Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

PEPSI i CocaCola  

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Elven3
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
30/01/2007 6:04 pm  

Od czasu do czasu pijam, ale słyszałem że zdecydowanie lepiej nadaje się do odrdzewiania co może świadczyć o tym, że i dla naszego organizmu nie jest obojętna.


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
30/01/2007 6:31 pm  

Od 4 lat nie pije koka koli bo gdzies przeczytałam że sponsoruja rasistowskie organizacje...
teraz jednak kiedy wiem już więcej, widzę że sensownie jest dzisiaj kupować wszystko jak leci albo Nic. z tą colą chce być jednak konsekwentna.


OdpowiedzCytat
czarna
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 188
31/01/2007 12:36 pm  

Bleeeeee :casstet:

Live and let live!


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
14/08/2008 4:58 pm  

Nie piję tego ,od dawna ,brzydzę się 😛

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
14/08/2008 5:28 pm  

Mój ojciec jest wielkim fanem pepsi. Pije ją już od 17 lat . Zaznaczam ,że nie pije nic innego ( kawy, herbaty , soków , wody ) Czasem weźmie łyczka kawy od mojej mamy.
W ciągu dnia to tak ze dwa litry jak nie więcej. Nie da sobie nic tłumaczyć . Na szczęście nie choruje na żołądek ( no może czasem zgaga ) ale to raczej od jedzenia.
Kupuje ja całymi zgrzewkami. Jest chyba uzależniony bo nie wiem jak to wytłumaczyć. 😡


OdpowiedzCytat
Kudłacz
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 139
14/08/2008 5:45 pm  

WYZYSK. KAPITALIZM, NĘDZA!!! Nie biore do ust takich ścierw.. A po drugie nie sponsoruje firm które przyczyniają się do degradacji środowiska!!!

Zestawienie kapitalizmu, najwydajniejszego systemu w historii ludzkości z nędzą jest równie udane co woła z karetą. Pysznej coli zawsze chętnie się napije a i w warsztacie zastosowanie dla niej znajdę. Co do rzekomego "wyzysku" to dopóki ktoś godzi się pracować choćby i za centa na godzinę, nie widzę przeszkód. Przymusu nie ma a szanować wolną wolę pracownika trzeba!

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
14/08/2008 5:56 pm  

Na szczęście, świat powoli odchodzi od takiej przeterminowanej, dziewiętnastowiecznej formy kapitalizmu 🙂

Stąd między innymi ruch Fair Trade, i coraz więcej świadomych konsumentów, bojkotujących takie koncerny jak Coca-Cola i Nestle.

W tym, moja skromna osoba 😉

A tu, dla zainteresowanych, polska strona ruchu na rzecz świadomej konsumpcji:

www.zielonasiec.pl

[edytowane 14/8/2008 przez Kociaczek]


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
14/08/2008 7:00 pm  

co do caco-coli kilka faktów:
1.zabija popryskane nią robaki
2. po wypadkach samochodowych kanadyjscy policjańci używają jej do rozpuszczenia krwi na asfalcie ^^
3.ząb wrzucony na godzinę do coli rozpuszcza się

ja tam tego nie piję bo jest niezdrowe, właściwie to od dziecka tego nie piję odkąd wujek powiedział mi jak byłam mała że zęby się od niej robią jak gąbka a mi od razu stanął przed oczami widokjak się uśmiecham a zamiast zębów mam gąbki do kompieli właśnie 😎 uraz w każdym razie pozostał 😎

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
15/08/2008 2:39 am  

ja pije cole i czasem pepsi ale ogolnie porownojac do reszty moich napojow to rzaaaaaadko


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
15/08/2008 12:38 pm  

Już od bardzo dawna nie pije Pepsi, Coca coli i innych (np. Fanta i Sprite).Po wypiciu zostaje nieprzyjemne uczucie na zębach, nie wiem czy to jakiś osad cukru?
Niedawno piłem polską podróbkę coca coli, bo strasznie chciało mi się pić, a innego napoju kolega nie miał ;).

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
15/08/2008 1:00 pm  

Ja ostatnio jak byłam na dysce to nic oprócz tych słodkich soków i napojów nie mieli żadnej wody mineralnej ,i wypiłam ale nie smakowało mi i po łyku odechciało mi się pić 😉

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Baby_lemonade
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 35
17/08/2008 5:17 pm  

Pije b. rzadko, po tych syfach bola mnie plecy/kregoslup.


OdpowiedzCytat
Saint
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 31
06/01/2009 8:34 pm  

3.ząb wrzucony na godzinę do coli rozpuszcza się

Zawiodę Cię, ale to nieprawda 😉

Żyję dla: Mojej TZ/ szkolenia psów/ koszykówki/ fotografii... To takie jasne - znajdź w sobie pasję..


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
06/01/2009 8:50 pm  

Kilkakrotnie spotkałam się z tym, że farmaceuci zalecają picie pepsi w przypadku biegunki i problemów z żołądkiem. Czyżby działała jak "odrdzewiacz" i oczyszczała żołądek? 😮


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
06/01/2009 9:12 pm  

Hm
pediatrzy czasami polecaja odgazowana pepsi czy cole przy zatruciu czy lambliach, ale nie jest to napewno uznana metoda lecznicza :). Ja osobiscie bardzo lubie te napoje, byl moment ze prawie bylem od niej uzalezniony (tzn w pracy mialem nieograniczona ilosc tego napoju do picia) i potrafilemtego wypic 2 litry na dzien, potem pilem duzo i pewnego razu uznalem, ze nie nalezy przesadzac - dlatego przez rok nie tknalem tego napoju - choc mnie ciagnelo. Teraz od czasu do czasu pije ten napoj (bo mi smakuje) ale staram sie to robic okazjonalnie.
Aha kiedy byl wczesniej tez taki moment ze mnie odrzucalo od coli i pepsi. Jako mlody chlopak bylem na mistrzotwach slaska w szachach gdzie sponsorem byl producent coli czy pepsi (nie pamietam) pilem litrami ten napoj w hotelu do sniadania, przy grze w szachy (1 partia w szachy kilka godzin siedzenia w stresie i cola (pepsi) pite bez ograniczen) do obiadu oczywiscie ten sam napoj do kolacji podobnie, w pokoju tez:))
Potem mnie mdlilo na widok coli


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca