Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Lista wegetariańskich słodyczy i przekąsek 😉  

Strona 13 / 17 Wstecz Następny
  RSS

INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
29/03/2011 3:47 am  

skład jest taki sam,na opakowaniu zbiorczym jak i na pojedynczych cukierkach.
leżały na półce gdzie są pasztety sojowe,mleko,itd...więc powinny nie zawierać tłuszczu zwierzęcego!ale jaką można mieć pewność??:(

Można zadzwonić do firmy która produkuje albo prowadzi dystrybucje, i zapytać 😉


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
29/03/2011 4:00 am  

To przypadkiem nie te krówki, które mają (miały) podany inny skład na opakowaniu zbiorczym, a inny na papierku każdej sztuki...? Radzę sprawdzić.

To chyba były krówki Ichemu :thumbdown:

Tłuszcz cukierniczy jest podejrzany, może zawierać smalec.

Z tego, co pamiętam (ale mogę się mylić) tłuszcz cukierniczy to takie pozamiatane resztki i wszystko tam może być.

Można zadzwonić do firmy która produkuje albo prowadzi dystrybucje, i zapytać

A skąd firma dystrybucyjna ma to wiedzieć? 😮
Nawet i producent nie będzie wiedział z czego zrobiono półprodukty. Zapytać można, ale nie radzę wierzyć w to, co powiedzą.

[edytowane 28/3/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
29/03/2011 2:54 pm  

dzwoniłam właśnie do producenta krówek savitor,
najpierw pani przełączyła mnie do innej pani,po czym ta pani powiedziała żebym poczekała chwile,podała mi kierownika do telefonu,(każdej osobie zadałam pytanie co wchodzi w skład tłuszczu cukierniczego)pan kierownik mi powiedział,że to tłuszcz 🙂
po czym pytam się czy to tłuszcz zwierzęcy czy roślinny??po chwili że to olej palmowy....
ale jakoś nie wierzę w to...
http://www.eko-zdrowie.pl/p/3/88735/krowki-sojowe-slodycze-weganskie-zywnosc-wegetarianska.html
dzwoniłam jeszcze tu pan nie wie co jest w składzie ale może sprawdzić....więc będę na pewno jeszcze dzwonić do niego
trochę to dziwne....
http://ekosfera24.pl/krowki-sojowe-200g.html
tutaj,że to roślinny...

[edytowane 29/3/2011 od waris]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
06/04/2011 2:18 pm  

Znalazłem takie cukierki:
[img] [/img]

W Lidlu.
Skład: Cukier, syrop glukozowy, syrop cukru inwertowanego, zagęszczone soki owocowe (...), kwas cytrynowy i mlekowy, naturalne aromaty, witamina C, niacyna, witamina E, kwas pantotenowy, witamina B6, witamina B2, witamina B1, kwas foliowy, biotyna, witamina B12.

Wygląda na to, że są wegańskie 🙂
Choć oczywiście nie wiadomo, jak to jest z witaminami, niekiedy np. witamina B2 jest niewege.

[edytowane 6/4/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Dziaga
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 4
08/05/2011 4:09 am  

A co z ptasim mleczkiem od Wedla?


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
08/05/2011 4:17 am  

Odpada, ma krew i żelatynę.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Naja
 Naja
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 26
08/05/2011 10:49 am  

Odpada, ma krew i żelatynę.

Można znaleźć potwierdzenie tego? Ja w składzie nie widziałam żelatyny tylko agar.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
08/05/2011 5:30 pm  

http://www.wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&fid=6&tid=591&page=1&orderdate=

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Dziaga
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 4
10/05/2011 1:31 am  

Link nie działa.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
10/05/2011 1:55 am  

Ups, coś pokręciłem, nie wiem czemu nie można skopiować adresu pierwszej strony...
wklejam adres drugiej:

[url] http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-591-page-2.html#pid964[/url]

EDIT: działa, tylko musisz cofnąć się do początku dyskusji 😉

[edytowane 9/5/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Dziaga
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 4
11/05/2011 12:29 am  

Bardzo dziękuje za odpowiedź 🙂 A co powiecie o lodach? Nie mówię tu o takich wodnych, ale o mlecznych np. z automatu?


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
11/05/2011 12:55 am  

Jest tu już temat o lodach na forum, ale prawdę mówiąc, nic z niego nie wynika 😉
Moim zdaniem takie lody są ok, choć niestety oczywiście nie są wegańskie 🙁

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
chinina
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 4
13/05/2011 9:56 pm  

Nie wiem czy mozna to uznać za słodkość, ale na pewno przekąskę 🙂
Są w niektórych sklepach takie "Snacki - przysmak świętokrzyski". W składzie mąka pszenna, woda i wodorowęglan sodu. Takie prażynki do samodzielnego smażenia. Można jeść bez żadnego doprawiania i są po prostu super 🙂 albo dorobić do tego jakiś dip i moczyć jak tacos. jak kto lubi 🙂


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
31/05/2011 6:19 pm  

Zobaczcie, co znalazłem:

[img] [/img]

Skład: cukier, migdały, woda, mocno odtłuszczone kakao w proszku, syrop glukozowy, środek utrzymujący wilgotność: inwertaza.

Smakują jak ziemniaki połączone z marcepanem - a więc nazwa jest trafna 😛

Na moje są wegańskie.

[edytowane 31/5/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
31/05/2011 9:43 pm  

eRZet gdzie je kupiłeś???jaka cena?


OdpowiedzCytat
Strona 13 / 17 Wstecz Następny
  
Praca