Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jak... przytyć?  

Strona 3 / 6 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/04/2007 1:36 am  

Strasznie chciałabym mieć taki problem. Ale przytycie nie jest dla mnie żadnym problemem i wcale nie muszę tego osiągać w niezdrowy sposób (mąka, cukier +tłuszcz). Wystarczy mi zwykłe jedzenie - węglowodany i warzywa. Tzn. ryż, kasza, makaron i ziemniaki.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
krówka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
19/04/2007 3:40 pm  

Też zawsze byłam szczuplutka i nie potrafiłam przytyć, ale ku mojej wielkiej radości przybylo mi ostatnio 2 kilo:D Wystarczyło zacząć jeść regularnie posiłki i nie odpuszczać sobie obiadów...:)

[edytowane 22/4/2007 od krówka]


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
10/07/2007 6:06 am  

Ja za to mam coś ok. 168 cm i ważę ok. 40 kg.
Dość mało, ale urodziłam się z tym. Ale przed przejściem na wegetarianizm ważyłam mniej. Jeżeli chodzi o zapychanie się chipsami, orzechy i inne w/w propozycje, to nie zawsze są skuteczne. Jedynie sport. Staram sie biegać wieczorami, ale niestety nie zawsze mam czas :/, po biegach od razu jem, coś wysoko kalorycznego, po jakimś czasie da się przytyć ;D
Kredka, nie przejmuj się! Jeżeli ktoś powie, że jesteś chuda/brzydka, to powiedz, że musi iść do okulisty, bo mu wzrok nawala ;p
Dopóki nie jest Ci źle ze sobą, to jest w porządku. Ja się czuję świetnie, bardziej witalnie, lżej na duchu, a chyba tutaj o to chodzi?!

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/07/2007 2:17 pm  

Ubawiłaś mnie Nantosvelta, bieganie jako sposób na przytycie :> W innym wątku na pewno ktoś poleca je na schudnięcie (oczywiście jako panaceum).
Swoją drogą niedowaga ma też złe skutki zdrowotne - kobieta powinna mieć przynajmniej 16% tkanki tłuszczowej, gdyż inaczej układ hormonalny się psuje.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
10/07/2007 7:05 pm  

Ja mam ten sam problem...waze 40kg przy 155cm (mam 15 lat). i ciagle wszyscy sie ze mnie smieja ze jestem chuda, jak dziecko (w koncu nim jestem, ale chodzi o takie mniejsze 😉 To jest straszne, zrobilabym wszystko zeby przytyc. ;( jem duzo, tłusto i słodko..i nic to nie daje...Nadal jestem chuda ;( Dorosli mi mowia ze jestem w sam raz ale wg BMI mam niedowage (17)...


OdpowiedzCytat
karotka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 84
10/07/2007 8:12 pm  

ja mam 176m wzrostu i 57kg...według BMI mam 18,38 (czuli blisko minimum=18,5), ale i tak uważam, że to za mało i chciałabym trochę przytyć. Z tym, że już wolę zachować taką wagę nż przytyć i mieć okropny cellulit, lub przytyć tylko na bruszku lub tyłeczku przy żadnej zmianie na "klatce piersiowej" 😀

ale cóż.. nie ma co narzekać, chciałabym być niższa, ale to nie jest możliwe, więc się pogodziłam z całą sobą (włącznie z chudymi, długimi rączkami i stopami) 😛


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
10/07/2007 11:46 pm  

Ubawiłaś mnie Nantosvelta, bieganie jako sposób na przytycie :> W innym wątku na pewno ktoś poleca je na schudnięcie (oczywiście jako panaceum).

Wprost przeciwnie, to ma sens 🙂
W ten sposób można zwiększyć sobie masę mięśniową i poprawić apetyt. Ale ważne jest, żeby po bieganiu zjeść sycący posiłek. No i również nie biegać całkiem na głodniaka, a z lekko wypełnionym żołądkiem.
Inne sporty mogą również być pomocne.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
11/07/2007 12:40 am  

A bieganie z pustym żołądkiem to jakieś nieprawidłowe jest? 😛
Obecnie nie biegam, bo zapadłam na "nie-chce-mi-się'izm", ale gdy biegałam to było to możliwe tylko na czczo, bo mój pokręcony organizm na spory wysiłek reaguje mdłościami, gdybym wtedy coś w żołądku miała znalazłoby to swoje ujście 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/07/2007 1:12 am  

No tak, tylko jak się poleca wysiłek fizyczny jako sposób na schudnięcie, to należy dodać, że nie wolno potem jeść (albo jeść malutko), bo jeść się chce i to bardzo.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
e-anandas
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 195
11/07/2007 1:26 am  

Przede wszystkim to trzeba jesc CZESTO czyli kilka posilkow dziennie i o JEDNAKOWYCH GODZINACH wtedy uzyskasz szybko efekt. Oczywiscie duzo sie ruszac wtedy, zdrowo-miesniowo przytyjesz a nie obrosniesz w tluszcz. Pozniej tez nie stracisz tak szybko wagi. Zapytaj sportowcow oni wiedza najlepiej, mialem kolegow zapasnikow, bokserow ktorzy jedli codziennie na sniadanie dwa talerze owsianki i kilka bananow tak im kazal trener i rosli jak na drozdzach, oczywiscie jedli tez inne rzeczy ktore zawieraly duzo bialka. Owsianka jednak dziala cuda, nie bez przyczyny kon je duzo owsa :)))

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/07/2007 1:40 am  

Dziwi mnie to, że to samo zaleca się osobom odchudzającym się :>
Generalnie uważam, że najszybciej tyje się od węglowodanów - chleb, makaron itp.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
11/07/2007 1:46 am  

Czytałam, że od samych węglowodanów nie, ale połączonych z tłuszczem


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/07/2007 1:59 am  

No tak, podobno, choć w moim przypadku to bez różnicy, potrafię przytyć na czystej zupie jarzynowej.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
11/07/2007 2:44 am  

Dziwi mnie to, że to samo zaleca się osobom odchudzającym się :>

Dokładnie to samo miałam napisać! 😀
Kiedyś w jakiejś gazecie(Shape ) dorwałam artykuł dla osób chcacych przybrać na wadze i faktycznie wszelkie wskazówki, dotyczące ilości posiłków,ich częstotliwości,tego co mają zawierać itd były dokładnie takie same jak dla osób chcących się pozbyć nadmiaru ciałka.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/07/2007 3:35 pm  

Może dążymy do jakiegoś uśrednienia 🙂
A tak serio, to efekty zależą w dużej mierze od indywidualnych skłonności. Jednej osobie policzki się zapadają, bo opuściła jeden obiad, a druga tyje od zupy jarzynowej :>

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 6 Wstecz Następny
  
Praca