Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

PEPSI i CocaCola  

Strona 3 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/01/2009 11:50 pm  

No tak, tak wygląda dbanie o zdrowie u lekarzy tudzież przyszłych lekarz, skąd ja to znam 😉
Rzeczywiście cola pomaga przy tzw. grypie żołądkowej - na czym to polega - nie wiem, ale wielu osobom tylko to wchodzi podczas tej choroby, wszystko inne szybko opuszcza żołądek tą samą drogą 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
trewq
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 2
10/01/2009 8:46 am  

Kilkakrotnie spotkałam się z tym, że farmaceuci zalecają picie pepsi w przypadku biegunki i problemów z żołądkiem. Czyżby działała jak "odrdzewiacz" i oczyszczała żołądek? 😮

z tego co wiem to właśnie dentyści zalecają picie coca coli jeśli ktoś nosi aparat na zębach, żeby go właśnie odrdzewić.
Jeśli chodzi o mnie to ja cole piję bo mi się lepiej pracuje i nie robię się senna po kilku minutach pracy:P

http://alejka.pl/zelmer-juice-master-176-6-srebrna.html


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
10/01/2009 12:55 pm  

Ale nie wolno pić coli, jeśli ma się wrażliwe zęby albo odsłonięte szyjki.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
10/01/2009 1:47 pm  

To ja chyba w ogóle nie powinnam nawet patrzeć na colę 😮 Mam bardzo wrażliwe zęby. U stomatologa jestem 2-4 razy w roku... 🙁 Czasem sobie pozwalam bo mi smakuje ale od razu biegnę myć zęby.


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
10/01/2009 2:13 pm  

Bellis, ja mam to samo 🙁 Więc piję colę może dosłownie raz , dwa w roku przy jakichś imprezach - ostatnio jednak się skusiłam i teraz to się okrutnie mści, muszę iść szybko do dentysty :/ Aha, nie wolno myć zębów od razu po wypiciu coli, bo tylko pogarszasz sytuację - cola powoduje zmiękczenie szkliwa i Ty, myjąc zęby od razu po wypiciu dodatkowo niszczysz to szkliwo, pocierając szczoteczką. Trzeba odczekać jakieś pół godziny : )


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
10/01/2009 2:26 pm  

Totalnie mnie powaliłaś teraz z tym myciem... 😮
Zdrowe czy nie ale jakie dobre 😛
Zawsze jak się ma niedobór kofeiny to można pić kawę nie musi to być cola.


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
10/01/2009 2:47 pm  

Cola to paskudztwo. :casstet:

Jak byłam młodsza, to ją uwielbiałam.
Po przejściu na wege piłam ją od czasu do czau jeszcze przez pół roku,
potem zrobiłam odwyk.
Jakiś czas temu w domu do picia była tylko Pepsi mojej mamy.
Kiedy jej spróbowałam - uwierzcie - nie smakowała mi.


OdpowiedzCytat
agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
10/01/2009 4:39 pm  

Jak chodzi o coca-colę,to istnieją apele Palestyńczyków,dotyczących między innymi bojkotowania tego produktu. Jak ktoś lubi ten typ napojów to lepiej sobie wypić Hopcolę,na pewno lepsza. Ale przecież coca cola to syf,a do tego koncern ten ma wiele na sumieniu.

więcej info:
http://www.killer-cola.info/turcja

p.s lepiej sobie samemu zrobić soczek,albo wypić yerbę 😉

lady vegan


OdpowiedzCytat
Mayka
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 162
10/01/2009 7:01 pm  

Rzeczywiście cola pomaga przy tzw. grypie żołądkowej - na czym to polega - nie wiem, ale wielu osobom tylko to wchodzi podczas tej choroby, wszystko inne szybko opuszcza żołądek tą samą drogą 🙂

Też tak słyszałam i wypróbowałam kilka miesięcy temu właśnie podczas grypy żołądkowej. Cały czas było mi niedobrze, nawet po zwykłej wodzie i kiedy napiłam się coli, od razu zrobiło mi się lepiej i przestałam wymiotować.


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
10/01/2009 7:13 pm  

Totalnie mnie powaliłaś teraz z tym myciem... 😮

A, i to się tyczy nie tylko coli, lecz także wszystkiego, co jest kwaskowate typu jabłko czy cytryna.


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
10/01/2009 11:28 pm  

Dokładnie chodzi o zakwaszanie srodowiska


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
11/01/2009 1:38 am  

Czyli cola działa na takiej zasadzie jak substancje wydzielane przez bakterie w jamie ustnej i powodujące próchnicę???


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
11/01/2009 1:54 am  

Nie wiem jak działają te substancje 😀 ale mówię to, co przeczytałam w jakimś poważnym piśmie kiedyś 😉


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
11/01/2009 3:10 am  

to się tyczy nie tylko coli, lecz także wszystkiego, co jest kwaskowate typu jabłko czy cytryna.

Dorzucić by można jeszcze jogurt czy kefir. 😉


OdpowiedzCytat
zWiErZaKoMaNkA
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
11/01/2009 9:57 pm  

W tamtym roku w lato opijałam się colą. Od sierpnia tamtego roku nie pije nic gazowanego (czasami zdarzy się tylko wodę gaz.). Wole herbatę i soki ^^

Pomoc zwierzętom!-[url]www.pomozmy-zwierzeta.blog.onet.pl[/url]

[b]Aukcja na rzecz dobermanów ze schronisk! [/b]
[url]www.stylingart.nazwa.pl/doberman/viewtopic.php?p=35900#35900[/url]


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 5 Wstecz Następny
  
Praca