Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Oliwki  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
05/01/2009 10:18 pm  

ja uwielbiam oliwki ,ale niestety mój brzuszek mówi NIE 🙁 boli po zjedzeniu kilku 🙁
mimo to czasami sobie na nie pozwalam w każdej postaci 🙂

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
06/01/2009 1:03 am  

a ja właśnie dziś kupiłam i dla mnie ohyda nie wiem co z nimi zrobić by mi smakowało bo do jogurtu blee macie jakieś pomysły na sałatki czy cos

W pizzy są dobre. D standardowego farszu - pieczarki, cebulka, żółty ser są bardzo smaczne. Pozostają słone i podkreślają smak potrawy.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
06/01/2009 9:23 am  

Jak kupię nawet duży słoik oliwek zielonych (bo czarne mi nie smakują) to znikają bardzo szybciutko 😀


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
06/01/2009 6:29 pm  

U mnie też znikają 🙂 Bardzo mi smakują takie z oleju , bo są zazwyczaj większe.
Oprócz pizzy , są niezastąpione w sałatce greckiej. 😛


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/08/2009 2:35 am  

Kiedyś kupiłam oliwki i w składzie widniał kwas mlekowy i jakieś E ( ale nie pamiętam jakie )...
Więc czy na pewno oliwki są wege....? Jeszcze nie spotkałam się z takimi bez E w składzie. Wiem, że pytanie może zabrzmieć śmiesznie, ale po prostu nie wiem 😉
Liczę, że nikt mnie nie wyszydzi 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
bíumbíumbambaló
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 51
04/08/2009 5:14 pm  

Lubię oliwki, ładnie wyglądają na talerzu. :] Ale najlepsze są suszone, niestety chyba niedostępne w Polsce.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/06/2010 12:29 am  

Polecam oliwki z Lidla BARESA.
Skład : zielone oliwki, pasta paprykowa ( woda , papryka,stabilizatory : alginian sodu, guarana, zagęstniki : chlorek wapnia ), sól, kwas cytrynowy, kwas askorbinowy.
Produkt może zawierać śladowe ilości sorbinanu potasu.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
03/06/2010 1:13 am  

Dla mnie świat bez oliwek byłby niepełny! Kupuję tylko takie, które w składzie mają oliwki, sól i wodę, bo nie lubię "proszków do prania" w żywności. Takie z pastą paprykową omijam z daleka (skład mnie poraża i przeraża), z innym nadzieniem zresztą też, no chyba, że z migdałami, bo wtedy wetknięty w nie jest tylko migdał 🙂

A do czego? Do wszystkiego! W sałatkach rozmaitych, z polentą (polentę gotuję z ziołami i jak już jest gotowa, wkrajam do niej oliwki, mieszam i voila), same ze sobą, albo rozgniecione na flanie brokułowym, czy innych kotletach. Pycha!

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/06/2010 1:28 am  

Oliwki są niezjadliwe, zwłaszcza zielone 😉 Czarne w małych ilościach jako dodatek do czegoś ostatecznie przejdą. Podobnie jak kapary i szparagi 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/06/2010 5:41 pm  

Dla mnie świat bez oliwek byłby niepełny! Kupuję tylko takie, które w składzie mają oliwki, sól i wodę, bo nie lubię "proszków do prania" w żywności.

A gdzie takie można kupić? Bo nigdy się z takim składem nie spotkałam.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
03/06/2010 6:57 pm  

Hehe pamietam jak zakladalam ten temat a to bylo tak dawno, teraz i ja polubilam oliwki i chyba bym mogla zjesc caly słoik. Przekonalam sie jak moja siostra przywiozła z Niemiec takie duże marynowane oliwki, matko jakie to bylo pyszne :)))


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca