Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Lista wegetariańskich słodyczy i przekąsek 😉  

Strona 12 / 17 Wstecz Następny
  RSS

Biofeedback
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 107
17/08/2010 8:33 pm  

*lubię lody zaraz je zjem 500ml dla mnie mmmmuymymumumym

*marzenia kształtują naszą wyobraźnie


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
02/09/2010 3:10 am  

http://www.consonni.pl/produkt_pld932.html?id_kat=11&id_prod=275

Przepyszne. 😛

[edytowane 1/9/2010 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Carine
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 48
04/09/2010 10:28 pm  

Nie wiem czy ktos pisal , ale podobno jeszcze czekolada gorzka WEDEL jest z lecytyna 100% sojowa, ktos sie dowiadywal na jednym forum od producenta i zapewniano ze jest tylko i wylacznie sojowa. W ogole to z ta lecytyna sama juz nie wiem jak jest, jedni twierdza ze to glupoty i sojowa jest z fosfatydów tłuszczowych z oczyszczonych olejow inny ze z domieszka tluszczow zwierzecych wiec juz nie wiem w co wierzyc 😮


OdpowiedzCytat
Amek
 Amek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
04/09/2010 11:40 pm  

Różnie bywa; raz taka, raz taka.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
20/10/2010 6:41 pm  

W ogole to z ta lecytyna sama juz nie wiem jak jest, jedni twierdza ze to glupoty i sojowa jest z fosfatydów tłuszczowych z oczyszczonych olejow inny ze z domieszka tluszczow zwierzecych wiec juz nie wiem w co wierzyc 😮

ja tez nie wiem w co wierzyc, ale wiem w co NIE wierzyc 😉

jak na razie 100% weganskie sa dla mnie tylko: sezamki i Lindt. na tej drugiej znajduje sie info, ze zawiera sladowe ilosci orzechow i lecytyny, co mozna traktowac jako dowod na jej brak. na razie nie znalazlem jeszcze nic innego, a oklamywac siebie nie zamierzam 🙂

[edytowane 20/10/2010 przez eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
21/10/2010 12:50 am  

obok soczystych płatków jęczmiennych w roztopionej czekoladzie mam jeszcze jeden słodki przysmak: herbatniki Petit Beurre na wodzie. Chodzi o te cięższe, z paczek 100-gramowych, bo są smaczniejsze. 2 paczki herbatników w pojemniku zalewam 0,5 l ciepłej wody i odstawiam do napęcznienia i ostygnięcia. Ważne żeby były chłodne, bo na ciepło jest niedobre. Pyszne takie pulchne herbatniki.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
27/01/2011 12:47 am  

Zadryfowałam wczoraj do Rossmanna i już miałam w koszyku czekoladę, kiedy wzrok mój padł na półki z nieznaną mi dotąd linią niemieckich produktów z kategorii zdrowe i pseudozdrowe 😉 Marka "bleib gesund", wyprodukowano dla Rossmann. W ofercie mają np. zmyślne batoniki z płatków zbożowych i mielonych suszonych owoców czy orzechów. Wprawdzie cukier i syrop glukozowo-fruktozowy obecne, ale najważniejsze, że te batoniki (a przynajmniej ten, który mi wpadł w ręce) są WEGAŃSKIE! Poza orzechowym, który ma miód. Fajna przekąska o przyjemnej, żuciowej konsystencji 🙂 I powszechnie dostępna z racji tego, że to Rossman.

Poza tym był spory wybór suszonych owoców tej samej marki - morele, śliwki, figi i mieszanki. Capnęłam mix egzotyczny i zostałam pozytywnie zaskoczona 🙂 Orzechy i migdały jasne i chrupiace, rodzynki niesiarkowane i nie stanowią 3/4 zawartości, jak to zwykle w mixach bywa. Wszystko w odpowiednich proporcjach, do tego fajne płatki suszonego kokosa 🙂 I ceny przystepne.

Czekolada wróciła na półkę 😉 Polecam.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
20/02/2011 10:39 pm  

Co do Roosmana, polecam batonik czekoladowy ekologiczny z nadzieniem mlecznym (2,99 za 45 gram). Nie jest wegański, dla wegetarian jak najbardziej ok - nie zawiera nawet lecytyny. Chyba też skuszę się w najbliższym czasie na masło orzechowe z tegoż sklepu, cena również nie najgorsza ( ok. 5 zł ), a również eko i skład w porządku. Dobre są również batoniki z orzeszków ziemnych z krokantem ( wegańskie ).

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
23/02/2011 10:00 pm  

Bursztynowe serce z nadzieniem o smaku brzoskwiniowym od Toruńskich Pierników.

[img] [/img]

skład: cukier, mąka pszenna, marmolada brzoskwiniowa, przecier jabłkowy, cukier, pektyna (E440), kwas cytrynowy, aromat, sorbinian potasu, kurkuma, mąka żytnia, syrop glukozowy, skrobia ziemniaczana, wodorowęglan amonu, przyprawy, karmel E150, sól, kwas cytrynowy.

cukier i kwasek wymieniony na opakowaniu dwukrotnie - myślę, że nie bez powodu 😛

jest baaaaaaardzo słodkie, z mnóstwem chemii, wegańskie (tak na oko) i chyba się zakochałem 😎

zawsze lubiłem Toruń 🙂

[edytowane 6/4/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
24/02/2011 3:28 pm  

Dzisiaj przypadkowo kupując chleb w POLO markecie natrafiłem na "kruche batony" wegańskie "Brittle" firmy Dan D Pak. Na etykietce sklepowej były nazwane "batonami wietnamskimi", bo faktycznie tam są produkowane. U mnie w Bydzi kosztowały 2,5 zł za 100g Trochę expensive, ale nie mają wypełniaczy, więc moim zdaniem warto. Poza tym bardzo smaczne. Kupiłem na spróbowanie sezamowe i sojowe, ale były jeszcze z orzechami ziemnymi? albo jakąś mieszanką.

Sezamowe (czerwone):
Ziarna sezamu 60,5%, cukier, syrop glukozowy, sól.

Sojowe (żółte opakowanie):
Soja 40,5%, nasiona sezamu, cukier, syrop glukozowy, sól.

Sojowe znacznie smaczniejsze niż sezamowe, ale te za to lepsze niż typowe sezamki.

[img] [/img]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Cleevlen_
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 27
13/03/2011 5:15 pm  

Ostatnio odkryłam, że jogurt Fantasia z mleczną czekoladą jest wegetariański.

Skład:
mleko pasteryzowane, śmietanka, dodatki czekoladowe - cukier, tłuszcz mleczny, mleko pełne w proszku, masa kakaowa, mleko odtłuszczone w proszku, emulgator: fosfatydy amonu, aromat: wanilina, cukier, mleko odtłuszczony w proszku, żywe kultury bakterii jogurtowych

Jeśli jestem w błędzie, to mnie poprawcie. Niestety, reszta Fantasii z dodatkami czekoladowymi zawierjają lecytynę . Aczkolwiek, ostatnio wielce ucieszona moim odkryciem, zjadlam tą z mleczną i... czekolada chyba przestała mi smakować o.O


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
13/03/2011 8:57 pm  

fosfatydy amonu

są na mojej liście z opisem "nie można wykluczyć, że w produkcji zastosowano tłuszcz zwierzęcy" 😉

ale tak prawdę mówiąc, to bym się tym aż tak nie przejmował.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
29/03/2011 2:39 am  

dziś robiąc zakupy natrafiłam na krówki sojowe "Dr soya"w Carrefourze,
skład:cukier,syrop glukozowy,tłuszcz cukierniczy,maltodekstryna , białko sojowe 5%,błonnik,lecytyna sojowa,aromat waniliowy.
nie całe 5 zł za 200 g
tylko zastanawia mnie ten tłuszcz cukierniczy??w sumie w wersji angielskiej składu jest napisane, że to olej roślinny.

[edytowane 28/3/2011 od waris]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
29/03/2011 3:20 am  

To przypadkiem nie te krówki, które mają (miały) podany inny skład na opakowaniu zbiorczym, a inny na papierku każdej sztuki...? Radzę sprawdzić.
Tłuszcz cukierniczy jest podejrzany, może zawierać smalec.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
29/03/2011 3:34 am  

skład jest taki sam,na opakowaniu zbiorczym jak i na pojedynczych cukierkach.
leżały na półce gdzie są pasztety sojowe,mleko,itd...więc powinny nie zawierać tłuszczu zwierzęcego!ale jaką można mieć pewność??:(
http://www.eko-zdrowie.pl/p/3/88735/krowki-sojowe-slodycze-weganskie-zywnosc-wegetarianska.html
z tego wynika,że to jednak tłuszcz roślinny.

[edytowane 28/3/2011 od waris]


OdpowiedzCytat
Strona 12 / 17 Wstecz Następny
  
Praca