Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

masło maślane  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
06/07/2006 12:33 am  

Nie ma sie co lamac 🙂 dzis odkrylam inna margaryne o nazwie Warin (niemieckiego producenta Walter rau), w sklad ktorej wchodza tylko oleje i tluszcze roslinne. Mam nadzieje, ze tu nie ma zadnego haczyka

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
06/07/2006 1:10 am  

Witam Ajlon;

A nie możesz zrobić własnego smarowidła. Nie ma problemu. Potrzebny młynek żarnowy (taki jak do kawy).
Mielisz, najlepiej dwukrotnie zmieniając wylot szczeliny nasiona roślin oleistych.
Siemie lniane, sezam, słonecznik itp. w takich proporcjach które tobie najlepiej smakują. Przemiał zalewasz niewielką ilością letniej wody mieszasz do uzyskania konsystencji pure.

Cały sekret dobrego, zdrowego i smacznego smarowidła.
Zobacz również mój list w temacie siemie lniane w tym dziale (wegańska śmietana).

Powodzenia.

Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
06/07/2006 2:35 am  

hmm chodzilo mi w tym temacie o margaryne do smazenia, pieczenia itp masla i margaryny do smarowania przestalam uzywac po tym, jak dowiedzialam sie, ze wszystkie zawieraja cos "podejrzanego". Ale nie ukrywam, ze zwielka przyjemnoscia wyprobuje Twoj przepis Jędrusiu 🙂 jak tylko znajde chwilke, zeby "pograsowac" w kuchni 🙂

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
06/07/2006 12:21 pm  

Ajlon, gdzie można dostać tą margarynę Warin? 🙂


OdpowiedzCytat
Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
06/07/2006 4:49 pm  

Ja ja dorwlam w Albercie, wiec wydaje mi sie, ze powinna byc i w innych super hiper marketach

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
07/07/2006 12:01 am  

Dziękować, dziękować! Całuję stópki za pomoc w moim dotarciu na "właściwą", margaryniarską drogę 🙂


OdpowiedzCytat
Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
07/07/2006 1:17 am  

Jedyna i wlasciwa!!! 😎

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
07/07/2006 9:50 pm  

Ja ostatnio przeglądając skład jednej z" margaryn roślinnych" natknąłem się ku mojemu żdziwieniu na 'tłuszcz wołowy" :casstet: Nie polecam kupować takich produktów które są produkowane dla takich sieci jak Biedronka czy Lider prajs(hehe)


OdpowiedzCytat
mell
 mell
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 24
19/11/2006 10:41 pm  

Masło firmy OSM Gawrolin oraz Spomlek są zatwierdzone przez rabina Schudricha jako koszerne, a w przypadku produktów koszernych nie ma mowy o łączeniu produktów mlecznych z mięsem. Na temat produktów koszernych pisałam w dyskusji o lecytynie sojowej (dział ogólne, temat "Jak tu nie zwariować"). Ale wierzcie mi, ze skoro produkt mleczny jest uznany za koszerny, to na pewno jest również wegetariański.


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
24/08/2008 9:21 pm  

Słuchajcie, znów mam problemy z tą margaryną. Nie to, że spać przez nią nie mogę - wielkich problemów nie sprawia, ale czasem upiec coś tańszym kosztem byłoby miło. Margaryna Warin - przez jakiś czas kupowałam w Albercie, dopóki nie zniknął mi spod nosa Albert (a zamiast niego pojawił się kolejny Carrefour). Planta odpada, bo choć skład dobry, to jednak kiepski producent. Używałam sobie np. tłuszczu kokosowego (nabywałam w sklepie ze zdrową żywnością), a w międzyczasie buszowałam po hipermarketach (gdzie największy wybór) i przekopywałam półki z margarynami - znalazłam Bartka. Wszystko pięknie, skład odpowiedni, producent też nie zaliczał się do czołówki największych testerów. Margaryna Bartek dostępna była w Carrefourze, w Tesco, czasem chyba nawet w Auchan. Co z tego - teraz nigdzie nie mogę jej znaleźć. Nie rozumiem za bardzo, jak to się stało, że nagle zniknęła z półek; po prostu jej nie ma. Póki co, zostaje droższa alternatywa (tak, wiem, że zdrowsza też ;)) ze sklepów ze zdrową żywnością. Ale może natknęliście się na coś nowego - jakąś margarynę z tańszej półki z bezpiecznym składem? Byłabym wdzięczna za informacje.


OdpowiedzCytat
Kakusia2012
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 44
09/02/2010 8:10 pm  

Do ciast, wypieków i tego typu rzeczy dodaje się masło. . .
No, ale masło jest z tłuszczu zwierzęcego.
Co dać zamiast masła?

Z góry dzięki 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/02/2010 9:25 pm  

Olej oczywiście 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca