady. Doszłam do wniosku, że zdrowa, właściwie zbilansowana dieta ( przynajmniej wg.mnie ) nie daje rady. W związku z tym chciałabym zapytać czy znacie , stosujecie jakieś w 100 % wege witaminy, które uzupełniają ogólne niedobory ( chociaż sama nie wiem jakie mogą one być ). Od razu dodam , że niedawno robiłam szczegółową morfologię i wyniki były ok.

Czekam na rady.

[edytowane 25/9/2011 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
22/06/2010 1:26 am  

Od jakiegoś czasu regularnie nękają mnie zajady. Doszłam do wniosku, że zdrowa, właściwie zbilansowana dieta ( bynajmniej wg.mnie ) nie daje rady. W związku z tym chciałabym zapytać czy znacie , stosujecie jakieś w 100 % wege witaminy, które uzupełniają ogólne niedobory ( chociaż sama nie wiem jakie mogą one być ). Od razu dodam , że niedawno robiłam szczegółową morfologię i wyniki były ok.

Czekam na rady.

Mialam ten problem pól roku temu. Wlaczylam najpierw b2, pozniej jeszcze zelazo (morfologia byla w normie), i dlugo nic nie pomagalo. I zaczelam miec mozliwosc zywic sie daniami organic i co najwazniejsze roznorodnymi (sama dla siebie tylko tak bym nie gotowala). i w koncu minelo.
Mozna miec morfologie w porzadku, a mimo to ogromne niedobory czy to zelaza, czy witamin, z b12 i innymi wlacznie.
Zrób sobie badania na ferrytyne i zelazo.
B2 w najoiekszych ilosciach wystepuje w mlecznych, wiec postaraj sié já spozywac w wiekszych ilosciach z innych zródel, jesli mleczne ograniczasz.

[edytowane 21/6/2010 przez an]

ania


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
22/06/2010 10:41 pm  

No właśnie od jakiegoś czasu znowu piję więcej mleka - zajady wówczas mijają , ale kiedy tylko odstawiam mleko i jego przetwory zajady znowu wracają. Chyba po prostu mam organizm, który weganizmu by nie przyjął.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
24/06/2010 5:56 pm  

hm.. ja zauważyłam, że kiedyś dość często robiły mi się zajady.. Brałam jakiś preparat z drożdży (nie pamiętam już jaki bo to było dawno) i pomagało, ale teraz trochę inaczej się odżywiam (więcej warzyw, owoców, strączków, pełnoziarnistych rzeczy i orzechów) jest lepiej i rzadko kiedy mam zajady, najczęściej jak mam mało czasu, co przekłada się na to, że gorzej jem a poza tym stres, niewyspanie (patrz sesje) i w efekcie czasem mam zajady albo częściej afty;/ I podobnie jak hipiska zauważyłam, że jak jem mniej przetworów mlecznych potrafią pojawić się zajady... Może niektórym weganizm nie jest wskazany? Bo o ile niektórzy są weganami i czują się świetnie, nawet nic nie suplementując to inni mają niedobory nawet jak biora tą nieszczęsną B12, o której się mowi tyle.. Każdy organizm jest inny i każdy postępuje według własnego sumienia i potrzeb organizmu..
a tak wracając do suplementów to ja zażywam B12 samą (Naturell) albo Chela-Ferr (zelazo+kw. foliowy+B12+B6+ wit C), mam też falvit bo kiedyś mi lekarz zalecił ale z takich wielowitaminowych preparatów kto wie ile się wchłonie...

Przy okazji witam na forum i pozdrawiam jako, że jestem tu nowa;)


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
06/09/2011 2:45 am  

Lips (tabletki i maść) pomógł mi na zajady praktycznie od razu. Czy to znak, że nie jest to grzybica, a niedobór witaminy B2? Możliwe też, że brak mi innych witamin, w tym np.cynku, bo zauważyłam też białe plamki na paznokciach. W związku z tym zaczynam suplementować.
Chyba najlepsza będzie spirulina, aczkolwiek jeszcze się zastanowię, na razie wybiorę do końca Lips.
Z tego co czytałam, spirulina nie zawiera żadnych składników odzwierzęcych, więc pewnie będzie ok. Nie wiem tylko czy brać ją cały czas czy też np. robić miesięczne przerwy? I czy wystarczy stosowanie 1 tabletki dziennie (zawsze lubię minimalizować ilość tabletek).
Myślałam, że moja dieta obędzie się bez suplementów, ale niestety póki co nie do końca się to sprawdza.

[edytowane 5/9/2011 od hipiska]

[edytowane 5/9/2011 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/09/2011 3:05 am  

Spirulina OK, ale 1 tabletka to za mało, o ile sobie przypominam, dawka wynosiła nawet kilkanaście. Tyle że trzeba z tym uważać, bo zawiera analogi B12, co przy słabej podaży B12 może spowodować problemy - one zastępują B12, ale nie spełniają tych samych funkcji, za to wtedy witamina może się gorzej przyswajać, bo organizm jakby się myli (z tego co wiem, choć jeśli ktoś ma inne dane, to proszę sprostować). Jeśli łykasz spirulinę w tabletkach, to trochę tak, jakbyś jadła dajmy na to szpinak czy pietruszkę, to nie jest chemiczny suplement 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca