Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

zamiast cukru  

Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  RSS

marcyha
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 17
25/07/2007 12:31 am  

Znalazłam na allego melasę trzcinową i buraczaną. W opisie trzcinowej stwierdzono, że jest bardziej wartościowa od buraczanej. Cena wyższa. Jeśli ktoś wie, czy to prawda, czy to li tylko i wyłącznie "chłyt" reklamowy - łapka do góry i chwalić mi siem tu proszem bardzo bardzo;)


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
25/02/2010 12:37 am  

Dzisiaj kupiłam słód jęczmienny, zrobiłam sobie kakao i smakowało dobrze - tzn. tak samo jak z cukrem trzcinowym. Lubię też miód, ale staram się nie używać go do napoi gorących. Super też jest syrop daktylowy i z agawy, ale to raczej do deserów, do napoi nie za bardzo.
Co do słodu jeszcze - czy można nim słodzić gorące potrawy, napoje,budyń podczas gotowania? Nie traci swoich właściwości? I czy wiecie może czy do produkcji słodu dodaje się jakieś składniki dodatkowe? Myślę,że nie , ale wolę się upewnić 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/02/2010 12:40 am  

Hmm, ja używałam słodu jęczmiennego, ale tylko do ciast, bo do napojów to się wg mnie zupełnie nie nadaje. Może miałam jakiś dziwny.
Ostatnio dodałam sporo słodu do ciastek - wyszły twarde jak kamienie 😉 Za to do ciasta typu piernik się sprawdzał.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
25/02/2010 12:44 am  

Wiesz, ja póki co próbowałam tylko z kakaem, jutro sprawdzę w herbacie i kawie zbożowej. Dużo lepszy jest wg.mnie syrop klonowy, ale za drogi.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/02/2010 12:47 am  

Syrop klonowy jest pyszny... Z kawą zbożową słód jest OK, ale tylko jeśli dodam mleka 😉 (a raczej śmietanki sojowej dodawałam)

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
25/02/2010 12:50 am  

Kawę zbożową piję wyłącznie z mlekiem. Może kupię sobie za jakiś czas syrop klonowy, bo straszna mi ochota przyszła 😉

[edytowane 24/2/2010 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
26/02/2010 12:51 pm  

Może kupię sobie za jakiś czas syrop klonowy, bo straszna mi ochota przyszła 😉

Na długo Wam starcza taki syrop klonowy? Bo u nas w sklepie wegetariańskim jest strasznie drogi i myslę, czy w ogóle się opłaca. Czy on tak dużo kosztuje ze względu na jakieś szczególne właściwości czy dlatego że jest importowany?


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
26/02/2010 2:17 pm  

Na długo Wam starcza taki syrop klonowy? Bo u nas w sklepie wegetariańskim jest strasznie drogi i myslę, czy w ogóle się opłaca. Czy on tak dużo kosztuje ze względu na jakieś szczególne właściwości czy dlatego że jest importowany?

To zależy jak często używasz. Ja kupiłem ponad miesiąc temu i dopiero raz użyłem, bo chciałem sobie odświeżyć smak:). Bardziej smakuje mi syrop niż miód. Jest wegański. Z tego co wiem jest najmniej kaloryczny ze wszystkich słodzików, nawet od miodu.

Kafeteria:

Jakie są właściwości syropu klonowego?
Mówią, że jest afrodyzjakiem. Obok szampana, lubczyku, kopru włoskiego czy dyni zwiększa wrażliwość na bodźce i pobudza zmysły. Badania medyczne potwierdziły, że substancje zawarte w syropie klonowym wpływają na ośrodki seksualne. Syrop klonowy jest mniej energetyczny niż miód. 15 mililitrów syropu klonowego to 50 kalorii, a taka sama ilość miodu to ok. 64 kalorie. Smakołyk ten zawiera ważne dla organizmu składniki odżywcze, jak cukier (głównie), aminokwasy, kwasy organiczne, związki aromatyczne, hormony, ale także takie witaminy jak: tiamina (witamina B1), ryboflawina (B2), kwas pantotenowy (B5), pirydoksyna (B6), niacyna, biotyna i kwas foliowy, witamina A oraz następujące składniki mineralne: sód, potas, wapń, magnez, fosfor, żelazo, cynk, miedź, cyna. Syrop klonowy nie zawiera tłuszczu.

W sklepach wegetariańskich lub ze zdrową żywnością wszystko jest droższe. W Bydgoszczy syrop moge dostać tylko w Realu i tam też kupuje. Do wybrou są ceny 19 lub 22 zł za 250 ml. Produkt sprowadzany jest z Kanady więc cena jest odbiciem kosztów.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
27/02/2010 12:35 am  

Słód jęczmienny okazał się chybionym zakupem;-/ Smakuje mi jedynie z kakaem, do innych rzeczy kompletnie NIE. Nadaje dziwny, goryczkowaty smak , jego specyficzny zapach też mi nie odpowiada. Polecam natomiast syrop daktylowy ( pyszny,ale nie do słodzenia kawy i herbaty) oraz syrop z agawy.
Co do syropu klonowego - jeżeli o mnie chodzi to na długo mi nie starcza, dlatego też jest dla mnie zbyt drogi 😛

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
28/02/2010 8:49 pm  

A co myślicie o fruktozie? Jak smakuje? Do czego się nadaje?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
02/03/2010 1:11 am  

Fruktozą nie słodźcie. W nadmiernej ilości jest szkodliwa (nawet taka z surowych owoców). Lepsza już sacharoza (czyli cukier, ważne by był nierafinowany), bo organizm musi się trochę wysilić, żeby ją sobie porozkładać i wyciągnąć z niej czego mu trzeba.

Ja cukru używam bardzo mało. Jeśli już to nierafinowany trzcinowy. I syrop klonowy. Przymierzam się do potestowania stewii.

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
04/03/2010 1:37 pm  

Fruktoza jest strasznie słodka. 😉
Ja, jeżeli juz coś słodzę to cukrem trzcinowym . ; )


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
05/03/2010 12:05 am  

A ja jednak pozostanę przy miodzie, eksperymenty są czasem zbyt kosztowne i niekiedy chybione. U mnie miód(zwłaszcza spadziowy) zdał każdy test 😀


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
05/03/2010 12:41 am  

Tylko, że miodu nie powinno się dodawać do gorących napoi....

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
06/03/2010 3:52 pm  

Tylko, że miodu nie powinno się dodawać do gorących napoi....

No tak, ale u mnie to nie problem. Nie wyobrażam sobie słodzić jakiegoolwiek gorącego napoju. Słodzić herbatę? Fujjjj :rotfl:

[edytowane 6/3/2010 przez greene]


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca