Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Sos Curry. i Curry  

  RSS

ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
02/07/2007 3:07 am  

Mogę prosić o sprawdzone przepisy na sosy curry? Zielony, czerwony, żółty...
dziś zrobiłam taki z torebki Kamis (pomijając świństwa skład całkiem przyjemny bez inozynianów i poliglicerydów) i był niedobry. rzadkie to to takie...

und- dużo różnych innych dań na bazie curry... do czego dodajecie tę cudowną przyprawę.

[edytowane 1/7/2007 przez ptakbezglowy]


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
02/07/2007 12:54 pm  

kocham curry (: Przed zostaniem wege wcinałam sałatke z kurczakiem i curry =\\ ale bezs też mi smakuje, choc nie każdemu pasuje

so..

plastry ananasa z puszki (ok 3/4 puszki)
puszka kukurydzy
cała natka pietruszki (!!)
majonez
i curry
(oraz trochę zalewy ananasowej)

natke i ananasa posiekac, wrzucić wsio do michy, wymieszać- curry wedle uznania, ja daje conajmniej 1/3 torebki przyprawy.

i jem tez ryz smażony z curry, ananasem i kukurydzą (ryz podgotowac, jak zmieknie to wsadzic go na patelnie z odrobina oleju i zalewy ananasowej (tej wiecej niz oliwy), dodac pół puszki kukurydzy i 4 pokrojone plastry ananasa, usmarzyc do miekkosci, dodac straszna ilość curry i zjeść, bo pyszne :D)

koskaan


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
02/07/2007 2:40 pm  

fiu fiu... :] prawdziwa finezja.

a przepraszam że odbiegam od tematu... ile to jest 50 ml?


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 429
02/07/2007 3:24 pm  

A to i ja coś dorzuce od siebie 🙂
to tak:
awokado
przecier pomidorowy lub ketchup
majonez
i oczywiście curry
aha i jeszcze ser(jak kto lubi)

Awokado(takie jeszcze dosyć twarde,i nie obrane)przekrajasz na pół,wzdłuż,wyjmujesz pestkę i w to miejsce nakładasz sosik zrobiony poprzez wymieszanie majonezu i ketchupu no i curry.Każdą połówkę już z sosikiem w środku przykrywasz plasterkiem serka 🙂 no i to wkaładasz do piekarnika lub mikrofali tak długo, aż ser sie rozpuści 🙂 no i smacznego 🙂 je się to na różne sposoby...mozna tak jak ja skrobać łyżeczką 😛
A tak ogólnie to praktycznie dodaję curry wszędzie 😛


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
02/07/2007 4:12 pm  

a przepraszam że odbiegam od tematu... ile to jest 50 ml?

50 ml to 1/5 szklanki klasycznej 😀

a Ty, Ptaku, znasz jakieś przepisy z curry? (: Ja chyba zaraz pójdę zrobić cos dorego do jedzenia z tą przyprawa (:

koskaan


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
02/07/2007 5:50 pm  

curry to nie jest moja szczególnie uwielbiana przyprawa, ale w niektorych potrawach jest wprost niezbedna 😀
zwykle do ziemniakow lub wspominanego juz wiele razy ryzu

ale nad tym sie rozplywammmmmm ;]
http://puszkkka.spinacz.pl/przepis.php3?id=203
:heartpump:

a
i wszelkie zupy cebulowe - aczkolwiek ich specyficzny smak sprawia, ze albo sie ja kocha albo nienawidzi ;]
(przykłądowy przepis 😉 http://puszkkka.spinacz.pl/przepis.php3?id=203)

[edytowane 2/7/2007 przez obłudna]


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
02/07/2007 7:49 pm  

a przepraszam że odbiegam od tematu... ile to jest 50 ml?

50 ml to 1/5 szklanki klasycznej 😀

a Ty, Ptaku, znasz jakieś przepisy z curry? (: Ja chyba zaraz pójdę zrobić cos dorego do jedzenia z tą przyprawa (:

1/5 szklanki klasycznej... tylko tyle? o, kurczę. jutro robię nowy sos.

niestety nie znam za bardzo żadnych przepisów. dodaję tę przyprawę wszędzie gdzie tylko można.
na przykład- tofu, najlepiej sałatkowe, sezam prażony (duużo) i curry, w misie wymieszane, na chlebebek kładzione, radośnie trawione.;>
tudzież tofu, najlepiej wędzone w paluszkii pokrojone,w sosie sojowym skąpane w curry skrobię przystrojone, na oleju niegłębokim uprażone.

poza tym próbuję wymyślić chłodnik- z pomidorów i świeżych ogórków z sezamem i curry.:)

[edytowane 2/7/2007 przez ptakbezglowy]


OdpowiedzCytat
czarna
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 188
14/12/2007 1:19 pm  

Moja milość do CURRY jest nieobliczlna uzywam jej doslownie do wszystkiego!!!Jej smak poznalam w zeszlym roku na Przystanku woodstock wiadomo od kogo dostalam pyszne jedzonko ryz i curry po prostu zakochalam sie...

Live and let live!


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 163
14/12/2007 7:43 pm  

Kurczak po meksykańsku- cos co mage jeśc do bólu brzucha 🙂 :

Puszka kukurydzy
pusza fasoli czerwonej razem z zalewa
cała usmażona cebula
torebka ryżu
curry
i żadnego kurczaka


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
03/01/2008 7:15 pm  

Kiedyś przygotowałam sobie danie z pokaźną ilością curry, jednak skutek uboczny był taki, że następnego dnia pachniałam jak curry i to mocno :/ Od tamtej pory stosuję bardzo ostrożnie, również z uwagi na fakt, że mój żołądek ciężko znosi ostre potrawy. Lubię ten zapach, szkoda że nie ma jakichś chrupek o smaku curry (w wersji wege oczywiście :P).

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
  
Praca