Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Lista wegetariańskich słodyczy i przekąsek 😉  

Strona 9 / 17 Wstecz Następny
  RSS

assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
08/01/2009 4:49 pm  

ja tez wole takie najzwyklejsza kakało

ja sie zastanawiam jak domowym sposobem zrobic cos orzechowo podobnego. w sensie ze rozne nadzienia czy masy do wafelkow/ ciat sa orzechowe ale wiecej w nich E niz orzechow i zeby samemu skombinowac cus 😛


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
08/01/2009 5:30 pm  

Można np. ugotować daktyle i kakao, ew. dodać mleko roślinne, potem pokruszone orzechy gotować tak długo, aż stanie się gęste i przełożyć tym jakieś wafle - będzie bardzo słodkie.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
doma-mika
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 63
13/01/2009 10:32 pm  

ja gdy ostatnio mialam ochote na cos orzechowo-czekoladowo podobnego to zrobilam wlasnie taki krem z kakao i dodalam zmielone orzechy. wyszlo dobre,z tym,ze ja dodalam jeszcze cynamon,ktory ubostwiam i troche przesadzilam z tym cynamonem,wiec duzo sie zjesc nie dalo ;p

a takie calkiem orzechowe to widzialam tu gdzies kiedys ktos pisal o tym jak robi krem orzechowy,ale nie pamietam czy na forum czy w przepisach. 😛

sorry za beznadziejna skladnie zdan;]


OdpowiedzCytat
xGetBoredx
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 216
24/01/2009 9:14 pm  

Mam pytanie. Rodzina przywiozła bombonierkę z Tesco. Czekolady nie jem, ale gdyby mnie naszła ochota spróbować to nie mam nic przeciwko. Z tyłu napisane jest "Suitable for vegetarians", bardzo mnie to zdziwiło. Z lekkim niedowierzaniem patrzę na skład i widzę lecytynę sojową. Czytałem, że nie jest do końca wege. Bezpieczne czy nie?

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
25/01/2009 4:14 pm  

Może, nie musi.
Ja się tym specjalnie nie przejmuję i jeżeli firma deklaruje się, że jest dla wege, to jej wierzę.


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
25/01/2009 9:32 pm  

Na Zeylanda tylko bywam bo na Fredry ceny jak z kosmosu 😮 zapytam następnym razem 🙂 Kurczę w Czechach mają mnóstwo takich bajerów. Tam jest większy wybór jedzenia dla wegetarian. Tak mi się przynajmniej wydaje 😎

no właśnie! w sklepiku, w którym się zaopatruję mają sporo fanych rzeczy z Czech i ze Słowacji! Dlaczego w Polsce nikt tego w Polsce nie produkuje??? 🙁


OdpowiedzCytat
mala_gosia
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 41
24/02/2009 12:45 pm  

Tak dawno mnie tu nie było a tu tyle ciekawych rzeczy się dzieje, wracam do tejs strony, bo tu zawsze miałam najciekawsze inspiracje na wszystko:) Pozdrawiam:)

Sei parte di me


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
24/02/2009 1:49 pm  

Cieszymy się niezmiernie, jeśli mogę być wyrazicielem pozostałych uzytkowników tego portalu i zapraszamy do dyskusji 🙂


OdpowiedzCytat
kAsIuLkA=)
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
24/02/2009 4:31 pm  

Hej wszystkim! Nie pisałam dawno i wolałam zejśc Wam z oczu... Wiadomo... Ale zastanawiam się nad Petitkami z firmy LU. Czy je też można jeśc?? I tak przy okazji: zauważyłam, że wegetarianie bardzo wiele wiedzą o składach różnych produktów i witaminach. :D:D

Fade To Black...


OdpowiedzCytat
dizzy
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
25/02/2009 12:20 am  

Wybaczcie, ale nie rozumiem waszej postawy 🙂
Słodkość znaczy cukier ( pomijając owoce)
Cukier jak wiadomo ( było już wielokrotnie przemielone na forum) NIE jest wegetariański, do jego produkcji używa się filtrów ze zwęglonych kości zwierząt oraz oleju zwierzęcego ( tu mogę się mylić) do napieniania.
Moim zdaniem Wege= zapomnij o cukrze.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/02/2009 1:18 pm  

Skąd takie pewne informacje o tych filtrach? Myślę, że mogą być one nieco przestarzałe.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
25/02/2009 6:02 pm  

Moim zdaniem Wege= zapomnij o cukrze

Ło matko, niektórzy jeszcze dalej z tym cukrem.
Tak, używało się czegoś takiego - do cukru trzcinowego.
Nie, nie używa się teraz.


OdpowiedzCytat
dizzy
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
25/02/2009 9:36 pm  

Moim zdaniem Wege= zapomnij o cukrze

Ło matko, niektórzy jeszcze dalej z tym cukrem.
Tak, używało się czegoś takiego - do cukru trzcinowego.
Nie, nie używa się teraz.

Wiadomość piękna 😀 Ale skąd masz tą informację/źródło?


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
26/02/2009 5:03 pm  

Pewnie z tego samego źródła, co ty swoje - czytam różne fora.

Poza tym, różne organizacje prozwierzęce propagując wegetarianizm drukują nie tylko ulotki, ale i cienkie książeczki, np. "Zeszyt Vivy!" 1 i 2 z podstawowymi informacjami.

Dokładnie informują tam, że wegetarianizm nie polega na jedzeniu ryb i składników odzwierzęcych. Dziwnym trafem nie wymieniono tam jednak cukru jako źródła odzwierzęcych składników, choć wszystkie inne tak.
Organizacji prowadzonej przez weganina chyba nie wypada popełniać takiego błędu?


OdpowiedzCytat
dizzy
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
01/03/2009 8:36 pm  

Poszperałem w internecie na stronach angielskich i polskich, z których wynika, że : cukier buraczany jest dla nas ok, a cukier trzcinowy nie ( tego na świecie produkuje się najwięcej) Do produkcji słodyczy i produktów słodzonych najczęściej używa się cukru trzcinowego.
Nie wiem dalej, jak wygląda sprawa cukru białego. Niektóre źródła, takie jak wikipedia mówią, że cukier biały jest formą cukru buraczanego. Inne, w której zawarte są europejskie wskazania i wymagania cukru podają, że cukier biały również może być trzcinowy. Jestem w rozkroku
Pewną alternatywą obok cukru buraczanego są dla nas słodziki(choć niezdrowe) , syrop klonowy i zbożowy.

Ktosiek- to , że jakaś informacja nie została podana, nie znaczy , że nie jest jak jest 🙂 Myślę, że osobom które zajmowały się tą akcją , po prostu nie chciało się szukać głębiej.


OdpowiedzCytat
Strona 9 / 17 Wstecz Następny
  
Praca