Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

PEPSI i CocaCola  

Strona 5 / 5 Wstecz
  RSS

MyszoSkoczeK
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 30
12/03/2012 6:55 pm  

Ja coca-cole pije litrami.Wiem, ze jest bardzo nie zdrowa i słyszałem ze wypłukuje magnez ale po prostu ją lubie...


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
12/03/2012 7:37 pm  

Ja kupuję czasami - jako odrdzewiacz jest idealna (nie ma w tym ironii).

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
13/03/2012 12:01 am  

Dokładnie - koledzy używają do odrdzewiania podzespołów rowerowych (najtańsze). Mi polecano ten specyfik bo sztyca się zapiekła, ale dało radę przy użyciu WD-40.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/03/2012 11:32 am  

Ja coca-cole pije litrami.Wiem, ze jest bardzo nie zdrowa i słyszałem ze wypłukuje magnez ale po prostu ją lubie...

Albo to uzależnienie. Jest wiele osób uzależnionych od coli, i jest to bardzo ciężko rzucić, wbrew pozorom.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
13/03/2012 12:06 pm  

Ja coca-cole pije litrami.Wiem, ze jest bardzo nie zdrowa i słyszałem ze wypłukuje magnez ale po prostu ją lubie...

Albo to uzależnienie. Jest wiele osób uzależnionych od coli, i jest to bardzo ciężko rzucić, wbrew pozorom.

Od coli czy od kofeiny?
edit. a może od cukru? BO słyszałem że cukier też uzależnia.
Ja piłem kiedyś sporo coli. Tak z 1 litr dziennie przy najmniej. Ale przestałem ze względu na kofeinę i dużą zawartość cukru.

[edytowane 13/3/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
13/03/2012 12:27 pm  

Zarówno kofeinę jak i cukier można zastąpić innymi produktami, więc nadal nie rozumiem uzależnienia od kokakoli. A może to raczej kwestia psychologii społecznej? 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
13/03/2012 12:29 pm  

Zarówno kofeinę jak i cukier można zastąpić innymi produktami, więc nadal nie rozumiem uzależnienia od kokakoli. A może to raczej kwestia psychologii społecznej? 😉

uzależnienie od hamerykanskiego stylu życia? 😛


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/03/2012 12:42 pm  

Nie wiem, czy bardziej od kofeiny czy od cukru - chyba od całości, bo kawą nie daje się zastąpić. Ludzie tego po 2 litry piją.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
13/03/2012 1:13 pm  

A może uzależnienie od odrdzewiacza ;)? Chociaż typowe specyfiki (nie kola) po wypiciu litra powodowałyby pewnie zjazd w zaświaty. Także moja teoria jest mocno naciągana. Cukier uzależnia.

BTW. Spotkałem się ze stwoerdzeniem, że cukier powoduje zdenerwowanie a nawet agresję. Czy ktoś się też z tym spotkał?

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
13/03/2012 1:16 pm  

A może uzależnienie od odrdzewiacza ;)? Chociaż typowe specyfiki (nie kola) po wypiciu litra powodowałyby pewnie zjazd w zaświaty. Także moja teoria jest mocno naciągana. Cukier uzależnia.

BTW. Spotkałem się ze stwoerdzeniem, że cukier powoduje zdenerwowanie a nawet agresję. Czy ktoś się też z tym spotkał?

Ja tylko z tym, że w nadmiarze uzależnia, no i oczywiście szkodzi na zęby. I to dosyć często się z tym spotykałem. Ale jeżeli uzależnia, to może też powodować zdenerwowanie, bo to też jest powodowane przez oddziaływanie na OUN.

[edytowane 13/3/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
14/03/2012 3:34 am  

BTW. Spotkałem się ze stwoerdzeniem, że cukier powoduje zdenerwowanie a nawet agresję. Czy ktoś się też z tym spotkał?

Spotkałam się nawet z opiniami obalającymi te stwierdzenia
cukier, słodycze (węglowodany) sprawiają że stajemy się łagodniejsi, bywa, że wręcz senni

(czytałam o tym w książce J.Carper, która cytowała w niej wypowiedzi badaczy itp)

ania


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/03/2012 11:13 am  

No tak. To typowe dla naukowców. "cukier krzepi" , też już było.
Mięso ryb też na przemian jest zdrowe i niezdrowe...


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
14/03/2012 4:22 pm  

Argument wpływu cukru na poziom agresji usłyszałem w filmiku-wykładzie na YT Agnieszki Biernat (dietetyk) "ABC Weganizmu" i to była nowość. Przejrzałem później internet chcąc potwierdzić to i kicha. Za to było pełno informacji m.in. takie, które podała An.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/03/2012 5:10 pm  

A może agresja występuje dopiero podczas spadku poziomu cukru?
Jeżeli uzależnia, to było by to sensowne. Najpierw jest błogość, a potem złość.


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 5 Wstecz
  
Praca