Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zielona herbata  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

agusia_
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 7
18/07/2008 1:49 pm  

A moją ulubioną jest zielona z mandarynką i pomarańczą Liptona właśnie, no cóż 😎

mniam, mniam 🙄


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
18/07/2008 1:51 pm  

To powiedz mi Loviiso ile dokladnie minut muszę odczekać żeby temperatura wody po ugotowaniu spadła o 5 stopni ? 😮

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
18/07/2008 3:04 pm  

Wszystkie zielone herbaty zaparza się w zależności od gatunku przegotowaną wodą, schładzana w oddzielnym dzbanku o temperaturze 60-85 C.

Mocniejsze gatunki o zdecydowanym smaku zalewa się wodą o temperaturze 75 - 85 stopni, delikatniejsze - gatunki zielonej herbaty zalewamy wodą od 60 do 75 stopni. Woda w 3-4 minuty po zagotowaniu osiąga temperaturę 90 stopni, a w 12 minut po przegotowaniu woda osiąga temperaturę 75 stopni.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
18/07/2008 3:44 pm  

ja jakoś za zieloną nie przepadam, za Liptonem to już na pewno hehe, uwielbiam za to rooibosa i czerwone herbaty, chociaż ostatni pije sekretną mieszankę różnych herbat 😛


OdpowiedzCytat
Mariet
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1
18/07/2008 4:12 pm  

ja jak piłam zieloną herbatę to ciągle goniło mnie do toalety... 🙁
teraz to pijam tylko wodę niegazowaną... 😛


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
18/07/2008 4:23 pm  

A moją ulubioną jest zielona z mandarynką i pomarańczą Liptona właśnie, no cóż 😎

Ja też właśnie tę i jeszcze miętową zieloną Liptona zaliczałam do swoich ulubionych ......
Może ktoś zna inne marki które są choć trochę podobne w smaku do niechlubnego Unilevera ?


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
18/07/2008 5:17 pm  

Kocham z cytrynka i piję i chyba za chwil pięć skocze sobie ją zaparzyć 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
18/07/2008 5:20 pm  

Stanio, zieloną zaparza się w 95st i tylko przez 3 minuty bo potem jest gorzka

Hm... Moim skromnym zdaniem nie do końca tak jest. Pierwszy raz zaparzana zielona herbata powinna być zalewana wodą o temperaturze około 70 stopni. Potem te "fusy" można zalać drugi, a nawet trzeci raz - już wrzątkiem. Mi osobiście najbardziej smakuje ta z drugiego "zaparzenia".


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
18/07/2008 6:22 pm  

Stanio, zieloną zaparza się w 95st i tylko przez 3 minuty bo potem jest gorzka

Hm... Moim skromnym zdaniem nie do końca tak jest. Pierwszy raz zaparzana zielona herbata powinna być zalewana wodą o temperaturze około 70 stopni. Potem te "fusy" można zalać drugi, a nawet trzeci raz - już wrzątkiem. Mi osobiście najbardziej smakuje ta z drugiego "zaparzenia".

Ale ja mówię o tej w torebkach a nie jakiejś fusiastej

[edytowane 5/1/2009 od Loviisa-chan]


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
07/08/2009 12:54 am  

Czas odpocząć od komutera. Zapraszam wszystkich na zieloną herbatę. Smacznego 🙂


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
07/08/2009 11:36 pm  

Zielona herbate pije, ale rzadko- po prostu mi nie smakuje:P Wole inna, jakas ziolowa- ostatnio odkrtlam pokrzywe:] No i lubie tez pomaranczowa z cynamonem- specyfik z biedronki:P

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
sabrinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
13/09/2009 2:59 pm  

Smaczna ta herbatka pomarańczowa? Chciałam ja kupić, ale w końcu zrezygnowałam, jakos mnie nie przekonała chyba 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca