Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jak... przytyć?  

Strona 5 / 6 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
14/02/2014 8:37 pm  

Zrobiłam sobie dzisiaj na podwieczorek dużą ilość jogurtu naturalnego z miodem i wiórkami kokosowymi, zapomniałam, że to lubię, a kaloryczne to w sumie jest, a jakoś lepiej trawione przeze mnie niż orzechy na przykład.

Właśnie, kiedyś przytyłam prawie 10 kg w niedługim w miarę czasie dzięki orzechom właśnie, bardzo je lubię, mogę je zjeść praktycznie w każdej ilości, ale teraz nie najlepiej się po nich czuje, ten mój żołądek strasznie wydelikacony się zrobił.

O, w lodówce mam masło orzechowe z roosmannna, może otworzę i zobaczę jak się po nim czuję? Chociaż nie wiem, straszne jest jak ogranicza strach przed tymi potwornymi niewyjaśnionymi mdłościami 🙁 .

JAGA, może masz rację, spróbuję z moczonymi orzechami. Kiedyś też obiło mi się o uszy, że migdały są dobre na mdłości, może spróbuję.
Z imbirem jakiś czas temu się pożegnałam, bo nie czułam się po nim lepiej, ale może spróbuję znowu.

[edytowane 14/2/2014 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lotus
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 22
19/02/2014 12:02 am  

Cześć hipiska,

Jeśli masz "wrażliwy" żołądek to produkty mleczne mogą być ciężkostrawne, podobnie orzechy, także w niewielkich ilościach.
Czy masz bóle żołądka po posiłkach?Wzdęcia, gazy?
Od jak dawna masz problemy z żolądkiem.

Tak, niestety stres nie jest pomocny, więc warto w tym kierunku też zadziałać.

Możesz napisać jak wygląda Twój jadłospis, co dzisiaj jadłaś?Jak często jesz?Regularnie?
Imbir powinien pomóc na mdłości, nie wiem dlaczego masz po nim problemy, jak go jesz, suszony?

Podobnie jak osoby tutaj, jestem drobnej budowy, w dzieciństwe szczupła, i nadal, więc i dla mnie przytycie bywa trudniejsze, ale możliwe 🙂

Także damy radę!

[edytowane 18/2/2014 przez Lotus]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
19/02/2014 12:53 am  

Dzisiaj na przykład o godzinie 12 (wiem, że późno, ale tak bywa, zwłaszcza jak awanturka 😉 ) kasza manna na mleku zwykłym, krowim (ale za to chociaż eko, z lidla 😉 ) z syropem klonowym, do tego czarna herbata syropem klonowym.
Drugiego śniadania nie było, bo wiadomo, że pierwsze zbyt późno, zresztą nerwy zupełnie odbierają mi apetyt. A, miętę wypiłam, bo mnie brzuch rozbolal 😉 .

Obiad- ciecierzyca w szpinaku, jaglana, marchewka gotowana, herbata z miodem i miętą.

Podwieczorek- wielki kubek mleka, zwykle jadam treściwsze rzeczy, np. owoce z jogurtem, bitą śmietaną, budynie, galaretki, czekolady, ciastka itp., ale dzisiaj kompletnie nie miałam na nic ochoty.

Kolacja- duuuuuża grahamka z masłem i dwoma jajami i melisa.

Bóle żołądka mam rzadko, wzdęcia, gazy również, jedynie te mdłości.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
19/02/2014 1:25 am  

Napisałaś co, ale nie napisałaś w jakiej ilości.
Co to jest duuuża grahamka? Jaka masa tej bułki?

Ja mam takie wrażenie, że Ty jednak nie jesz zbyt wiele, tylko tak Ci się wydaje.

[edytowane 18/2/2014 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Lotus
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 22
19/02/2014 12:47 pm  

Hipiska,

Lepiej w Twoim przypadku zjeść śniadanie.
Nie chodzi tylko o ilość a jakość pożywienia, dobrze, jeśli jest ono treściwe, np. jeśli zjesz mało treściwe, dobrze jest zjeść drugie danie.

Dodawać trochę tłuszczu, orzechów, pestek, ziaren do dań, dodatkowe kalorie i bardziej treściwy posiłek.
Do zup jakieś zagęszczenie, drobne kasze etc.

Pozdrawiam


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
19/02/2014 3:13 pm  

Napisałaś co, ale nie napisałaś w jakiej ilości.
Co to jest duuuża grahamka? Jaka masa tej bułki?

Ja mam takie wrażenie, że Ty jednak nie jesz zbyt wiele, tylko tak Ci się wydaje.

[edytowane 18/2/2014 przez cienkun]

Też mi się tak zdaje. Jedna bułka, nawet duża, dla osoby, która chce przytyć, to zdecydowanie za mało.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
20/02/2014 2:11 am  

Gramatury nie znam, ale wszyscy wokół mówią, że jem duże porcje, więc stąd mój wniosek, że jem sporo.

Co do zwiększania kaloryczności, to posypuję ziarnami, tłuszczu również nie żałuję, jem masło, warzywa z pary do obiadu zawsze polewam oliwą.
Może faktycznie jakoś bardzo dużo nie jem, ale myślę, że 2000 kcal będzie.

Co do śniadań- zawsze miałam z tym problem. Jem późno kolacje i rano nic mi nie wchodzi, zawsze jem tak najwcześniej o 10, a nie rzadko koło 12:30.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
20/02/2014 11:29 am  

2000 kcal to nie jest dużo... Masz szybką przemianę materii i musisz jeść więcej żeby przytyć.
Zwiększenie porcji też nie jest bez sensu - chodzi o to, aby rozciągnąć żołądek, ale z tym możesz mieć problem, jeżeli masz dolegliwości ze strony układu pokarmowego.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
20/02/2014 1:55 pm  

Właśnie co do zwiększania porcji, to te które jem już są dla mnie dość obciążające, tzn. potrafię na raz zjeść bardzo dużo, ale źle się później czuję, mdłości się nasilają.

Pewnie najlepszą taktyką byłoby w moim przypadku jedzenie mało, ale często, kiedyś jadłam nawet 7 posiłków dziennie, ale teraz jakoś nie mogę się na to przestawić, zresztą przyzwyczaiłam się do jedzenia rzadziej, ale do syta, chociaż w sumie przerwy między głównymi posiłkami nie przekraczają 3,5-4 h (większe, czyli śniadanie, obiad, kolacja, mniejsze, czyli drugie śniadanie, podwieczorek, jakieś przekąski).

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/02/2014 3:34 pm  

Ok. 2000 to jest pewnie Twoje zapotrzebowanie, żeby przytyć, musisz z 500 dodać.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
21/02/2014 2:16 am  

Kiedyś, jak jeszcze jadała mięso i musiałam przytyć, miałam dietę 3000 kcal, nie mogłam złapać kilogramów, dopiero jak włączyłam nutridrinki i dochodziło do 3800 kcal na dzień to waga zaczęła rosnąć. No, ale wtedy to była inna sytuacja- organizm był skrajnie wyniszczony.

Teraz głównie "zżera" mnie stres, pewnie jak się trochę u mnie ustabilizuje (o retyyyy, jak ja o tym marzę!), to będzie łatwiej.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lotus
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 22
23/02/2014 5:23 pm  

Hipska,

Ale ile ważysz i ile masz wzrostu?

Właśnie nie wiem czy małe i częstsze posiłki pomogą w przytyciu, bo to jednak działa bardziej odchudzająco.
Nie wiem jakie są objętościowo Twoje posiłki?


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
24/02/2014 12:37 am  

Wzrost: 168.

Waga: około 45 (czasami 44, czasami 47)

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
24/02/2014 10:23 am  

Modelka z Ciebie. :red:


OdpowiedzCytat
Lotus
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 22
24/02/2014 1:01 pm  

Wzrost: 168.

Waga: około 45 (czasami 44, czasami 47)

Malutko, nie wiem ile masz lat .Zawsze mialaś problemy z przytyciem?Ja jestem drobnej budowy, chociaż był okres kiedy znacznie więcej ważyłam, tzn.w normie 🙂

[edytowane 24/2/2014 przez Lotus]


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 6 Wstecz Następny
  
Praca