Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

zamiast cukru  

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
25/04/2007 1:39 am  

Stevia jest dosyc kontrowersyjna bo badania na zwierzetach wykazaly, ze moze miec dzialanie toksyczne. Przez chwile byla zabanowana w US z tego wlasnie powodu, teraz jest dopuszczona ale jako dodatek zywnosciowy ktory nie podlega przepisom o zdrowym jedzeniu.

Stala sie modna na fali nisko weglowodanowych diet.

Ja nie mam do niej zaufania, ale ja nie uzywam zadnych slodzikow i cukru.


OdpowiedzCytat
elis99
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 219
25/04/2007 2:00 am  

Rzeczywiście drogi ,ale przynajmniej wiadomo za co się płaci 🙂

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
25/04/2007 9:33 am  

dziekuje wam za rady- napewno cos wybiore. Jade dzis po balsamik do kslepu ze zdoewa zywnoscia wiec zakupie i slodzik 😀


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
25/04/2007 1:09 pm  

Będąc w styczniu w Poznaniu pozwoliłam sobie kupić parę 'bajerów', niedostępnych w moim miasteczku. Były to m.in. dwa słoiczki słodu - jęczmienny i chyba migdałowy. Ten jęczmienny jest jak dla mnie okropny, oleisty i mdły. Słodki, ale to nie to ;). Dodaję go w małych ilościach do jogurtów, żeby go jakoś zużyć, co by się mama nie czepiała, że ją naciągnęłam i zmarnowałam.
Mam też paczuszkę stevi, ale tak jakoś szkoda mi otworzyć :p Będę musiała wkrótce, bo się przeterminuje.
Ogólnie to rzadko słodzę. To, co jem albo nie wymaga słodzenia, np. obiady, kanapki, albo jest już słodkie samo w sobie, np. dżemy czy owoce. Kiedy już przychodzi potrzeba, używam miodu, kocham jego smak. Najlepszy rzepakowy, taki bielusieńki - polecam!

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
25/04/2007 3:13 pm  

Jak to melasa niesłodka, luuudzie...
A stevia, słod jęczmienny ( i ryzowy i inne) sa na Zielonej 1:)
Do barszczyku nie wiem, ale do ciast i deserów słody sa bardzo dobre, melasa też do tego ślicznie pachnie przy pieczeniu.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
25/04/2007 3:48 pm  

xxl to mi teraz zachetke zorbiles, az mam ocote na cos slodkiego 😀

Maze dodalam raz melasy do ciasta i to dosyc sporo i wogole smaku to nie mialo 😡 i nabralo wrednego zoltego koloru, ktory wygladal okropnie..


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
25/04/2007 4:21 pm  

A ja sobie podjadam cukier trzcinowy kandyzowany. sto razy lepszy od białego, matko, jakie cudo! I zielona herbata nabiera od niego smaku, mmm... polecam...


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/04/2007 4:49 pm  

Inna sprawa, że jak się zrezygnuje z cukru na jakiś czas, to potem smak się zmienia - sztuczne słodycze po prostu nie smakują, a fe.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
25/04/2007 5:13 pm  

juz dawno nie mialam rzadnego sztucznego slodycza w ustach, wole sobie sama cos upichcic bo po co sie truć.. 😀


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
25/04/2007 7:27 pm  

Dziwne, bo melasa jest brązowa, Aneta, i jak ja dodalam to ciasto bylo brązowe...Juz pomijajac że żólciutkie ciasto jak dla mnie wygląda ładnei no ale kwestia gustu;) skoro uważasz ze to 'wredny' kolor:)


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
25/04/2007 8:02 pm  

hehe moye po prostu po podgryaniu sie taka zrobila.. no jakos tak mi sie skojarzył z wrednym :F sprobuje kiedys jeszcze raz tak zorbic 😉 zobaczymy wynikow.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
25/04/2007 8:48 pm  

Zdobyłam się dziś w końcu na otworzenie paczuszki ze stevią. Paskudztwo niesamowite! W dodatku gryzące! Pierwsze co pomyślałam, to że stevia jest jak odpowiednik pieprzu w świecie słodkości. Nie polecam!
Najpierw słód, teraz to... Znów zmarnowane pieniądze. Zostaję przy miodzie!

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
26/04/2007 1:21 am  

jaka jest roznica miedzy melasa,a cukrem??
melase uzyskuje sie jako produkt uboczny przy produkcji cukru

ps.jesli miod to ...co w zamian pszczolom??


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
26/04/2007 2:33 am  

Co za problem buraki cukrowe, zrobić sok z buraków cukrowych odparować zagęszczając do konsystencji syropu i po krzyku. To można zrobić na jesieni kiedy są buraki, w słoiczki zapas na cały rok.
Dobrym słodzikiem są moczone daktyle, rodzynki (moczenie w lodówce 8-12 godzin) zresztą już było o tym gdzieś na forum.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
27/04/2007 9:52 pm  

proponuję stworzyć ostatni odlam wegetarianizmu. melo albo mellisowegetarianizm. (:
mellis po lacinie znaczy mniód. śliczne slowo.

zamiast cukru- zagęszczony sok z winogron. myślę że po prostu wyciskasz sok z owych winogron a następniej poddajesz obrobce termicznej w garnuszku aż nabierze konsystencji syropu.
probowalam konfitur z takim oskiem- smak cudowny i niebywale slodki.

[edytowane 27/4/2007 od ptakbezglowy]


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca